[E-Sport] Typowań ciąg dalszy

Dodane przez  Ryszardzislaw 16.09.2015 (19:26)

 

Przed nami kolejny tydzień rozgrywek SPL i tak jak zawsze rzucam Wam artykuł, w którym znajdziecie kilka świeższych newsów ze świata E-Sportu i typowania na najbliższe mecze. A więc, zaczynajmy!

 

 

Do finałów Fall Split jeszcze daleko, ale już w tym tygodniu będziemy mogli dowiedzieć się kto obecnie jest najlepszy w świecie E-Sportu Smite. Okazja do tego będzie podczas zbliżającego się turnieju Gears of Fate urządzonego przez organizację Cognitive Gaming. Jak wiadomo COG byli sponsorami drużyny, która wygrała SWC 2015 zarabiając tym samym niemałą ilość pieniążków. Ponadto na cześć tych zwycięzców został wprowadzony indywidualny skin COG Scylla, której zakup wiązał się z dodatkowym zasileniem konta bankowego organizacji Cognitive. Z tak dużą ilością kasy organizacja ta może sobie pozwolić na wydawanie jej lekką ręką, stąd też do puli turnieju weszło 20.000$. Zawody te będą rozgrywane w terminie od 17 do 20 września. "Drzewko" rywalizacji przedstawia się następująco:

W czwartek i piątek odbędzie się dzień otwarty dla wszystkich chętnych drużyn. Najlepsza weźmie udział w dalszej fazie turnieju (wildcard). Mecze ćwierćfinałowe i półfinalowe rozgrywane będą do 2 zwycięstw (BestOf3), finały zaś do 3 zwycięstw (BestOf5). Turniej ten będzie odbywał się w siedzibie AFK Gaming Lounge w  San Jose w stanie Kalifornia w formie LAN.

 

Teraz krótkie streszczenie poprzedniego tygodnia rozgrywek. 

C9 przegrało mecz z Team eLevate ponieważ MLCst3alth miał ddosa (pewnego rodzaju atak sieciowy na jednostkę komputerową), co wcześniej przytrafiało się też Omedze, andinsterowi i CycloneSpinowi.

Team SoloMid zmuszony był poddać oba mecze na korzyść Cloud9, powodem był brak aktywnego piątego zawodnika.

AFK również miało problem w składzie, nieobecny w pierwszym meczu z Denial eSports był KikiSoCheeky. Został on jednak w świetny sposób zastępiony przez gracza o nicku KOREA. Jest on od niedawna członkiem AFK i widać, że dorównuje im swoim poziomem gry.

 

A na koniec standardowo, typowania.

 

Komentarze (13) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarihjasty (908)
Ciekawe te sytuacje z ddosami, ale jaką pi*dą trzeba się urodzić by takie rzeczy robić. Jedyny interes ma w tym wypadku drużyna przeciwna, ale wątpie by ktoś robił takie tanie sztuczki. Inna opcją może być jakiś "dzieciak" który oprócz wyżej wymienionych czynności nie potrafi nic więcej robić w życiu. Lipa straszna, pewniaki padają FP mniej, jak tak dalej pójdzie turniej zejdzie na psy. najgorsze może być że stanie się coś takiego podczas finału. HiRez musi się poważnie zastanowić nad tym problemem. Dzięki za artykuł :)
16.09.2015 (19:38)
avatarBisiek (232)
Na początku myślałem, że to przez smitowe serwery, a później się okazało, że to przez ddosy. W sumie jakby to były serwery, to może byłby to porządny impuls dla Hi-rezu, żeby te serwery TROSZKU poprawić no i w jako taki sposób to powstrzymać, także zwyczajnym graczom też by to pomogło. Niestety to ataki hakerskie, które jak widać nieźle namieszały i popsuły kilka fajnych meczów. Nie jestem mistrzem informatyki, dlatego nie wiem czy na takie ataki jest jakaś skuteczna obrona, ale jak takie coś się powtórzyło już kilka razy, to łatwe do powstrzymania pewnie nie jest. Tak jak ihjasty mówi, jak w finałach któraś z drużyn przegra przez te ataki, to niezły kocioł się zrobi. [no i będzie mi smutno ;( ]
16.09.2015 (20:43)
avatarbystry1984 (19)
Do tej pory myślałem, że liczby obok nazw oznaczają bilans danej drużyny w rozgrywkach, ale Titan raz ma 7-4 a raz 8-2. Może mi ktoś to wytłumaczyć?
16.09.2015 (21:56)
avatarihjasty (908)
To chyba są twoje typy zliczane, przykładowo w tygodniu drugim dałeś 2:0 Afk vs Fanatic to w trzecim tygodniu obok afk będzie 2:0 a fanatic 0:2 chyba tak to działa nawet się nad tym nie zastanawiałem mocno.
16.09.2015 (23:03)
avatarRyszardzislaw (311)
Szczerze mówiąc sam nie mam zielonego pojęcia co te liczby oznaczają, ale nie jest to w każdym razie obecny bilans drużyn. xd

Co do tych ddos'ów to bronić się jakoś można. MLCst3elth i andinster po takim ataku nie byli w stanie wrócić do gry przez najbliższe 15 minut, CycloneSpin natomiast został wyłączony z rozgrywek zaledwie na 2/3 minuty. Oznaczać to może, że był lepiej przygotowany i łatwiej sobie poradził z takim atakiem. Co prawda duża część ataków dotknęła C9, ale ostatni atak był na ich korzyść -nie sądzę więc by to były ataki robione z zawiści tylko do jednej drużyny.

Mogę Was pocieszyć jedynie faktem, że na finałach czy to Fall Splitu, czy SWC sytuacja taka mieć nie będzie na 100%, ponieważ są to fazy turnieju rozgrywane przez LAN, gdzie wykonanie ataku ddos jest niemożliwe (no chyba, że z komputera z tej samej sieci LAN).

Ale co prawda, to prawda. C9 przez te ataki raczej bezpowrotnie już straciło szanse na awans do finału Fall Split.
16.09.2015 (23:33)
avatarDeggsy (38)
Kilka dni temu kupiłem bilet s2.Coś czuje ze nie nabije nawet 1k pkt....
25.09.2015 (22:36)
avatarShysHestPlay (270)
Przecież to trwa do lutego, a ja kupując to w dzień premiery mam już 8,2k pkt
26.09.2015 (8:24)
avatarDeggsy (38)
Jak typowania na ten tydzień?Ma ktoś jakieś sugestie co do dzisiejszych meczy?
01.10.2015 (17:26)
avatarSilentShy (28)
Bedą nowe artykuły ze świata E-Sportu?
08.10.2015 (19:08)
avatarPanSIlent (1428)
Ryszard ma teraz dużo pracy i nauki na studiach. Musicie jemu oraz nam wybaczyć za brak newsów i zrozumieć jego sytuację.
08.10.2015 (19:11)
avatarRyszardzislaw (311)
Więc tak. Przepraszam za ostatni brak aktywności. Spowodowany był on wkroczeniem przeze mnie w całkiem nowy świat. Nie jest łatwo ogarnąć wszystkiego w ciągu tygodnia-dwóch. Nie jest łatwo znaleźć się w całkiem nowym otoczeniu. Przez to właśnie teraz przechodzę. Realia są takie, że codziennie mam zajęcia teraz do 19-21, a wolnego czasu zostaje mi ~2h dziennie. Ciężko uwierzyć, że na jakimś kierunku studiów można mieć zajęcia codziennie do 19? Już wyjaśniam. Na uczelnię mam ponad godzinę w jedną stronę z mieszkania (mieszkam centrum Warszawy, a WAT to zadupie). Zajęcia średnio mam od 8 do 11/13. Następnie mam 3-4h przerwy i potem znów zajęcia od 15/17 do 19/21. Chore, nieprawdaż? Jeśli ktoś nie wierzy mogę zamieścić swój rozkład zajęć.

W każdym razie przejdę do rzeczy. Jestem zmuszony do ograniczenia swojej pracy na smitebuildzie do czasu aż nie odnajdę się w pełni w tym nowym systemie (myślę, że około 2-3 tyg). Ograniczenie będzie polegało na wstawianiu surowych typowań oraz króciutkich newsów na temat E-Sportu. Jutro już postaram się coś skrobnąć, aby wynagrodzić ten czas "pustki". Przepraszam i proszę o zrozumienie. Nie wierzcie ludziom w to co mówią, studia niszczą człowieka. xd
09.10.2015 (18:47)
avatarMinnesingeR8 (75)
Czyli wchodzisz na sucho hm?( ͡° ͜ʖ ͡°)
09.10.2015 (22:01)
avatarNirwel (137)
Jak dla mnie to nie masz się z czego tłumaczyć, tym bardziej wklejanie twojego rozkładu zajęć byłoby dla mnie po prostu śmieszne, nie masz czasu jak większość co jest normalne..
Dzięki informacjom z poprzednich Twoich artykułów obstawienie meczów nie powinno być dla nikogo problemem(nie wliczając sytuacyjnych meczy np tytanów)
Powodzenia na studiach.
10.10.2015 (14:03)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!