[E-Sport] Typowanie na tydzień 2 Summer Split.

Dodane przez  Ryszardzislaw 20.05.2015 (13:54)

 

Zanim przejdę do opisywania moich typów jak zwykle już opiszę to co działo się w tygodniu minionym (między innymi podsumuję pierwszy tydzień rozgrywek Summer Split SPL). Tak więc jeśli Cię to nie interesuje przewiń od razu do momentu, w którym zobaczysz typy żywcem z Smite. Teraz powinny być one bardziej widoczne i raczej nie ma potrzeby podkreślania ich czcionką rozmiaru 72. Pierwsze co to zaprezentuję wyniki Sumer Splitu po 1 tygodniu rozgrywek. Jak chyba każdy (kto typował tak jak ja) zauważył skuteczność moich typów w tym czasie wyniosła 14/16, co według mnie jest całkiem niezłym wynikiem. Na temat wyników Ameryki Północnej i Europy więc rozpisywać się nie muszę. Ale i tak to zrobię.

 

 

 

 

Większych zaskoczeń nie było, wypiszę jednak ważniejsze wydarzenia, które miały miejsce podczas tygodnia 1 rozgrywek. AFK przegrało swój pierwszy mecz ponieważ ich ADC (Allied) musiał grać z laptopa będąc na weselu DMbrandona (tak, tego z Hi-Rezu -czasem komentuje różne mecze na turniejach). Drugim powodem ich porażki był Snoopy z SoloMidu, który popisywał się niesamowitymi snajpami z ulta Ramy, praktycznie nikt poniżej połowy hp nie zdołał uciec z teamfightu. Wiadomo, że gra na laptopie nie może się równać grze na prawdziwym komputerze. Allied zaczął swoją przygodę ze Smite dzięki właśnie brandonowi, został też przez niego zaproszony do komentowania SWC 2015, ich stosunki są dość bliskie, także zaproszenie na wesele gracza AFK nie powinno dziwić. Z tego samego powodu w Eager nie zagrał ich ADC -Zapman, zastępował go dobrany w ostatniej chwili zmiennik -Cabom. Nie przeszkodziło to im w łatwym zwycięstwie nad drużyną Enemy eSports 2-0. Przyznaję się trochę do niedocenienia Legionu Marchewek (albo niedoceniłem tego, w jak beznadziejnej formie jest COG -sam nie wiem). W pierwszym meczu łatwo oni wygrali dzięki dobrej postawie ich sololanera. W drugim natomiast się trochę męczyli. Obawiałem się już, że moje typy w tej parze całkiem się ominą, gdy COG wygrywało różnicą prawie 10k golda, na szczęście udało się Legionowi wykraść także mecz nr 2. Zmiana ról w Titan (Ataraxia na solo, Confrey jako adc) nie przyniosła skutków negatywnych, obaj w obu meczach mieli statystyki pozytywne w rywalizacji przeciw London Conspirancy. Epsilon natomiast nie zawiodło i w swoim debiucie na SPL pokazało klasę, zwłaszcza ich jugler Adapting (został wybrany on najbardziej wartościowym graczem pierwszego tygodnia rozgrywek). Wykręcił on statystyki 9/1/6 jako Fenrir w meczu nr 1, oraz 11/0/13 jako Bellona w meczu drugim przeciw Upcoming Stars. Daje to nam łącznie 29.5 KDA ratio! 29.5!!! Dignitas, gdzie w składzie występuje dwóch polaków popisywali się natomiast taką współpracą drużynową.

 

Rozpiszę się też trochę o wynikach ostatniej rubryki z prawej, są to wyniki turnieju Invitational Ladder rozgrywanego na terenie Australii i Oceanii. 4 najlepsze drużyny pod koniec czerwca (jesteśmy na półmetku tego turnieju) awansują do Oceanii Pro League (odpowiednik SPL w Europie i Ameryce Północnej), 4 pozostałe wezmą udział w kwalifikacjach do tej Pro League, lub w odpowiedniku Challenger Cup. Zwycięzcy Oceania Pro League oraz Oceania Challengeru Cup trafią do wielkich finałów regionu, z których najlepsze drużyny pojadą na SWC 2016! Drużyną dominującą póki co jest tam AVANT-Garde, która jak dla mnie w 90% udział w SWC ma już zapewniony, składa się ona z graczy: Sporks (solo), Rowe (jungle), Ochita (mid), Subfloor (adc) oraz Biggy (support). Nie powinna ona jednak namieszać w rywalizacji z czołowymi drużynami europejskimi czy amerykańskimi. W Ameryce Południowej natomisat póki co najlepiej w drodze do SWC 2016 spisuje sę drużyna INTZ e-Sports, która występowała na minionych SWC jako drużyna We Love Bacon.

 

 

 

 

Powyżej zamieszczam wyniki pierwszego tygodnia Summer Challenger Cup w Ameryce Północnej, wyników Europy póki co nie mogłem znaleźć. Jak znajdę -zaktualizuję. Drużyny, które miały szansę wziąć udział w Summer Splicie to Hi-Five, ReturN oraz Resist Gaming, lecz przegrały one swoje konfrontacje odpowiednio z Eager, Legion oraz COG. Jednocześnie oznacza te, że drużyny te zajęły miejsce w najlepszej czwórce po 7 tygodniach rywalizacji w Spring Challenger Cup. Obecnie Hi-Five jedynie trzyma poziom. Na szczycie pojawiła się natomiast nowa drużyna -Noble eSports, ciekawe jak będą sobie radzić w następnych tygodniach rozgrywek.

 

 

 

 

Standardowo też wytłumaczę skąd moje typy wyglądają tak, a nie inaczej.

Powielasz je tylko na własną odpowiedzialność!

 

1. TRIG eSports vs Upcoming Stars, 21 Maj, Czwartek 22.00. Drużyny te walczyły ze sobą ostatnio na początku kwietnia podczas Spring Split SPL, górą wtedy była dwukrotnie drużyna TRIG eSports. W pierwszym meczu wygrywając 24-8 w killach z przewagą 16 tysięcy złota, w drugim natomiast 28-7 z przewagą wysokości 12 tysięcy złota udowodnili, która z tych drużyn jest po prostu lepsza. Nie inaczej powinno być teraz, TRIG mimo porażki z Fnatic 2-0 wciąż jest drużyną mocną (chociaż moje wrażenie jest takie, że powoli się wypalają). Przegrali oni przecież nie z byle kim, a z póki co najlepszą drużyną Smite z Europy (finały Spring SPL potwierdzają). Upcoming Stars natomiast nie wygrali na SPL ani jednego meczu, czy to teraz przegrywając 2-0 z Epsilonem, czy podczas Spring Split, gdzie przegrali 10 kolejnych meczy. Nie zanosi się, aby zmieniło się to teraz -w rywalizacji z TRIG.

 

2. Team SoloMid vs Enemy eSports, 21 Maj, Czwartek 23.15. Teamy te mierzyły się ze sobą ostatni raz podczas poprzedniej edycji SPL 2 kwietnia. Górą wtedy był Team SoloMid. Pierwszy mecz w stosunku 28-5 i 10k golda przewagi, drugi 45-13 z 17 tysięcznym zapasem złota na korzyść SoloMidu. Enemy eSports, tak jak Upcoming nie wygrali żadnego spotkania podczas poprzedniego SPL i nie ma szans, by stało się to akurat teraz -przeciw SoloMidowi, który zajął 2 miejsce w finałach Spring Split SPL. Przegrali oni też w sobotę z osłabionym Eager 2-0, co też mówi wprost, że nie są oni w formie.

 

3. London Conspirancy vs Epsilon eSports, 23 Maj, Sobota 19.00. Drużyny te nie grały póki co ze sobą, co nie znaczy, że wytypować zwycięzcę jest trudno. London Conspirancy przegrali z Titan 2-0, nie pokazali w tym pojedynku nic specjalnego i tak jak się spodziewałem, będą stanowili zagrożenie tylko dla drużyn takich jak Upcoming, czy NightsWatch. Epsilon natomiast w debiucie SPL przeciw Upcoming Stars (co prawda drużyna niezbyt wymagająca) pokazał się z bardzo dobrej strony i mogą się oni okazać czarnym koniem rywalizacji w Europie. Niewiele osób stawiało ich jako faworytów przeciw Upcoming i niewiele osób stawia ich jako faworytów nawet teraz -błąd. Nie mogę się wręcz doczekać, gdy zmierzą się oni z drużynami z górnej części stawki, takimi jak Titan czy Fnatic -to dopiero zweryfikuje ostatecznie ich poziom gry. Tutaj są murowanym faworytem, passę zwycięstw trwająca już prawie 3 miesiace czas przedłużyć o kolejny tydzień.

 

4. Denial eSports vs Team Eager, 23 Maj, Sobota 20.15. Rozbici Denial przeciw kompletnym Eager. W ciągu ostatniego pół roku drużyny nie miały styczności ze sobą. Wytypować zwycięzcę nie jest jednak trudno. Denial jeszcze nie naoliwiło wszystkich nowych trybów w swojej dopiero co wyklepanej po wypadku maszynie (niedawne zmiany w składzie), Eager natomiast jest silnikiem pracującym doskonale, rozpędzili się oni bardzo mocno i nie mają zamiaru zwalniać na delikatnych łukach, jakie stanowią dla nich takie zespoły jak Enemy eSports, czy też Denial eSports. Ciekaw jestem tylko, czy gdy przyjdzie im pokonać naprawdę ostry zakręt też podołają takiemu wyzwaniu, pożyjemy -zobaczymy. Eager nie powinni mieć problemów z pokonaniem rozbitych Denial.

 

5. Cloud9 g2a vs Cognitive Gaming, 23 Maj, Sobota 21.30. Stary COG vs Nowy COG (Cloud9 było znane jako Cognitive Prime na SWC 2015). Drużyny te walczyły ostatnio ze sobą podczas 3 tygodnia rozgrywek Spring Splitu. Cloud9 wygrywało tam 26-13 z przewagą w złocie wysokości 11k oraz 21-14 z przewagą złota bliską 18 tysięcy. Cloud9 mimo faktu braku awansu do finałów wiosennej edycji SPL wciąż są drużyną bardzo mocną i mogącą stanowić problem dla każdego innego teamu. Pokonali oni w czwartek Denial w bardzo łatwy sposób 2-0, podkreślając swoją formę. COG natomias przegrał z debiutującymi marchewkami. Pokazali oni tym samym, że to czego dokonali w Spring Splicie (5 miejsce) to był raczej szczyt ich możliwości.

 

6. Titan vs Team Dignitas, 24 Maj, Niedziela 19.00. Jest to konfrontacja, której jestem najmniej pewny spośród rywalizacji w tym tygodniu. Jedna z drużyn jest "mocna", druga natomiast "dobra". Drużyny te walczyły ze sobą ostatnio podczas SPring Split, dnia 5 kwietnia. Titan wygrało pierwsze starcie wtedy 16-5 w killach i 16k w goldzie, drugie natomiast 20-15 oraz z 11 tysiącami złota przewagi. Zarówno Titan, jak i Dignitas mają obecnie bilans w Summer Spli 2-0, pierwsi wygrali z London Conspirancy, drudzy z TheNightsWatch. Titan jest jednak drużyną bardziej doświadczoną, która gra ze sobą od dawien dawna. Dignitas mimo fajnej współpracy jaką pokazali w konfrontacji z NightsWatch (wklejałem przykład wyżej jako odnośnik) wciąż są pamiętani z Spring SPL jako Ci, którzy nie radzili sobie najlepiej z drużynami nawet "średniego" kalibru. Nie ukrywam, że mogą (lecz nie powinni) oni zaskoczyć i ukraść któryś z meczy. Biorąc dodatkowo pod uwagę, że w Titan ostatnio rolami zamienili się ADC (Ataraxia) i solo (Confrey) szanse Dignitasów na niespodziankę rosną, ponieważ to nowe ustawienie nie jest na pewno jeszcze w pełni doszlifowane. Po podsumowaniu wszelakich plusów i minusów, większym minusem dla Dignitasów jest jednak według mnie postawa, jaką reprezentowali podczas wiosennej edycji SPL jeszcze miesiąc temu. Nie nadrobią tego delikatne zmiany w teamie Titan, czy fakt, że fajnie zaczęli tą edycję SPL. Titan powinni wygrać oba mecze.

 

7. Fnatic vs TheNightsWatch, 24 Maj, Niedziela 20.15. Najlepsza drużyna Europy potwierdziła swoją formę wygrywając z TRIG eSports (którzy przecież też słabi nie są) 2-0. TheNightsWatch potwierdzili natomiast, że z Spicy Waffles podczas kwalifikacji do Summer Splitu wygrali fartem. Mając junglera, który w przegranej konfrontacji z Dignitas miał ostateczne statystyki 1/8/3 jako Ao Kuang i 2/9/4 jako Bellona nie osiągną oni raczej nic. Tym bardziej nie przeciw Fnatic.

 

8. AFK Gaming vs LegionofCarrots, 24 Maj, Niedziela 21.30. AFK Gaming nie grało z Legionem Marchewek chyba nigdy. Nie powinni się jednak oni ich obawiać, nie po tym co pokazywali w Spring Split. AFK w ciekawej konfrontacji zremisował 1-1 z SoloMidem (no ale hej, to są przecież 2 obecnie najlepsze teamy w Smite) udowadniając, że ich forma nie była tylko jednorazowym przebłyskiem na wiosenny SPL. Legion natomiast wygrał 2-0 z COG (drugi mecz z wielkimi problemami), ale forma ich przeciwników z tamtego tygodnia jest tak rozpaczliwa, że ciężko znaleźć team, który by z nimi przegrał. AFK nie będzie miało najmniejszych problemów w pokonaniu Legionu i nie ma tu mowy o żadnej niespodziance.

 

Na koniec chciałbym dodać, że jeżeli ktoś z Was by szukał tego artykułu, to możecie teraz łatwo znaleźć go sobie najeżdżając najpierw na Aktualności na pasku na samym górze i po rozwinięciu kliknąć esport. Silent naprawił kategorie i dzięki temu wszystkie artykuły dotyczące danej tematyki od razu tam lądują. ;) Tak więc jak interesuje Was też coś innego, typu aktualna  promocja, najnowsze filmiki i spojlery, oraz świeże patch notesy również możecie łatwo je znaleźć najeżdżając na przycisk Aktualności i wybierając kategorię interesującą Was.

Komentarze (8) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarL4s3c7k4 (49)
jak zwykle kawał dobrej roboty nic dodac nic ująć fajnie teraz układ zrobiłeś ;-) ofc przeczytałem całość :) w przerwie w pracy ^_^
20.05.2015 (15:18)
avatarentira (32)
Ryszardzie, kocham Cię.
20.05.2015 (16:29)
avatarPanSIlent (1428)
Czułości, przytulasy i buziaczki wysyłać na PW, proszę :)
20.05.2015 (16:36)
avatarShysHestPlay (270)
Wielkie propsy dla ciebie Ryszardzislaw.
Mam pytanko - w jaki sposób można zdobyc nu wa watee dancer? Pytam, poniewaz oglądając stream od smitegame caly czas po lewej stronie pojawia się o niej informacja ze za subowanie ich na youtube jest skorka
20.05.2015 (20:01)
avatarPanSIlent (1428)
Ponawiam prośbę, że do takich drobnych pytań możesz użyć forum. Powoli przeradzasz się w negatywnego bohatera memów na naszej konferencji ;)

* Sybskrybujesz kanał "Smite by Hi-Rez Studios" na Youtube
* Weryfikujesz subskrybcję.
* Wybierasz platformę
* Odbierasz kod na mailu.

Skorzystaj z tego linku:
http://www.hirezstudios.com/smite/promo/youtube-nu-wa-skin
20.05.2015 (20:13)
avatarRyszardzislaw (311)
Artykuł zaktualizowany o filmik przedstawiający najlepszego gracza rozgrywek tygodnia pierwszego. Wystarczy kliknąć na jego nick (Adapting), by przekierowało Was do króciutkiego materiału o nim.
20.05.2015 (21:45)
avatarHasira (650)
Czy ja dobrze widzę, że usunęli jedną tabelkę i teraz przy każdym meczu jest tylko jedna? To oznacza, że punktów teraz będzie dwa razy mniej za obstawianie? (w sumie) :(
23.05.2015 (13:35)
avatarExecution (405)
Nie usunęli, rozdzielili je tylko i jeszcze bardziej godzinowo rozpisali.
23.05.2015 (13:53)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!