[E-Sport] Typowanie na tydzień 3 Summer Split.

Dodane przez  Ryszardzislaw 27.05.2015 (16:50)

 

Na sam początek chciałbym przeprosić za wszelkiego rodzaju chaos, który może mieć miejsce w tym artykule. Niestety jednak mam kilka swoich problemów, przez co nie potrafię się już tak bardzo skupić na pracy, no i ponadto Smite odmawia dzisiaj współpracy (wypijmy zdrowie serwerów, przyda im się na pewno). Jak zwykle już przed typami na następny tydzień znajdziecie tutaj podsumowanie ubiegłego tygodnia rozgrywek. Na samym początku zaprezentuję "układ sił" po zakończeniu się drugiego tygodnia rozgrywek.

 

 

 

 

Teraz w skrócie podsumuję najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia. Ogółem pracowałem nad nową formą tego podsumowania, nie wprowadzę go jednak jeszcze w tym tygodniu z racji chociażby na to, że Smite jest padnięty (przynajmniej był jak jeszcze pisałem to zdanie). Póki co musicie się zadowolić standardowym zlepkiem nowych informacji. Postaram się wyjaśnić wszystkie swoje pomyłki z ubiegłego tygodnia (12/16, trochę gorszy wynik niż w pierwszym tygodniu, niestety taki jest sport). Mam nadzieję, że następne tygodnie będą pełniejsze sukcesów. O niektórych konfrontacjach nie będę się rozpisywał, bo nie ma to sensu (nie działo się nic ciekawego) -zwłaszcza jeszcze w obecnej formie artykułu.

 

 

Podczas rywalizacji TRIG z Upcoming Stars faworyci po łatwym zwycięstwie w pierwszym meczu stwierdzili, że skoro AFK, Solomid czy Cloud9 potrafią wygrywać mecze trollpickami to mogą zrobić to też i oni. Błąd. Nie ta półka. Tak więc poszli Ullrem mida i Poseidonem na adc, który ponadto budował się baaardzo dziwnie (butki cooldown, chronos pendant i uwaga: midgardian mail). Jak się łatwo domyślić Kraken nie robił praktycznie nic dmg i ogółem Funballer w tym meczu był trochę (bardzo złagodzone) bezużyteczny. Tak więc pierwsze zwycięstwo Upcoming Stars w SPL stało się faktem. Na pochwałę zasługuje iRens, który jako Neith bardzo pomógł w zwycięstwie swojej drużynie (chociaż mając takiego poseidona jako adc na przeciw jakimś wielce trudnym wyzwaniem to nie było). Skończył on z 12/4/12. Upcoming natomiast kontynuowali swoją taktykę z meczu nr 1, która zdaje się podbijać nam obecną Metę (sami się przekonacie w podsumowaniu po całości Summer Splitu, gdzie przygotuję dla Was zestawienie wszystkich picków i banów). Taktyka ta polega na graniu standardowym duo i midem, na solo jednak zawsze idzie adc, a na junglę tank. W teamfightach sprawdza się to nadzwyczajnie dobrze, drużyna ma bardzo dużo CC dzięki dwóm guardianom, a dmg też jest wysoki dzięki 2 hunterom (no i miderowi).

 

W konfrontacji Epsilonu z London Conspirancy drużyna-niespodzianka z Challenger Cup przegrała można powiedzieć już na samym początku, gdy częste ganki na ich duo spowodowały łatwą utratę inicjatywy na tej linii. London nie oddało tej przewagi już do końca konsekwentnie wykorzystując braki duo lanu wrogów. Pierwszą porażkę Epsilonu od 3 miesięcy przypieczętował dobrze grający tego wieczoeu Shaggshenk z LDNC, który Ramą zagrał na 6/0/7. W meczu nr 2 Epsilon natomiast pokazał czemu dominował w poprzednim turnieju Challenger aż tak bardzo wygrywając bardzo łatwo. Świetnie zagrał jungler Adapting (po raz kolejny w tym turnieju) mając statystyki 11/1/15 jako Bellona oraz ich midlaner Yannyn grający jako Janus kończący z bilansem 5/0/21.

 

W poprzednim artykule porównywałem Eager do pędzącej maszyny, która nie zwalnia na żadnym łuku. Zdawało się, że wszystko zię zgadza, pierwszy mecz wygrali łatwo mimo faktu, że na midzie mieli Nu Wę, a na supporcie Odyna. Lassiz grając jako Nu Wa dociskał jednak pedał gazu aż do dechy wyprowadzając Eager na prostą z pierwszego łuku, jakim było pierwsze starcie z Denial. Drugi łuk z tą samą drużyną miał przyjść równie łatwo, niestety na zakręcie tym zaczęło coś trzeszczeć i musieli przyhamować, aby nie spowodować wypadku. Poskutkowało to pierwszą porażką Eager podczas obecnie trwających Summer Split. Drugi mecz był według mnie póki co najlepszym meczem podczas tegorocznych SPL (biorąc pod uwagę nawet Spirng Split), powtórkę możecie obejrzeć tutaj. Eager co prawda wygrało w killach (24-19) i częściej przeważali w teamfightach, ale to Denial miało przewagę w kontroli Fire Gianta i pushu. Nie obyło się również bez wsparcia minionów. Nie ma zresztą co opowiadać, po prostu sami zobcaczcie! Warto. ;) Akurat tych 20FP mi nie jest żal, taki mecz wynagrodził stratę tych punktów. 

 

AFK vs Lgion Marchewek. Faworyta nie trzeba chyba przedstawiać, AFK jest obecnie najlepszą drużyną Smite i nie ma co się oszukiwać. Czemu więc przegrali z "początkującymi" w SPL? Winę zwalić można na kilka czynników. Jednym z nich może być djpernicus z Legionu, który jako Cabrakan w jungli dobrze wykonywał swoją robotę, drugim czynnikiem może być częściowe szczęście, gdy po teamfightach kilkukrotnie gracze Legionu uciekal naprawdę na low hp, innym może być po prostu fajna współpraca i dobra gra reszty Legionu. Najważniejszym jednak czynnikiem, który spowodował tą porażkę jest raczej brak Allieda w AFK. Powód jego nieobecnośći podczas pierwszego meczu nie jest jasno określony, Incon wspomniał że po prostu zaspał. Ile w tym prawdy? Nie wie chyba nikt prócz Allieda. ;) Zastępował go Samshrew i widać było, że nie dogadywał się on z Inconem (supportem), tak jak to robi Allied. Drugi mecz, na który wrócił ich prawdziwy ADC nie stanowił już żadnej przeszkody. Łatwe zwycięstwo 24-3 w killach z przewagą wysokości 15k złota.

 

Tutaj znajdziecie filmik podsumowujący dla Was 2 tydzień rozgrywek.

 

 

 

 

Gracz (a raczej były gracz), którego umieściłem powyżej znany jest jako Jigz, do niedawna (jeszcze podczas pierwszego tygodnia Summer Split) grał w Cognitive Gaming jako support. 20 Maja zaś dołączył on do Team SoloMid zostając zarówno ich nowym trenerem, jak i menadżerem. Nie szło mu zbytnio jako gracz (przede wszystkim ze względu na drużynę, która do najlepszych nie należała), więc postanowił spróbować swoich sił jako trener. W swoim debiucie trenerskim poprowadził SoloMid do łatwego zwycięstwa 2-0 nad Enemy eSports. 

 

 

 

 

Powyżej umieszczam wyniki pierwszego tygodnia, jeśli chodzi o Challenger Cup Europy. Papis (którzy przegrali w kwalifikacjach do Summer Splitu z Dignitas) łatwo pokonywali poszczególnych rywali. Najbardziej wartościowym graczem w Europie został uznany Warchi, gracz właśnie z The Papis. Jego najlepsze zagrania z Challenger Cup znajdziecie tutaj. Warto jednak też zajrzeć pod ten link, które pokazują jego najlepsze zagrania "ogółem". W Ameryce MVP został uznany Adjust z drużyny Noble eSports (tabelka wyników Challenger Cup NA w poprzednim artykule), jego najlepsze zagrania zaprezentowane są na tym filmiku.

 

 

 

 

No i na sam koniec to, na co czeka większość z Was. Standardowo poniżej wyjaśnienia.

Powielasz je tylko na własną odpowiedzialność!

 

 

1. Fnatic vs Upcoming Stars, 28 Maj, Czwartek 22.00. Ostatni raz drużyny grały ze sobą podczas Spring Split SPL. Fnatic łatwo wygrało oba spotkania 12-5 w killach, 13k złota przewagi oraz 30-7 z 17 tyś zapasem złota. Fnatic to obecnie najlepsza drużyna Europy i jedna z trzech drużyn, które nie przegrały w Summer Split ani jednego meczu (pozostałe dwie to Titan i Cloud9). Co prawda Upcoming Stars wygrali ostatnio mecz z TRIG, ale nie było to żadnym wielkim dokonaniem. Obecna forma TRIG mówiąc delikatnie po prostu nie zadowala. Fnatic natomiast formę ma, po tym jak w ostatnich finałach SPL zajęli 3 miejsce są głodni sukcesu i na pewno będą walczyć o wyższą lokatę w Summer Split. Upcoming Stars nie są drużyną, która mogłaby w tym przeszkodzić, w tym roku wygrali oni tylko jedno spotkanie podczas SPL.

 

2. AFK Gaming vs Enemy eSports, 28 Maj, Czwartek 23.15. Tak jak w powyższym przypadku obie drużyny grały ze sobą podczas Spring Split SPL. Górą dwukrotnie była wtedy drużyna AFK pokonując rywali najpierw w 11 minut 12-2 (surrender), potem zaś 32-14 z przewagą złota równą 14 tysięcy. Mimo lekkiego potknięcia z Legionem AFK są wciąż drużyną cholernie mocną, która ma w przyszłości szansę powtórzyć swój sukces sprzed miesiąca (wygrane finały SPL). Tak jak pisałem, AFK przegrało z braku swojego podstawowego adc -Allieda. Enemy eSports natomiast nie wygrali żadnego meczu w tym roku podczas SPL. Nie zanosi się na zmiany po tej konfrontacji (tak, Upcoming byli w podobnej sytuacji, ale oni grali jednak z rywalem z niższej półki niż AFK).

 

3. London Conspirancy vs Team Dignitas, 30 Maj, Sobota 19.00. Drużyny te ostatni raz walczyły ze sobą podczas Spring SPlit SPL. Wtedy górą była drużyna London Conspirancy wygrywając w pierwszym meczu 28-8 z 20k przewagą złota,w  drugim natomiast 22-14 z przewagą w złocie równą 14 tysięcy. W tej, jak i w trzech następnych konfrontacjach jest już troszkę większy problem wytypować zwycięzcę niż chociażby w dwóch pierwszych, czy dwóch ostatnich. Tutaj postanowiłem dać rezultat 1-1 z pierwszym meczem dla London. Stawiam tak, ponieważ London zawsze jest zmotywowane od samego początku i stara się zrobić swoje już w pierwszych starciach (przykład z minionego tygodnia z Epsilonem). Z Dignitasem jest natomiast trochę na odwrót, są oni często zbyt pewni siebie. Sprawia to wrażenie, że pierwsze starcia czasem niejako odpuszczają. Zawsze są jednak w pełni zmotywowani w obliczu możliwości sweepu (fachowe amerykańskie powiedzenie używane we wszelakich sportach, określające sytuację, gdy jedna z drużyn wygrała z drugą podczas fazy "do x" zwycięstw bez przegrania ani jednego starcia). Jeśli miałbym wymienić dwie drużyny wypadające na tle innych prawie identycznie spośród 16 biorących udział w tej edycji Summer Splitu byłby to Dignitas i London Conspirancy. Wy możecie ten typ zmienić na 2-0 (naprawdę ciężko stwierdzić dla kogo), ja jednak myślę, że 1-1 z takim rozłożeniem jest bardziej prawdopodobne.

 

4. Denial eSports vs Cognitive Gaming, 30 Maj, Sobota 20.15. Drużyny te bardzo zmieniły się od ostatniego starcia pomiędzy nimi (chodzi o składy oczywiście), więc nie wiem czy jest sens przytaczać rezultaty z ich zmagań podczas Spring Splitu. Dla pewności jednak podam, że wtedy Denial było drużyną lepszą wygrywając 23-11 w killach i 14k w złocie w pierwszym starciu oraz 11-2 z takim samym zapasem złota w starciu trzecim. Drugie starcie wygrali wtedy Cognitive 17-6 mając 16k złota przewagi. Denial udało się wygrać z dość mocnym Eager, Cognitive natomiast nie udało się pokonać Legionu w pierwsyzm tygodniu. Na korzyść Denial może też przemawiać fakt, że niecały tydzień temu z Cognitive uciekł ich dotychczasowy support Jigz (wspomniałem wyżej). Oznacza to, że po raz kolejny muszą "docierać" się z nowym członkiem drużyny. Mieli na to zbyt mało czasu, by stanowić zagrożenie dla Denial, które zdaje się powoli łapie rytm.

 

5. Team SoloMid vs Team Eager, 30 Maj, Sobota 21.30. Drużyny te nie grały ze sobą od dawna. SoloMid to obecnie druga najlepsza drużyna, ponadto udowodniła zarówno w tamtym, jak i tym tygodniu, że trzeba się ich obawiać. Stanowią oni wyzwanie tak naprawdę dla każdego. Nie ma obecnie żadnej drużyny w Smite, która mogłaby podchodzić do walki z nimi z pewnością, że zwyciężą. Eager natomiast chyba nie są w aż takim gazie, w jakim myślałem, że są. Okazali się być gorsi w drugim meczu od Denial, którzy albo zaczynają powoli stanowić już dobrze zgraną drużynę, albo wciąż są w rozsypce. Obie możliwości jednak nie przemawiają zbytnio na + dla Eageru, przegrali oni bowiem tak czy siak z jedną z najgorszych drużyn Summer Splitu. SoloMid nie powinien mieć problemów z pokonaniem swoich rywali w tym tygodniu. Eager nie grało bowiem jeszcze z nikim z tej naprawdę wysokiej półki i starcie z SoloMidem może być dla nich swoistym zderzeniem ze ścianą. Nie wykluczam też jednak możlwiości, że możemy być świadkami niespodzianki. Starcie na pewno będzie bardzo ciekawe i miło się będzie je oglądało.

 

6. TRIG eSports vs Epsilon eSports, 31 Maj, Niedziela 19.00. Większość ludzi raczej głosuje w tej parze na TRIG, którzy byli finalistami poprzedniej edycji SPL. Ja jednak wciąż jestem skłonny do Epsilonu, którzy przecież przez prawie 3 miesiące stanowili barierę nie do przejścia dla nikogo (tak, wiem powtarzam się). Obie drużyny w zeszłym tygodniu przegrały po 1 meczu. Różnica jest natomiast taka, że TRIG ponieśli klęskę z bardzo nisko rozstawionymi Upcoming Stars, Epsilon natomiast przegrało z London Conspirancy, którzy po cichu swoje robią. TRIG jest obecnie całkowicie bez formy, ciężko będzie im się odnaleźć w tej edycji SPL. Absolutnie ich nie skreślam, uważam jednak, że nic większego to oni już nie osiągną (4 miejsce na poprzednich finałach SPL to raczej szczyt ich możliwości). Epsilon to natomias drużyna lubiąca zaskakiwać, dodatkowo mając Adaptinga (osobiście uważam go obecnie za jednego z 5 najlepszych junglerów w Smite) nikt nie powinien jej lekceważyć. TRIG uważa się wciąż za drużynę mocną, ich pewność siebie zgubiła ich w minionym tygodniu i baaardzo możliwe, że zgubi i tym razem. Obok konfrontacji LNDC-Dignitas jest to druga najtrudniejsza to wytypowania para w tym tygodniu, ale myślę, że TRIG z nienacka nie wróci swojej formy sprzed paru miesięcy i raczej to przegrają.

 

7. Titan vs TheNightsWatch, 31 Maj, Niedziela 20.15. Drużyny te nie grały ze sobą ostatnio. Titan jest jedną z dwóch niepokonanych drużyn w Europie, TheNightsWatch to natomiast jedyna drużyna bez zwycięstwa w Europie. Po tym tygodniu nie ulegnie to zmianie. Zamiana ról w Titan (Confrey na adc, Ataraxia na solo) wydaje się póki co dobrą decyzją, minęło jeszcze jednak zbyt mało czasu, żeby osądzać to w pełni obiektywnie. Upcoming swój mecz już wygrało, NightsWatch więc będzie miało duży problem, by wydostać się z ostatniego miejsca w bieżących rozgrywkach Summer Splitu. Nie wyglądają oni bowiem jak drużyna, która mogłaby stanowić zagrożenie dla innej drużyny z Europy.

 

8. Cloud9 g2a vs LegionofCarrots, 31 Maj, Niedziela 21.30. Jedyna niepokonana drużyna w Ameryce Północnej vs drużyna, która ukradła jedno zwycięstwo obecnym mistrzom SPL. Niektórzy uważają, że Legion będzie niespodzianką tego sezonu. Moim zdaniem mają oni predyspozycje, ale jednak za małe doświadczenie na tak dużej scenie. Cloud9 natomiast jest drużyną bardzo doświadczoną i niemożliwe jest wręcz, że oddadzą jakis mecz marchewkom. Jedyną szansą dla Legionu jest moim zdaniem jakieś zdarzenie losowe, które wykluczyłoby jakiegoś członka drużyny Cloud9 z gry, jak to miało miejsce w przypadku starcia z AFK. Jeśli przeciwnikom zwycięzców SWC 2015 uda się wygrać chociaż jeden mecz, to i ja zacznę brać ich bardziej na poważnie (chociaż ze względu na tą nazwę chyba nigdy się nie będzie dało) i będę ich częściej brał pod uwagę w swoich typowaniach w następnych tygodniach rozgrywek.

 

 

 

Komentarze (17) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarihjasty (908)
Parę literówek zauważyłem np. w 5 podpunkcie, ale to pewnie zmęczenie daje o sobie znać. Tak czy inaczej kolejna porcja ciekawych informacji, które przy wolnej chwili sobie poczytam dzięki.
27.05.2015 (19:48)
avatarPanSIlent (1428)
Literówki to akurat najmniejszy problem z jakim boryka sie Ryszard. Prywatne problemy i nieprzyjemne podejrzenia odbijają się na jakości artykułu, ale Rysio ostro daje radę.
27.05.2015 (19:52)
avatarAgraelRaelag (621)
Ryszard Ufam Tobie.
27.05.2015 (19:54)
avatarRyszardzislaw (311)
Brzmi jak hasło jakiejś fundacji. :D
27.05.2015 (20:44)
avatarHasira (650)
Nowa wiara - Ryszardeizm! Złóżcie pokłon naszemu nowemu Panu :D

Ciekawi mnie czy na innych stronach też mają swojego Ryszarda, czy muszą sobie radzić sami :) albo zgapiają od nas ;D
28.05.2015 (12:21)
avatarGlacio (553)
Czy tobie naprawdę się aż tak nudzi? O.o
28.05.2015 (12:24)
avatarAdamkazmirowicz (807)
@Glacio czyli dobre wykonywanie swojej pracy = nudzi mu się?
Jak zwykle świetny artykuł,pzdr
28.05.2015 (16:36)
avatarbartek (27)
Widać że to chłopaka hobby, i dobrze. Ratuje ten portal.
28.05.2015 (19:43)
avatarPanSIlent (1428)
Czasy naszych niepowodzeń dawno minęły, więc wstrzymajcie się z podejrzeniami, że klepiemy matę :)
28.05.2015 (19:54)
avatarBallcadeias (1272)
A jak ja zapierdzielałem gdy nikt NIC nie robił to już nikt nie napisze.
28.05.2015 (19:58)
avatarRyszardzislaw (311)
Czy mi się nudzi i dlatego tyle piszę? Absolutnie nie, wręcz przeciwnie. Ciężko mi znaleźć czas na naprawdę wiele ważnych dla mnie rzeczy. Każde 5 minut mniej spędzone przy pisaniu artykułu na portal jest dla mnie jak najbardziej cenne. Po prostu przykładam się do swojej pracy i staram się ją wykonywać jak najlepiej, bo zostałem wychowany w przekonaniu, że wszystko co się w życiu robi należy robić na masę... Znaczy na całość.

Weźmy taki przykład, masz straaaasznie zepsuty samochód, zaprowadzisz go do mechanika raz i poprosisz, żeby zrobił wszystko co wymaga naprawy, czy z każdą usterką będziesz się zgłaszał na nowo? ;> Tak i ja wolę zrobić wszystko za jednym razem i porządnie, niż później się głowić co już zrobione, a co nie (zwłaszcza, że moja pamięć do najlepszych nie należy).
28.05.2015 (20:38)
avatarbartek (27)
Nie no portal, spoko loko, ale przydałyby sie jakies filmiki dla srednikow. Typu: np
1 filmik. Suport co ma robic co nie , ,taktyki, bild czemu ten itemek a nie inny.
2 filmik. Luzne granie np athena, i opowiadasz,co na start, kiedy idziesz pomoc na inna linie a kiedy nie.itd
itd, potem adcery, midowce, solowce. Mysle ze fajna i pomocna seria by z tego wyszła.
Wiem , wiem w h..j duzo czasu by to zabralo. Smite to tylko rozrywka, ale jeden filmik tego typu na tydzien, fajna sprawa.
Na youtuba czy cos bo szczerze powiem na strumki czasu mi brak, a ciekawostek za duzo tam nie ma. (PS to tylko luzna wskazówka wiec luzowac majty:)
28.05.2015 (20:38)
avatarPanSIlent (1428)
Demo wkrótce skończy dla was niespodziankę. Dostaniecie olbrzymi videoporadnik (chyba) o Jungle, pickach i gankach.
Ja może w najbliższym czasie naskrobię Dekalog Supporta... Ale to tylko snucie planów.
28.05.2015 (20:57)
avatarAdamkazmirowicz (807)
2ga gra londonu... Miód malina dobrze ze odstawiłem 2-0 aczkolwiek suntouch na streamie mówił ze zagra awilix :c
30.05.2015 (21:12)
avatarPanSIlent (1428)
Nawet pomimo takich trudnych starć w tym tygodniu Ryszard świetnie typuje, dzięki czemu cieszycie się łatwymi punktami.
Doceniajcie i szanujcie naszą pracę, gdyż staramy się dla Was najszybciej i najlepiej jak potrafimy.
Jutro mała niespodzianka :)
30.05.2015 (21:47)
avatarXeonnPL (8)
świetne typy które się sprawdzają :)
jak up napisał łatwe punkty dzięki
31.05.2015 (19:37)
avatarRyszardzislaw (311)
Piszę tutaj by poinformować Was, że raczej nie dam rady dziś dodać typowań na ten tydzień. Nie oznacza to jednak, że ich nie będzie. Część napisałem wczoraj w nocy, jutro nad ranem dokończę. Pojawią się one w czwartek (jutro) około godziny 12. Prosiłbym Was o zrozumienie, obecnie mam bardzo "zmienne" godziny pracy i sam nie wiem ile godzin i kiedy mi przyjdzie stawić się w robocie.

W ciągu tego, lub następnego tygodnia jednak wszystko powinno wrócić do normy jeśli chodzi o pracę wykonywaną przeze mnie na portalu. Teraz sytuacja wygląda jak wygląda, ponieważ jest natłok rzeczy do zrobienia, a dużo ludzi pobrało urlopy (przynajmniej pieniądz dobry, Summer Event nadciągam!). Na następny tydzień typowanie zobaczycie jak to było do tej pory w środę.
03.06.2015 (12:32)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!