[E-Sport] Summer Split SPL, Typowanie!

Dodane przez  Ryszardzislaw 13.05.2015 (19:17)

 

Jeśli jesteś leniem i zależy Ci tylko na typowaniu przejdź do miejsca, w którym zobaczysz napis tego koloru.

 

Witajcie, Summer Split zaczynają się już jutro! Ogółem większość z Was obok tego wydarzenia przeszłoby obojętnie, ale nie tym razem! Związane jest to z faktem, że porady, które przeczytacie w tym artykule pomogą Wam zbliżyć się do osiągnięcia limitowanych skinów Smite! A więc zacznijmy od początku. SPL (Smite Pro League) jest to liga, w której grają najlepsze drużyny Smite, obecnie styczność mamy z letnią edycją tej ligi. Smite postanowił wykorzystać SPL jako okazję do zarobienia na nagrody dla najlepszych drużyn, w tym celu powstał owy event na kupienie ramki i zbieranie Fantasy Pointsów. Postaram się na początku wytłumaczyć zasady brania udziału, oraz zabawy w tym evencie. PS. Od jakiegoś czasu korzystam z odnośników, które są ukryte w poszczególnych słowach. Są one podkreślone i napisane na niebiesko, wystarczy je kliknąć by otworzyć odnośnik.

 

1. Jak dołączyć do zabawy? Aby dołączyć się do zabawy, która da nam możliwość wygrania 2 limitowanych skinów wystarczy kupię tak zwany "bilet SPL". Aby go nabyć musicie się zalogować do gry, i wchodząc do głównego okna lobby Smite poszukać zakładki z tym biletem, lub kliknąć miniaturkę (1 i 2 zaznaczone na obrazku). Następnie trzeba zapłacić 300 gemów i już możemy się bawić!

 

2. Co właściwie daje ten bilet SPL? Dzięki biletowi zyskujesz na start ramkę logowania się do meczu oraz 2 skiny do Xbalanque. SPL 2015 EU Xbalanque oraz SPL 2015 NA Xbalanque. Wszystko to warte 300 gemów może nie jest, ale dalsze nagrody zachęcają jak najbardziej. Od momentu zakupienia biletu możemy zdobywać FP.

 

3. Czym są FP i jak je zdobyć? FP to inaczej Fantasy Pointsy. Są to punkty, za których odpowiednią ilość otrzymujemy nagrody. Za 1000 takich punktów otrzymujemy skin Nemesis Executioner, za 2000 ikonkę gracza Whoose Gonna Win (sowa), a za 3000 Kukulkan Void Wyrma. Możliwe też, że w przyszłości będą dodawane kolejne nagrody, event ten jest bowiem swojego rodzaju Odyseją dla tego roku (nie wykluczone, że będzie jeszcze jakiś inny event). Punkty te można zdobywać na 2 sposoby. Pierwszy z nich to ubrać ramkę, którą dostaliśmy przy okazji zakupienia biletu SPL i zdobywać 15 punktów za każdy wygrany mecz Smite. (Przeciw innym graczom, na botach nie działa.) Drugi sposób to obstawianie meczy SPL. Nie wiesz na kogo, bo nie intersujesz się E-Sportem? W tym artykule znajdziesz również podpowiedzi co do tego.

 

4. Jak obstawiać? Aby obstawiać musimy zakupić bilet SPL, następnie musimy przejść do okienka, które pokazuje nam progress jaki osiągnęliśmy jeśli chodzi o FP. Aby do niego wejść wystarczy kliknąć zaznaczone miejsca na rysunku podanym w punkcie 1. Po wykonaniu tej czynności powinno się ukazać takie okienko. Aby wybrać drużynę, na którą chcecie postawić wystarczy ją kliknąć. Obstawić mecz można maxymalnie na 5 minut przed rozpoczęciem się konfrontacji tej pary!

 

5. Dlaczego są 2 okienka do obstawiania? Wszystkie konfrontacje jakie można obstawiać toczą się do 2 zwycięstw, każdy z nas może obstawić 2 pierwsze mecze tych konfrontacji. Gdy 2 mecze nie rozstrzygną zwycięzcy będzie miał miejsce mecz nr 3, którego obstawiać już nie można. 

 

6. Czy warto kupić bilet? To zależy, większości ludzi bym zalecał. Jeśli jest się graczem aktywnym, to łatwo się zdobywa punkty i osiąga fajne nagrody. Jeśli jednak jesteście mało aktywnymi graczami, którzy na dodatek nie mają zamiaru bawić się w obstawianie zyskujecie tylko ramkę i 2 (średniej jakości) skiny Xbala.

 

7. Do kiedy można zbierać FP? Jeśli martwicie się, że już za późno i nie zdążycie zebrać 3000 punktów na Void Wyrma nie bójcie się! Punkty te można zbierać aż do SWC 2016, które miejsce będą miały dopiero w styczniu. Stąd też wnioskuję (tylko moje domysły), że w przyszłości będą dodawane kolejne nagrody. Według mnie nie dawaliby aż tyle czasu, żeby zebrać 3 tysiące punktów. ;) Zwłaszcza, że w najbliższym czasie mają wejść skórki do Herculesa i Thora tier 5 (exclusive/limited). Może zostaną dodane one do tego eventu? Kto wie? Dlatego tym bardziej warto kupić bilet SPL, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście!

 

8. Czy po osiągnięciu 1000pkt i odblokowaniu Nemesis muszę je zbierać od nowa? Nie, każdą nagrodę otrzymuje się automatycznie po przekroczeniu progu punktów, do tej nagrody wymaganych. Po osiągnięciu 1000 punktów otrzymujemy Nemesis Executioner, a punkty zbierają się dalej do ikonki, a później do Kukulkana.

 

9. Ile trzeba rozegrać meczy aby odblokować Nemesis, ikonkę, Kukulkana? Aby odblokować Nemesis trzeba osiągnąć 1000punktów, jest to 67 wygranych meczy. By odblokować ikonę meczy trzeba wygrać 134. Żeby szczycić się w grze nową skórką do kukulkana wygrać należy 200 meczy.

 

10. Ile punktów można zdobyć z obstawiania? Z bezbłędnym typowaniem wszystkich wyników tylko letniej edycji SPL można zdobyć 2240 punktów, nie starczy tak więc to do osiągnięcia Kukulkana. Po zakończeniu Summer Split zostanie dodana jednak rozpiska meczy zimowej edycji SPL, gdzie również będzie można mecze typować.

 

11. Wszelkie inne pytania dotyczącego TEGO wydarzenia zamieszczajcie w komentarzach, postaram się udzielić odpowiedzi jak najszybciej.

 

 

Więc tak, zacznę od tego, że nie wrzucę wszystkich swoich typów od razu. Co tydzień będę dodawał nowy artykuł, gdzie można będzie znaleźć wyniki typowane przeze mnie. Wiadomo przecież nie od dziś, że nie łatwo jest typować coś na 5 tygodni do przodu. Najlepszym wyznacznikiem siły danej drużyny jest ich obecna forma. Typujecie według moich wskazówek na własną odpowiedzialność. Proszę nie wyskakiwać z pretensjami, jeżeli coś się nie sprawdzi. ;) Postaram się teraz szybciutko przedstawić Wam drużyny biorące udział w Summer Split SPL. 

 

PÓŁNOCNA AMERYKA

 -AFK Gaming jest to drużyna, w której skład wchodzą: CycloneSpin (solo), Weak3n (jungla), KikiSoCheeky (mid), Allied (adc), Incon (support). Drużyna ta to zwycięzcy ostatnich finałów SPL, które miały miejsce niecały miesiąc temu. W fazie grupowej mieli miejsce 2. Ich najmocniejszą stroną bez wątpienia jest solo lane. Cyclone według wielu innych graczy i ekspertów jest obecnie najlepszym solo-lanerem w Smite. Najgorszym ogniwem do niedawna zdawał się być Allied, ale w finałach poprzedniej edycji SPL (gdzie jak pisałem wygrali) wbił on Pentę i też nie należy go już lekceważyć. AFK Gaming to raczej murowany faworyt w prawie wszystkich konfrontacjach.

 -Cloud9 g2a reprezentują gracze tacy jak: Omega (solo), Andinster (jungla), MLCSt3alth (mid), BaRRaCCuDDa (adc) oraz JeffHindla (support). Gracze tworzący team Cloud9 to obecni mistrzowie Smite, ostatnio jednak nie szło im za dobrze (albo po prostu innym szło lepiej), w fazie grupowej poprzedniej edycji SPL zajęli 3 miejsce. Ich najlepszą stroną zdecydowanie jest Duo. Drużyna prezentuje też wzorowy teamwork i ciężko znaleźć ich słabe strony. Nie powinni mieć problemu z ogrywaniem słabszych drużyn, z mocniejszymi również mogą sobie poradzić.

 -W skład Team SoloMid wchodzą gracze znani jako: Divios (solo), DaGarz (jungla), TheBoosh (mid), Snoopy (adc) oraz Eonic (support). Jest to drużyna z kilkoma osiągnięciami na swoim koncie, ale żadnym najwyższym. Zajęli oni 3 miejsce w SWC 2015 oraz 2 miejsce w niedawnych finałach SPL (przegrali z AFK). W fazie grupowej mieli 1 miejsce. Najlepszym graczem drużyny zdaje się być ich jungler, Divios natomiast jest solo-lanerem, który najczęściej gra tam guardianami. Czasem wychodzi to świetnie, czasem z skutkiem odmiennym. Wraz z Cloud9 i AFK stanowią oni drużynę, która bez problemów powinna pokonać drużyny pozostałe. Ciekawiej może być w przypadku bezpośrednich starć pomiędzy nimi.

 -Team Eager, jego członkowie to: AnatoLiy (solo), Daretocare (jungle), Lassiz (mid), Zapman (adc), Aror (support) oraz Gnaw (zmiennik). Drużyna ta nie brała udziału w ostatniej edycji SPL, ale przez kwalifikacje przeszła gładko. W Challenger Cup zdobyli oni 610 (max. 700) punktów nie radząc sobie tylko w 1 tygodniu. Pozostałe 6 tygodni było bezkonkurencyjne w ich wykonaniu. Również w niedzielę łatwo pokonali Hi-Five 3-0, gdzie Zapman popisywał się takimi zagraniami i awansowali w ten sposób do SPL. Ciężko jest wypisać dobre strony, ponieważ jest ich naprawdę dużo. Wadą jest solo, które czasami przegrywają w dość znaczny sposób. Eager może powalczyć z drużynami z najwyższej półki, ale może też się czasem męczyć z drużynami słabszymi.

 -W skład Cognitive Gaming wchodzą tacy gracze jak: Meerkat (solo), Homiefe (jungle), Hurriwind (mid), FaymousHate (adc), Jigz (support). Na cześć COG-u powstała skórka COG Scylla (trudno się domyślić, nie?), jednak było to by uczcić starą ekipę COG, która wygrała SWC 2015. Z obecną ekipą nie ma to nic wspólnego. Zajęli oni 5 miejsce w poprzednich, grupowych rozgrywkach SPL, dlatego musieli też grać w kwalifikacjach do Summer Split. Pokonali oni tam łatwo Resist Gaming 3-0, ale nie było to jakieś wybitne osiągnięcie. Cognitive Coming to po prostu drużyna średnia, nie można się spodziewać po nich niczego nadzwyczajnego. 

 -Legion of Carrots to drużyna, w której skład wchodzą następujący gracze: WellPlaid (solo), djpernicus (jungle), ADUR0 (mid), PandaCat (adc) oraz PainDeViande (support). Drużyna ta, podobnie jak Eager nie brała udziału w poprzedniej edycji SPL, lecz w przeciwieństwie do nich Legion zalicza właśnie swój całkowity debiut na większej scenie. Zajęli oni 2 miejsce w Challenger Cup delikatnie uprzykrzając życie Eagerowi. W kwalifikacjach pokonali 3-1 Team Return w bardzo ciekawej konfrontacji (4 mecz pomiędzy nimi trwał ponad 50 minut -wow). Jedyne z kim według mnie mogą mieć szanse to z COG oraz rozbitymi Denial eSports i Enemy eSports.

 -Denial eSports repreztowani są przez graczy znanych jako: Baskinrobin (solo), Shing (jungle), Macetodaface (mid), BronxBombers (adc) oraz ShadowQ (support). Drużyna ta w ubiegłej fazie grupowej SPL zajęła ostatnie, premiowane do udziału w Summer Split miejsce (4). Roster teamu niedawno uległ zmianie, to też team może być niedoszlifowany i mieć problemy. Może być też całkowitą niespodzianką (raczej to pierwsze). Ich szeregi opuścił najlepszy gracz Madmanmarc22, również solo uległo zmianie. Myślę, że drużyna będzie okupowała dolne granice tabeli.

 -Enemy eSports to team reprezentowany przez: Awesome2daMax (solo), Soulshiner (jungle), Jerbie (mid), MattyPocket (support) oraz 3 zmienników: Tocketty, Sasic, MrMakey. Jak łatwo można zauważyć team ten nie ma obecnie nikogo na pozycji adc, ponieważ BronxBombers uciekł do Denial. Zajęli oni ostatnie miejsce w ubiegłym SPL i aby wziąć udział w nadchodzącej edycji musieli walczyć o awans do tej serii z Boogaloo. Wygrali oni co prawda 3-2, ale nie należy się od nich spodziewać jakichkolwiek osiągnięć w Summer Split SPL.

 

EUROPA

 -Fnatic, to drużyna, której obecnymi reprezentantami są: ManiaKK (solo), CaptainTwig (jungle), Zyrhoes (mid), Realzx (adc) oraz Badgah (support). Drużyna ta zajęła 2 miejsce w fazie grupowej Spring Split, a w finałach zajęli miejsce 3 wygrywając z TRIG eSports. Członkowie tego teamu zajęli również 4 miejsce na SWC 2015 jako SK Gaming. Najmocniejszą stroną tego teamu wydaje się być solo lane oraz mid. Jest to według mnie obecnie najlepsza drużyna Europy, nie powinna mieć problemów z ogrywaniem poszczególnych rywali.

 -Titan, drużyna składająca się z: Ataraxia (solo, ten który sksuł pentę), repikas (jungle), PrettyPriMe (mid), Confrey (adc), KanyeLife (support). Jest to "najstarsza" jeśli chodzi o jedność barw drużyna z tych na szczycie e-sportu. Zajęli oni 3 miejsce w fazie grupowej Spring Split. Są oni jednak finalistami ubiegłych SWC, gdzie zajęli 2 miejsce po 5-meczowej batalii. To przez nich została zapoczątkowana strategia chodzenia na junglę postaciami jak Ymir, czy Athena. Najlepszym punktem drużyny jest ich świetna współprac. Widać gołym okiem, że grają ze sobą baaardzo długo (w końcu najstarsi). Nie powinni oni mieć najmniejszych problemów z ogrywaniem drużyn innych niż TRIG, czy Fnatic. Z bardzo ostatniej chwili, doszło do zamiany ról w teamie! Od dziś Confrey będzie grał jako adc, a Ataraxia jako solo!

 -TRIG eSports, w ich skład wchodzą: Xaliea (solo), QvoFred (jungle), Lawbster (mid), Funballer (adc) oraz Trixtank (support) i Lloydy (rezerwa). Jest to team można powiedzieć zbudowany z trzonu mistrzowskiego. QvoFred, Lawbster i Trixtank należeli bowiem do Team SoloMid, który to wygrał Smite Launch Tournament w 2014 roku. Ich ostatnie rezultaty nie powalają. Co prawda w fazie grupowej Spring Split zajęli 1 miejsce, ale w fazie finałowej nie udało im się wygrać ani jednego meczu przegrywając 3-0 najpierw z AFK, a potem 2-0 z Fnatic. W teamie tym właśnie współpraca junglera z midem budzi podziw, oraz dobra robotą jaką wykonuje Xaliea na solo. Problemy powinni mieć tylko z Fnatic i Titan, z resztą powinni łatwo wygrać.

 -Epsilon eSports to drużyna składająca się z: NinjaDimi (solo), Adapting (jungle), Yammyn (mid), emilitoo (adc) oraz iRaffer (support). Jest to drużyna debiutująca w SPL, ale to jak się do nich dostała może budzić podziw. Nie przegrali oni ŻADNEGO starcia od 8 marca wygrywając wszystko zarówno w Challenger Cup (700pkt/700 maxymalnych po 7 tygodniach rozgrywek) oraz w kwalifikacjach łatwo pokonując 3-0 Da Bronkos. Oglądałem ich niejednokrotnie i ich gra robi wrażenie, pięknie ze sobą współpracują, a ich duo naprawdę gromiło rywali. Mogą być oni takim czarnym koniem turnieju (jak w poprzedniej edycji AFK). Co prawda nie grali do tej pory z żadną z drużyn z "górnej półki", ale nie powinni mieć według mnie problemów żeby toczyć wyrównane boje również z nimi.

 -Team Dignitas, to team reprezentowany przez: Variety (solo), FrostiaK (jungle), ShadowNightmare (mid), YOUNGBAE (adc) oraz FrezzOO (support). W drużynie tej gra 2 polaków (jungler, support), nie osiągnęli jeszcze niczego wspaniałego na tej największej arenie, ale są tam stałymi bywalcami. W Spring Split SPL zajęli oni 5 miejsce i musieli o awans do Summer Splitu walczyć z hiszpańską drużyną The Papis, którą pokonali 3-1. Uczciwe zwycięstwo to do końca nie było, pisałem o tym wczoraj. Jest to odpowiednik moim zdaniem COG-u z Ameryki, tzn. drużyna po prostu średnia. Wspomnieć można tylko, że YOUNGBAE również ma doświadczenie mistrzowskie, był on bowiem członkiem teamu, który sięgał po najwyższe laury w roku 2014 wraz z Lawbsterem, TrixTankiem i QvoFredem z obecnego TRIG eSports.

 -London Conspirancy składa się obecnie z: Snakeskin (solo), Suntouch (jungle), aero (mid), Shaggyshenk (adc) oraz EmilZy (support), ponadto posiadają dwóch dobrych rezerwowych: HalfDevil (rezerwowy support) oraz R3DF00 (rezerwowy jungler). Drużyna ta w minionej edycji SPL zajęła 4 miejsce, nie należy spodziewać się po niej niczego wielkiego. Drużyna po prostu średnia, może stanowić wyzwanie dla Upcoming Stars czy TheNightsWatch, ale nic więcej.

 -Upcoming Stars, członkowie tej drużyny to: Sozage (solo), Cherryo (jungle), xFrostie (mid), iRens (adc), Qiwen (support) i Argonath (zmiennik). Jest to drużyna bez jakichkolwiek osiągnięć, jednak z potencjałem. W ostatniej edycji SPL zajęli oni ostatnie miejsce i musieli zmierzyć się w kwalifikacjach z EloFisherS, których pokonali 3-2. Drużyna nie powinna stanowić trudnej przeprawy dla nikogo.

 -TheNightsWatch, drużyna w której skład wchodzą: enQu (solo), Zindurn (jungle), Korinyo (mid), m0ex (adc) oraz WolfOfEloStreet (support). Drużyna debiutuje w SPL, ale ma dwójkę doświadczonych graczy (enQu i Zindurn). W Challenger zajęli oni 3 miejsce za Epsilon eSports oraz Spicy Waffles. W kwalifikacjach walczyli o udział w Summer Split też z Spicy Waffles, z którymi wygrali 3-2. Drużyna nie powinna raczej sprawić żadnej niespodzianki i być zagrożeniem dla kogokolwiek.

 

Drużyny w obu regionach przedstawiałem według mnie od najsilniejszej. Wiem, że mało kto z Was to przeczytał, a być może nawet nikt, a interesują Was tylko typy które doradzę, ale ja wykonuję swoją pracę solidnie. Tak też widzę rozstaw miejsc po całym Summer Split, jeśli chodzi o miejsca 1-8. No ale wiadomo, sport to świat wielu zmiennych. Nawet ten internetowy sport. ;) Więc tak, w najbliższym tygodniu (pierwsza zakładka obstawiania) czekają nas takie konfrontacje:

 

 

TUTAJ.

 

To co jest za nawiasem to mój typ, aby szerzej je poznać zapraszam do poczytania tego co pod spodem. Po średniku za moimi typowaniami będę umieszczał rzeczywiste wyniki konfrontacji, abyście mogli łatwo sprawdzić, czy zdobyliście FP.

Powielacie je tylko na własną odpowiedzialność.

 

1. Titan vs London Conspirancy (14 maja, godzina 22.00 na czas polski) 2-0; 2-0

2. Cloud9 g2a vs Denial eSports (14 maja, godzina 23.15 na czas polski) 2-0; 2-0

3. TRIG eSports vs Fnatic (16 maja, 19.00 na czas polski ) 0-2; 0-2

4. Team SoloMid vs AFK Gaming (16 maja, 20.15 na czas polski) 0-2; 1-1

5. Enemy eSports vs Eager (16 maja 21.30 na czas polski ) 0-2; 0-2

6. Upcoming Stars vs Epsilon eSports (17 maja, 19.00 na czas polski) 0-2; 0-2

7. Team Dignitas vs TheNightsWatch (17 maja, 20.15 na czas polski) 2-0; 2-0

8. Cognitive Gaming vs LegionofCarrots (17 maja, 21.30 na czas polski) 1-1; 0-2

 

Pragnę zaznaczyć, że głównie w typowaniu kieruję się bezpośrednimi wynikami w ostatnich konfrontacjach i aktualną formą drużyny (na przestrzeni ostatnich miesięcy), to jest przecież najważniejsze. Wyniki, jakie ostatnio drużyna osiągała w meczach z innymi drużynami nie mówią wiele, nie wszyscy przecież grali z rywalami podobnej klasy. ;) Konfrontacje zaznaczone na czerwone dotyczą Ameryki Północnej, na szafirowo zaś Europy. Powtórki tych zmagań standardowo można będzie oglądać na kanałach yt temu poświęconych: https://www.youtube.com/channel/UCuXuve8eXPmwCkrOF32JpjQ oraz https://www.youtube.com/channel/UCDBofwsppusJeitUyKpkB5g . Na żywo zaś na oficjalnym twitchu Smite.

 

1. Ostatnio drużyny te zmierzyły się z sobą podczas Spring Split SPL w fazie grupowej w połowie marca. Titan wtedy było górą dwukrotnie wygrywając raz 13-7 w killach z 10k golda przewagą, a w drugim meczu 18-4 w killach z przewagą w goldzie bliską 15k. London Conspirancy nie będzie miało według mnie żadnych argumentów, żeby przeciwstawić się drużynie Titan. Typuję łatwe 2 zwycięstwa dla wicemistrzów z SWC 2015 (Titan, jeśliby ktoś nie czytał poprzednich informacji).  

 

2. Drużyny te walczyły ze sobą ostatnio podczas Spring Split SPL pod koniec marca. Cloud9 wygrało pierwszy mecz 17-2 w killach z 13k golda przewagą, drugi przegrali co prawda 20-10 z przewagą 14k golda dla rywali, ale w 3 meczu nie dali złudzeń drużynie Denial, która z nich jest lepsza i pokonali rywali 13-5 mając 15k golda przewagi. Jedyną osobą, która trzymała Denial przy życiu podczas tamtej konfrontacji był Madmanmarc22, który drużynę opuścił. Cloud9, podobnie jak Titan bez problemów wygra oba mecze. 

 

3. Drużyny te walczyły ze sobą zarówno podczas fazy grupowej Spring Split w środku marca, jak i w finałach tej edycji SPL pod koniec kwietnia. Podczas fazy grupowej pierwsze starcie wygrała drużyna TRIG w stosunku 15-6 w killach i z przewagą w złocie bliską 17k (wbrew pozorom mecz bardzo wyrównany przez większość czasu), drugi mecz to również zwycięstwo TRIG. W killach 21-12, w złocie przewagą 15k. Odmienny obraz rywalizacji mogliśmy obserwować podczas finałów SPL. Fnatic dwukrotnie wtedy wygrało, w pierwszym meczu 23-11 w killach, oraz z 15k zapasem golda, w drugim natomiast w killach 18-5, w goldzie również z przewagą 15k. Tutaj wytypować jest ciężej, niż w dwóch pierwszych przypadkach. Fnatic jest obecnie bezdyskusyjnie lepsze. Nie będzie jednak nic dziwnego, gdy TRIG jeden mecz skradnie. Możecie ryzykować postawienie mecz  nr 1. na Fnatic, drugi na TRIG lub odwrotnie. Ja jednak typuję oba mecze dla Fnatic. Większe prawdopodobieństwo jest na trafienie zwycięstwa Fnatic, gdy postawi się na nich w obu meczach, niż miałoby się typować w kratkę. Poza tym szansa na wygranie obu meczy przez moich faworytów też wcale nie jest niska.

 

4. Podobnie jak wyżej, drużyny te walczyły przeciw sobie zarówno podczas fazy grupowej (koniec marca), jak i w fazie finałowej (koniec kwietnia). Podczas fazy grupowej dwukrotnie lepsi okazali się członkowie teamu SoloMid. Za pierwszym razem 19-6 w killach i 11k w złocie, drugim razem 26-4 w killach oraz 21k w goldzie. Odmienną sytuację mieliśmy w finałach, gdzie AFK wygrało 3-1. Rezultaty to odpowiednio 26-15 i 13k golda dla AFK,  18-9 i 10k złota różnicy na korzyść SoloMid i następnie dwa mecze wygrane znów przez AFK w stosunku 22-7 i 12k złota przewagi oraz 31-14 z 15k golda przewagi. Sytuacja wygląda trochę jak w konfrontacji Fnatic-TRIG. AFK jest drużyną lepszą, co udowodnili podczas finałów. Podczas fazy grupowej przegrali, ponieważ nie byli wtedy jeszcze tak rozpędzeni. Teraz po uwierzeniu w siebie będzie ich zatrzymać jeszcze trudniej. Osobiście stawiam 2-0 dla AFK. Niewykluczone jest jednak, że SoloMid przechwyci któryś mecz, Wy możecie się bawić. Ja jestem natomiast pewny wyższości swojej ulubionej drużyny (jeszcze od czasów Melior Morior).

 

5. Tutaj sytuacja się "komplikuje", drużyny nie grały ze sobą od dawien dawna. Jedna zmagała się już w SPL, druga musiała przedzierać się przez Challenger Cup. Eager jest jednak w wielkim gazie, ciężko będzie ich zatrzymać. Przez ostatnich 6 tygodni Challenger Cup nikt nie potrafił ich pokonać, a kwalifikacje również przeszli gładko. No i mają w teamie człowieka z takim bicem. Kto jak kto, ale rozsypane Enemy eSports nie będzie stanowić dla nich wyzwania. Enemy eSports nie wygrało bowiem ani jednego meczu podczas Spring Split SPL. 2-0 dla Eager. 

 

6. Tutaj podobnie jak wyżej, drużyny nie grały ze sobą być może nawet nigdy. Nie oznacza to, że wytypowanie wyniku będzie trudne. Definitywne 2-0 dla Epsilon. Czemu? Kiedy ostatnio przegrali Epsilon nie wie chyba nikt. Upcoming Stars nie jest drużyną, która mogłaby zagrozić ich passie zwycięstw. Określiłem ich jako drużynę z potencjałem, lecz oni tego potencjału zbyt szybko to nie rozwijają. Epsilon ze swoimi dokonaniami wyskoczyli niczym pantera na rynek E-Sportu (Panthera to była ich poprzednia nazwa -niezwykle trafiona) i niczym pantera powinni rozszarpać swoją pierwszą ofiarę w SPL. Chcecie więcej rzeczy przemawiających na ich korzyść? W poprzednim SPL Upcoming Stars przegrali wzystkie 10 meczy, jakie rozegrali.

 

7. Dignitas ostatnio przędzie słabo, zagubili swoją formę gdzieś pośród fazy grupowej Spring Splitu. Zaczęli jednak oni tam ostro, bo od pokonania TRIG eSports. Nikt chyba nie powiedział im, że finiszuje się na końcu właśnie dlatego, by nie dostać zadyszki od połowy. Mieli ponadto dużo szczęścia w konfrontacji z hiszpańską drużyną The Papis. Wciąż jednak są oni Dignitasami. TheNightsWatch to drużyna nie wyróżniająca się niczym ciekawym, ani fascynującym tak naprawdę. Grają po prostu dobrze, co pozwoliło im zajść do SPL. Dignitas wygra oba mecze w tej konfrontacji. Chociażby dlatego, że oni do dużej sceny przywykli, dla drużyny przeciwnej jest do debiut (wiadomo -stres, te sprawy). Wątpię, żeby byli w stanie w lekko wyszarpanym debiucie pokonać już drużynę taką, jaką jest Dignitas. Trzeba być też patriotą i kibicować Polakom! :)

 

8. Cognitive, które utraciło gdzieś swoją tożsamość vs team, który zdaje się nie brać SPL na poważnie ze względu chociażby na samą ich nazwę. Bardzo ciekawa konfrontacja. Legion marchewek zagwarentował sobie udział w SPL poprzez dobry start w Challenger Cup, gdzie w przeciągu dwóch tygodni zdobyli 180pkt (380 po 7 tygodniach). W ostatnim tygodniu złapali zadyszkę i zgubili trochę swój rytm. Pokonali oni jednak w ostatecznym teście Team ReturN dość łatwo, 3-1. Cognitive Gaming natomiast to team, który zajął 5 miejsce w fazie grupowej SPL wygrywając jedynie z Enemy eSports, które chciało chyba przegrać wszystko co się dało. W kwalifikacjach co prawda wygrali z Resist Gaming, ale to był team, w którym nawet komentatorzy nie wiedzieli kto jaki miał nick. Osobiście obstawiam zwycięstwo Cognitive w pierwszym meczu, natomiast wygraną Legionu w meczu 2. Lepszym teamem (nieznacznie) według mnie jest Legion, ale 2 meczy to mogą oni nie wygrać (zwłaszcza w swoim debiucie).

 

Ciekaw jestem, czy ktokolwiek przebrnął przez całą tą ścianę tekstu. ;) Następne artykuły co do typowania będą już krótsze, nie będę bowiem po raz drugi przedstawiał drużyn, które biorą udział w tej edycji SPL. Na koniec pragnę powtórzyć raz jeszcze:

 

Powielacie moje typy TYLKO na własną odpowiedzialność!

 

News z ostatniej chwili: Ataraxia i Confrey z Titan zamienili się rolami, od dziś pierwszy będzie występował jako solo-laner, a ten drugi przejmie obowiązki adc.

Komentarze (34) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarDrokoV12 (30)
Nie chce mi sie czytac :( gdzie tu jest napisane na kogo stawiasz?
13.05.2015 (19:34)
avatarL4s3c7k4 (49)
Super Robota Zdzisław, naprawde doceniam wysiłek,

a kiedy mozna spodziewać sie jakiegos artykulu od Nudziarza albo od Ciebie pod tytułem " Streszczenie art. [E-Sport] Summer Split SPL, Typowanie! " ^_^
13.05.2015 (19:37)
avatarkiogu1 (608)
2X@up Lol, ktoś napisał należy uszanować. Nikt nie powie ci kto wygra należy samemu wybrać i nigdy nie będziesz miał pewności. Nikt nie powie ci na kogo stawiać bo to się zmienia (patrz solo mid, który od 1-2 lat niczego nie wygrał.)
13.05.2015 (19:39)
avatarPanSIlent (1428)TYPOWANIA MECZY! ZACZYNAMY ZABAWĘ W STYLU SMITEBUILD!

13.05.2015 (19:39)
avatarkiogu1 (608)
Zdzisław po prostu opisał zespoły i ich osiągnięcia. To tak jak obstawianie koni na wyścigach, zawsze zgadujesz, nawet jak znasz konia i jokeja, a i tak kasyno/makler wygrywa ;p
Ja sam odpadam, trochę szkoda kasy, namezis zapomniałem jak grać, a na kuku szkoda zbierać.
13.05.2015 (19:48)
avatarHasira (650)
I gdzie te typy są napisane? Czy muszę przeczytać opisy drużyn i sama zdecydować? Tylko, że wszędzie są podwójne tabelki więc jak zaznaczę odwrotnie to będzie lipa :(
13.05.2015 (19:51)
avatarRyszardzislaw (311)
Rozumiem, że niektórym się może nie chcieć czytać moich wypocin. Sam jestem leniwy i wielu rzeczy nie czytam (jak np. wszelakie instrukcje obsługi, na czort to komu znać). Ja jednak jestem typem człowieka, który jak coś robi, to chce to zrobić porządnie -taką z resztą mam pracę. Porady na kogo obstawiać opisane są poniżej czerwono-szafirowego kalendarza rozgrywek. Przepraszam, że nie napisałem tego rozmiarem czcionki 72, być może wtedy ktoś by zobaczył podczas scrollowania i nie musiał o to pytać w komentarzach. ;) @Hasira Tam jest odpowiedź na wszystko, nawet na to czemu są podwójne tabelki. Żeby było bardziej widoczne nawet zaznaczyłem kolorem. -.-
13.05.2015 (19:53)
avatarRyszardzislaw (311)
Dobra, zaznaczyłem moment, gdzie zaczynają się moje typowania czcionką wielkości 72. Przepraszam bardzo, ale bardziej oczojebnego koloru i większej czcionki ustawić już nie mogłem. Jeśli ktoś wciąż nie może znaleźć, lub jest zawiedziony ilością tekstu, który towarzyszy tym typowaniom to zażalenia proszę wysyłać pocztą.
13.05.2015 (20:30)
avatarL4s3c7k4 (49)
Zdzisław Rysiu Pysiu jestes wielki :D
13.05.2015 (21:08)
avatarBallcadeias (1272)
Serio? Jestem wami ludzie rozczarowany takich leni jeszcze nigdy nie widziałem, przeszmuglować artykuł by znaleźć typowanie jest kwestią minuty lub dwóch czy nawet sekund...Jeśli nie chce wam się głupiego artykułu poczytać co jest kwestią jak już mówiłem minuty lub mniej to pozdro i powodzenia w życiu.
13.05.2015 (21:09)
avatarL4s3c7k4 (49)
dzieki twoje pozdrowienia i powodzenia w zyciu pewnie je calkiem zmienia.

a tak po za tym moj komentarz tyczyl sie calego artykulu a nie zoltego koloru bo ja juz dawno wytypowalem swoich ludzi po opisach z eliminacji SPL ryszarda
13.05.2015 (21:21)
avatarCeglus (229)
Przeczytałem wszystko chociaż nie interesuję się tym w ogóle ale kawał dobrej roboty fajnie wszystko opisane i mam nadzieje że uda się wytypować połowę :)
PS: Bezczelność wszystko jest piękne opisane ale jak czytam komentarze gdzie to bo nie chcę się nawet szukać to krew zalewa.
13.05.2015 (22:02)
avatarSOULREAVERPL (34)
Kawał dobrej roboty ryszardzie wszystko przeczytałem:) choć okazało się że wytypowałem podobnie wcześniej i opierałem się na tym która drużyna lepiej się nazywa XD. I powiem ci że nawet mnie zacheciłeś do obejrzenia meczu.
PS:że tak się spytam dlaczego fnatic jest w prawie każdej grze czyli w lolu csie i smite czy to te same osoby grają czy to jakiś sponsor i w każdej grze są inni zawodnicy się pytam tutaj bo ryszard się zna choć pewnie bym się spytał wujka googla i bym też otrzymał odpowiedz
13.05.2015 (22:11)
avatarihjasty (908)
Ja przeczytałem opisy drużyn bo mnie interesowało, a jakoś dalej z tymi meczami jakoś mniej, no ale GUD DŻOB!
13.05.2015 (22:13)
avatarL4s3c7k4 (49)
jak kazda druzyna z E-Sportu maja sponsora, niektorzy z nich maja druzyny w wielu grach i tak jest z Fanatic ;)
13.05.2015 (22:18)
avatarRyszardzislaw (311)
Fnatic* Większość tych drużyn ma nazwy od swoich sponsorów, którzy są swojego rodzaju marką. Im bogatsza jest marka, tym na większą ilość gier, w których chcą mieć własnych przedstawicieli mogą sobie pozwolić "kupując" daną drużynę. Niektóre teamy natomiast nie mają sponsorów i wtedy nazywają się jak chcą. ;) Sytuacja taka miała niedawno miejsce z obecnymi AFK Gaming, którzy jeszcze niedawno sponsora nie mieli i byli znani jako Melior Morior. Prócz Fnatic bardziej znanymi na rynku innych gier są takie marki jak SoloMid, Cloud9, Dignitas. Wszystkie mecze można obejrzeć jako powtórki na kanałach yt, które zaraz zamieszczę w artykule.
13.05.2015 (22:30)
avatarSOULREAVERPL (34)
Dzięki ryszardzie za odp.:D


PS:Znowu wszystko przeczytałem ja to nie mam co robić XD
13.05.2015 (23:22)
avatarHasira (650)
Jak kiedyś dorośniecie i będziecie pracować po 8h dziennie to wam też nie będzie się chciało tyle czytać :P Wybaczcie ale ostatnio jestem strasznie zapracowana stąd moja percepcja tak spadła ^^

Jako zadośćuczynienie mojej winy mogę powiedzieć, że ostatecznie i tak wszystko przeczytałam, ale po napisaniu tamtego komentarza :P Taki impuls, sry.

Najbardziej cieszy mnie wieść, że jest sporo czasu na zebranie tych 3k punkciorów na Kulku, osobiście bałam się, że akcja będzie gdzieś do końca czerwca przez co absolutnie bym się nie wyrobiła (praca, sesja)

Keep calm and typing hard!
14.05.2015 (19:06)
avatarihjasty (908)
8h to wakacje, po więcej się pracuje i czyta :>. Wystarczy tylko trochę zainteresowania tematem i chęci od razu są :), szkoda że wiele osób tutaj interesują tylko Fap pointy które można zdobyć, a szczerze powiedziawszy bardziej interesują mnie przyszłe mecze, akcje penty niż jakieś Kukulkany :P
14.05.2015 (21:20)
avatarRyszardzislaw (311)
Hasira, tak tylko dla informacji powiem, że obecnie nie jestem nigdzie zatrudniony, lecz "praca" nie jest obcym mi pojęciem. Nie raz z cementem się jeździło więcej niż 12h bez przerwy. ;) Przy pisaniu tego artykułu natomiast spędziłem około 4h. Natomiast przy tworzeniu sobie miniaturek bogów, których używam do artykułów z podsumowaniami różnych turniejów zleciało mi jakieś 5-6h. Ja wcale nie muszę tego robić, ale robię to wszystko dla Was.

Po średniku za moimi typowaniami będę wstawiał prawdziwe wyniki danych konfrontacji, łatwo więc będziecie mogli sobie sprawdzić, czy moje typy zgodziły się z rzeczywistością. (Titan wygrało 2:0.)
14.05.2015 (23:32)
avatarCeglus (229)
Czyli jakieś punkty za dobre typowanie już się dostanie?:D
15.05.2015 (0:34)
avatarCeglus (229)
Nie no są już ładnie wytypowane tylko ten drugi mecz nie wiem czemu ale zrobiło mi się 1-1 a zrobiłem 2-0 jak pisałeś nie wiem musiałem coś kliknąć moja wina haha :D ale na razie działa wszystko jak należy:P
15.05.2015 (0:37)
avatarNirwel (137)
"4. Jak obstawiać? (...) Obstawić mecz można maxymalnie na 5 minut przed rozpoczęciem się konfrontacji tej pary!"


Rozumiem to tak, że obstawić mogę jedynie 5 minut przed meczem z czego w grze jest napisane, że minimum 5 minut przed rozpoczęciem się meczu.
?
15.05.2015 (10:26)
avatarRyszardzislaw (311)
Rozumieć to masz tak, że możesz obstawiać kiedy chcesz, dopóki nie będzie sytuacji, że za 5 minut startują mecze danej pary. Jeśli mecz będzie startował za 4 minuty i 40 sekund, a Ty będziesz chciał obstawić -nie uda Ci się.
15.05.2015 (10:49)
avatarm4rain (93)
OK. Przeczytałem od razu. Im więcej tym bardziej się ciesze bo wiem ze Ryszardzislaw pisze same konkrety, rzeczy które są warte przeczytania. Dzięki wielkie za super artykuł. esportem sie interesuje i ciesze sie ze ten temat jest tak dobrze prowadzony. Swoja drogą wielkie brama dla Hirezu za promowanie swojej sceny. Skrzynki teamów, skórki, to typowanie, obok meczu jeden klik i juz mamy riplej. Baaardzo mi sie to podoba.

Tylko sie dziwie autorowi ze ma cierpliwośc do idiotów (napisałem to świadomie, tak obrażam was) którzy wręcz ŻERUJĄ na długiej pracy i jeszcze bezczelnie potrafią napisać 'nie chce mi sie czytać'. Ja na Twoim miejscu nie odezwał bym się ani słowem. Jak sie nie chce to spadaj i sam sobie typuj. Zrobcie tylko jedno- wyobrazcie go sobie jak siedzi przed kompem, szuka informacji i robi to wszystko przez 4 godziny. DLA WAS ! zamiast szczere dziekuje to nie chce mi sie czytac. No coś mnie strzela. Przez takich ludzi świat wygląda jak wyglada.
15.05.2015 (13:45)
avatarRyszardzislaw (311)
Dziękuję bardzo za zrozumienie. Cieszy mnie, że znajdują się też tacy odbiorcy, którzy czerpią przyjemność z czytania całości moich artykułów. ;) Cierpliwość cierpliwością, podjąłem się zadania dość ciężkiego zostając redaktorem E-Sportu i zdawałem sobie z tego sprawę. Jest to dział nie cieszący się zbyt wielką popularnością, ale chcę swoją pracę należycie wykonywać. Po prostu zrobiło mi się tylko trochę przykro, że tak mało ludzi potrafi docenić czyjś trud. Taki kraj, takie czasy.

Co do Hi-Rezu to faktycznie, udało im się zwiększyć zainteresowanie SPL-em bardzo. W Spring Split na oficjalnym twitchu na żywo mecze średnio oglądało około 10 tysięcy osób. Finały oglądało około 12-15 tysięcy. Wczoraj natomiast było to ponad 20.000 oglądających, co jest rezultatem lepszym nawet, niż ilość widzów podczas Patch Notesów.
15.05.2015 (14:16)
avatarJohnny11Palcow (12)
"Wspomnieć można tylko, że YOUNGBAE również ma doświadczenie mistrzowskie, był on bowiem członkiem teamu, który sięgał po najwyższe laury w roku 2014 wraz z Lassizem, TrixTankiem i Zapmanem z TRIG eSports."

Coś chyba się pomyliło :D
16.05.2015 (11:37)
avatarRyszardzislaw (311)
Osz Ty w cara. ;o Faktycznie się pomyliłem, mój błąd. Już wiem nawet czemu doszło do pomyłki. Pisząc Lawbster napisało mi się Lassiz, a jak jest Lassiz to wiadomo, że jest i Zapman. :D Przekaz jednak był słuszny, YOUNGBAE mistrzowskie doświadczenie ma. Tak to jest jak się siedzi nad czymś tyle czasu i po prostu chce się już skończyć. ;) Dziękuję za upomnienie i już poprawiam. :D
16.05.2015 (11:52)
avatarJohnny11Palcow (12)
Spoko, interesuję się nieco esportem więc coś mi nie grało :D Liczę na kolejne artykuły, bo ten był ciekawy i typy prawidłowe, póki co 7/8 :)
16.05.2015 (21:48)
avatarPanSIlent (1428)
Spoko. Rysio odwala niesamowitą pracę w swoim świecie. Można rzec, że z nas wszystkich robi najwięcej i najlepiej.
Byłe głupiec może ustalić swoje typowania w formie ankiet czy postu. Ale tylko Rysio naświetli przeszłość drużyny, uargumentuje swoje wybory streszczeniem poprzednich starć obu drużyn i dodatkowo opisze to w sposób tak obszerny i wielki jak biceps Lassiza.

#RysioGaming
#RysioNaPrezydenta
16.05.2015 (22:06)
avatarentira (32)
Dzięki Ryszardzie, jesteś wielki.
Nie interesuję się E-sportem i miło zdobyć darmowe fp dzięki takim jak Ty! Szacun :)
17.05.2015 (12:50)
avatarRyszardzislaw (311)
Dziękuję bardzo za słowa pochwały. ;) Pierwszy tydzień się zakończył, w typowaniu 14/16 -całkiem niezły wynik. Artykułu co do typowań drugiego tygodnia rozgrywek spodziewajcie się w środę. :D
18.05.2015 (10:36)
avatarOm3nov (348)
Świetny artykuł i typowanie, również nie oglądam na co dzień zmagań e-sportowych (trochę ważniejsze rzeczy na głowie ;)) więc dzięki za kawał dobrej roboty i z niecierpliwością na kolejny tego typu artykuł :)
18.05.2015 (15:33)
avatarHasira (650)
Tylko dwa błędy, szacun Ryszard :D

Teraz kolejny tydzień, czekam na nowe typowania ;)
18.05.2015 (16:20)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!