[E-Sport] Powrót SD, Summer Split i inne

Dodane przez  Ryszardzislaw 16.03.2015 (11:28)

Symbol, który zamieściłem wyżej kojarzyć powinien każdy. Jest to logo marki Team SoloMid, których przedstawiciele wygrali pierwsze SWC (2014). Zaraz po SPL ubiegłego roku zrezygnowali oni jednak ze sponsoringu jakiejkolwiek drużyny Smite i w SWC 2015 już nie brali udziału, to też tytułu obronic nie mogli. Postanowili jednak wrócić do stawki teraz, gdy rozpoczął się Spring Split. Na pewno wielu z Was kojarzy też drużynę wcześniej znaną jako Cognitive Red z mistrzostw 2015 roku, gdzie zajęli oni 3 miejsce. W składzie: Snoopy, Eonic, TheBoosh, Dagarz i Divios zaraz po zakończeniu tych mistrzostw opuścili COG i szukając nowego sponsora przyjęli tymczasową nazwę The Name Changers. Lepszego sponsora znaleźć chyba nie mogli, kapitan składu (Snoopy) twierdził, że odkąd dołączyli do większego świata e-sportu od zawsze chcieli być członkami tak dobrej marki, jaką jest SoloMid. Dobre słowa szły rownież w drugim kierunku, właściciel całej tej organizacji mówił, że jest podeskcytowany tym jak dobrych graczy udało im się zatrudnić i nie może się doczekać oglądania ich rywalizacji w Sping Split. Podpisanie kontraktu z tak rozpoznawalną i cenioną organizacją (w wieluuuu grach), jaką jest SoloMid musiało wyjść im na dobre, bo swoją przygodę z SPL rozpoczęli od zwycięstwa nie z byle kim, bo z aktualnymi mistrzami SWC znanymi wcześniej jako Cognitive Prime (tak, kiedyś mieli tego samego sponsora -grupę Cognitive Gaming), a obecnie jako Cloud9 g2a.

 

Jak łatwo się domyślić, po Spring Split SPL nastąpi Summer Split SPL, w którym mają zajść pewne zmiany w stosunku do obecnie rozgrywanej formy ligii. Główną zmianą ma być fakt, że weźmie w niej udział 8 drużyn każdego regionu, nie 6 jak dotychczas. Zakwalifikują się tam automatycznie 4 (na region) najlepsze drużyny z Spring Split, a pozostałe 4 drużyny zostaną uzupełnione z tzw. "Relegations", w których udział wezmą 2 ostatnie drużyny Spring Splitu, 4 najlepsze drużyny z Challenger Cup (które też są rozgrywane obecnie) oraz być może 5-6 miejsce również z Challenger Cup. Hi-Rez jeszcze nie podjęło decyzji, jak to ma wyglądać. Szczegóły mają się ukazać pod koniec obecnie trwających Spring Split (no i pod koniec Challenger Cup, których koniec dopiero za 6 tygodni). Gdy ukaże się news opisujacy więcej na ten temat spodziewajcie się go również na tej stronce, bo jak chyba każdy widzi jesteśmy jedyną polską stroną poświęconą Smite, gdzie informacje dotyczące e-sportu dodawane są regularnie i na bieżąco. 

 

Gdy jesteśmy już przy SPL przedstawię Wam również najlepszego gracza pierwszego tygodnia, gdzie miały miejsce 4 konfrontacje, których szczegółowy kalendarz znajdziecie w innym moim artykule (musicie wejść przez mój profil). Jest to CycloneSpin, -gracz Melior Morior, który gra na solo lane i wykręcił statystyki 8/0/9 jako Hun Batz oraz 5/0/13 jako Tyr w konfrontacji przeciw Denial eSports. Tylko jeden gracz prócz niego nie umarł ani razu w pierwszym tygodniu rozgrywek. W drugim tygodniu też jemu i jego drużynie poszło bardzo dobrze, ponieważ pokonali Cognitive Gaming również 2-0. Melior Morior, są jedyną drużyną, która wygrała obie swoje stoczone konfrontacje w stosunku 2-0. Jak widać, bez sponsora również można osiągać dobre wyniki.

 

Hi-Rez postanowił dać szansę uczestnictwa na SWC 2016 również najlepszym drużynom z Oceanii (Australia, Nowa Zelandia), cała przygoda tam zacznie się 30 marca. Terminy późniejszych wydarzeń, jak Oceania Pro League nie są jeszcze do końca znane. Poniżej przedstawiam całe drzewko, które przedstawia co muszą przejść drużyny z tamtego regionu aby zagrać w Atlancie w 2016 na największej arenie e-Sportu Smite w Atlancie. Wyniki oraz ciekawsze informacje z tamtego regionu również będę umieszczał w odpowiednim czasie. 

 

Możliwe, że artykuł ulegnie aktualizacji, która powiększy jego treść o podsumowanie 2 tygodnia Challenger Cup i Spring Split. Jeśli coś takiego nastąpi odświeżę go komentarzem.

 

Komentarze (7) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarWixa (1253)
Najs ;)
16.03.2015 (11:35)
avatarm4rain (93)
Ryszardzislaw kolejny super news :) oby jak najczęściej i jak najwięcej bo światowa scena Smite się rozwija i dobrze być na bieżąco.
16.03.2015 (16:46)
avatarStanislavv (3)
Dobry artykuł tylko w pierwszej części piszesz, że jest teraz Summer Split, a w drugiej piszesz o Spring Split, więc co oni w końcu grają? Po za tym turniej w 2014 nie nie był SWC tylko Smite Launch Tournament, bo dopiero w 2015 można mówić o 'całym' świecie.
Liczę na więcej takich artykułów o esporcie. ; )
16.03.2015 (16:53)
avatarRyszardzislaw (311)
Zwyczajny błąd drukarski, dobrze, że ktoś dostrzega takie "drobnostki". ;) Oczywiście, że teraz rozgrywany jest Spring Split (przełom wiosny), a na Summer Split (przełom lata) trzeba poczekać, już poprawiam. ;D Nie od dziś wiadomo, ze człowiek sam własnego błędu nie zobaczy. :) Teoretycznie i 2015 nie był całym światem, bo jak widzimy i w tym roku będzie szerszy zakres terytorialny. Dziękuję za Wasze komentarze, miło wiedzieć, że mam swoich odbiorców i że moje artykuły się podobają. Będę dodawał wszelkie informacje na bieżąco! :D
16.03.2015 (17:38)
avatarTripiston (258)
Alo Alo?
Jakim cudem, ja móc pisać tutej?
Czyżby Hakier Bonzo mnie uratował ??
16.03.2015 (23:12)
avatarAdamkazmirowicz (807)
Tripi powraca :D idź komentować buildy,czyli to co Ci idzie najlepiej xd
17.03.2015 (12:34)
avatarPanSIlent (1428)
Tylko tym razem bez bluzgów. Raz zaufałem, drugi raz będzie trudniej.
17.03.2015 (12:50)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!