[E-Sport] Typowanie na tydzień 4 Summer Split.

Dodane przez  Ryszardzislaw 04.06.2015 (13:04)

 

 

Więc tak, tym razem zacznę podobnie jak ostatnio, bo od przeprosin. Chciałbym Was serdecznie przeprosić za "ociąganie" się w wykonywaniu swojej pracy na portalu (biorę nauki od najlepszych - pozdro Sil) i wszelakie opóźnienia. Ostatnio natłok obowiązków związanych z życiem codziennym niestety trochę mnie przerasta, przez co nie mogę znaleźć odpowiedniej ilości czasu, by poświęcić się należycie mojej funkcji na Smitebuild. W ciagu kilku ostatnich dni (i najbliższych) naprawdę ciężko mi znaleźć trochę więcej wolnego czasu. Większość tego artykułu pisałem po nocach, lub nad ranem, dlatego proszę Was o wyrozumiałość. ;) W tym tygodniu niestety (albo stety) nie będzie też "podsumowania" ubiegłego tygodnia rozgrywek. Nie byłem w stanie obejrzeć żadnego spotkania na żywo, a z youtube za długo by się zeszło i nie zdążyłbym dziś Wam wstawić moich typowań. Miało być ono w nowej formie, ale niestety doczekacie się jej dopiero w następnym tygodniu. Tak więc do rzeczy.

 

 

 

 

Powyżej przedstawiam wyniki Challenger Cup po 3 tygodniach rozgrywek. Jak widać drużyny, które brały udział w kwalifikacjach do obecnej edycji SPL wciąż są "na szczycie". Mam tutaj na myśli Hi-Five, Resist Gaming, The Papis i Spicy Waffles. W tym turnieju, w odróżnieniu do Spring Challengeru nie ma dominacji pojedynczych drużyn. Czołówka jest ścisła, a walka o miano najlepszej drużyny jest zaciekła. 

 

 

 

 

Zamieszczam też filmik, który ukazuje najlepszego gracza ubiegłego tygodnia jeśli chodzi o Summer Split. Jest to w sumie też obecnie najlepszy gracz całości rozgrywek. Przez 3 tygodnie zabijał on 32 razy, asystował 52, a nie umarł ani razu! Jest to oczywiście nie tylko jego zasługa, ale też supporta (JeffHindla) oraz pozostałej części drużyny. Nie umniejszajmy jednak jego zasług i cieszmy oko oglądając w akcji najlepszego obecnie ADC w Smite (sorry Zapman). W tym tygodniu będzie na co patrzeć! Najciekawsze starcie już dziś!

 

 

 

 

Ogółem ten tydzień jest dość ciężki jeśli chodzi o poprawne wytypowanie wyników (możliwe, że najtrudniejszy z całości rozgrywek). Osobiście osiągnąłem już wszystkie nagrody, które można zdobyć za zakupienie biletu. Nie znaczy to jednak, że przestanę się starać i zacznę typować oraz uzasadniać byle jak. Wiem, że są gracze, którzy na mnie liczą i postaram się Was nie zawieść. ;) Tak jak jednak wspomniałem, tydzień ten jest dość trudny do przewidzenia dlatego też niech Was nie zdziwią moje częstsze pomyłki w stosunku do wcześniejszych tygodni (o ile będą częstsze). 

 

 

1. TRIG eSports vs Titan, 4 Czerwiec, Czwartek 22.00. Drużyny te ostatnio grały ze sobą 25 marca, czyli dość dawno. Wtedy co prawda dwukrotnie lepsza okazała się być drużyna TRIG wygrywająć najpierw 14-8 z 11k zapasem złota, a później 23-5 z 18 tysiącami złota przewagi. Od tamtej pory minęło już jednak jak wspomniałem dużo czasu. W tym czasie również dużo uległo zmianie. TRIG podczas tamtych rozgrywek był w dość dobrej formie (skończyli Spring Split na 1 miejscu), ale stracili ją w finałach. Forma ta nie wróciła do tej pory, polegli oni już z takimi drużynami jak Epsilon czy Upcoming Stars. W Titan natomiast doszło do zamiany ról, co nie przyczyniło się do przewidywanego przez niektórych początkowego spadku wyników. Wciąż są oni drużyną niepokonaną w Europie i powinni taką zostać po tej rywalizacji.

 

2. Team SoloMid vs Cloud9 g2a, 4 Czerwiec, Czwartek 23.15. Najciekawsza konfrontacja w tym tygodniu, naprawdę warto będzie obejrzeć. Starcie na samym szczycie, jeśli chodzi o ogólny poziom drużyn. Teamy te rozegrały ostatnio między sobą trzy spotkania podczas Spring Split SPL. Pierwsze starcie wygrało Solomid w killach zyskując przewagę 28-17, lecz w złocie przegrywając dwoma tysiącami. Drugi pojedynek wygrało Cloud9 14-7 z 13-tysięczną przewagą złota, trzeci mecz wygrał natomiast znów SoloMid w stosunku 23-13 jeśli chodzi o kille oraz 10k złota różnicy. Ja obstawiłem jak widać powyżej, Wy jednak obstawiajcie jak macie ochotę. Według mnie na każdą możliwość w tej konfrontacji jest 25% (oba wygra solomid/pierwszy solomid, drugi c9/pierwszy c9, drugi solomid/oba cloud9). Obie drużyny są po prostu bardzo dobre, obie są też w formie (zwłaszcza barra, może w końcu ktoś zakończy jego serię przeżywalności). Co prawda Cloud9 póki co wygrało wszystko, ale nie walczyli jeszcze z żadnym naprawdę trudnym rywalem, z marchewkami natomiast w ubiegłym tygodniu w drugim meczu trochę się męczyli. Świadczy to tylko o tym, że nie są oni niepokonani i mogą oni nie podołać każdemu rywalowi. SoloMid ma warunki do tego, by być pierwszą drużyną, która na Summer Splicie zwycięży z Cloud9. SoloMid zawsze angażuje się w pełni od pierwszego meczu, dlatego postawiłem w pierwszym starciu na nich. Cloud9 natomiast bardzo skupia się, gdy jest w ciężkiej sytuacji (tj. w obliczu wyzwania). Jeśli więc SoloMid wygra mecz nr 1 (a wydaje mi się, że tak właśnie będzie), to drugi powinien powędrować do obecnych mistrzów.

 

3. London Conspirancy vs TheNightsWatch, 6 Czerwiec, Sobota 19.00. Drużyny nie grały ze sobą chyba nigdy, ponieważ NightsWatch są nowi jeśli chodzi o rozgrywki SPL. London Conspirancy trzyma swój średni poziom, a ich przeciwnik według przewidywań to dno i wodorosty jeśli chodzi o te rozgrywki. Wątpię, żeby byli w stanie ukraść jakiekolwiek spotkanie. Nie chcę im źle życzyć, ale raczej podzielą los Upcoming Stars z Spring Split (żadnej wygranej).

 

4. Denial eSports vs LegionofCarrots, 6 Czerwiec, Sobota 20.15. Legion jest swojego rodzaju niespodzianką na Summer Splicie (na pewno nie taką jak AFK na spring). Denial to natomiast drużyna trzymająca się środka stawki od zawsze. Tutaj, podobnie jak w przypadku Cloud9 vs Solomid obstawiłem jeden mecz dla jednej, drugi dla drugiej drużyny, ponieważ ciężko wskazać drużynę lepszą. Oba teamy swoim poziomem gry nie porywają, lecz w starciu między sobą mogą stworzyć ciekawe widowisko. Delikatną przewagę powinni mieć Denial, lecz postanowiłem nie lekceważyć marchewek, po tym jak stanowili wyzwanie nawet dla Cloud9.

 

5. Cognitive Gaming vs Enemy eSports, 6 Czerwiec, Sobota 21.30. Ostatnio drużyny te grały ze sobą podczas Spring Split SPL. Lepsza wtedy dwukrotni była drużyna Cognitive wygrywając w killach 20-8 a w złocie 10k oraz 24-7 również z 10 tysiącami złota przewagi. Enemy eSports nie wygrało żadnego meczu w poprzednim SPL i nie zanosi się na to, by wygrało jakikolwiek mecz teraz. Cognitive co prawda jest drużyną rozbitą, ale po prostu lepszą.

 

6. Team Dignitas vs Upcoming Stars, 7 Czerwiec, Niedziela 19.00. Drużyny te ostatnio grały między sobą podczas Spring Split. Dwukrotnie wygrała wtedy drużyna mająca w składzie dwóch polaków, raz 30-18 z przewagą złota wysokości 16 tysięcy, drugi raz 30-16 z przewagą złota wynoszącą 8 tysięcy. Od tamtej pory jednak trochę się zmieniło. Upcoming konsekwentnie grają swoją taktyką adc na solo, ra (healer na midzie) i drugim tankiem na jungli i przynosi to swoje efekty. Zwłaszcza połączenie ares jako support i ymir jungle dawało Upcoming Stars wygrane mecze. Dignitas nie jest drużyną, która banuje w sposób właściwy i myślę, że zarówno ares, jak i ymir zostaną wolni na mecz nr 1 i Upcoming wygra. Tak jak było w przypadku starcia z Fnatic. Drugi mecz Dignitas jednak powinno dojść do siebie i wygrać, by uniknąć kompromitacji i szansy bycia pokonanym dwukrotnie przez najgorszą drużynę z Spring Split.

 

7. Epsilon eSports vs Fnatic, 7 Czerwiec, Niedziela 20.15. Drużyna, która miała być niespodzianką tego turnieju zmierzy się z najlepszą obecnie drużyną z Europy. Epsilon nie jest wcale taki mocny, jaki się wydawał, że będzie. Fnatic natomaist są w formie i nie ma co ich obwiniać za porażkę z Upcoming, oni nie przegrali tego spotkania, to po prostu Upcoming wygrało. Fnatic powinno wygrać oba starcia dzięki doświadczeniu i dobrej współpracy drużynowej.

 

8. Eager vs AFK Gaming, 7 Czerwiec, Niedziela 21.30. Na koniec tygodnia można powiedzieć, że deser. Ciekawe starcie, Eager może napsuć trochę krwi obecnym mistrzom SPL. AFK powinno jednak wygrać oba te starcia, mimo nie powalającego na kolana bilansu wciąż są drużyną bardzo dobrą i mogącą obronić swój tytuł najlepszej drużyny SPL. Jeśli chcą to osiągnąć takie starcia jak to z Eager muszą wygrywać. Będą raczej w pełni zmotywowani i powinni dać radę.

 

Komentarze (14) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarPanSIlent (1428)
Ciepło na sercu mi się robi, gdy słyszę, że ktoś uczy się opierdalingu ode mnie ^^
04.06.2015 (13:15)
avatarHasira (650)
"Osobiście osiągnąłem już wszystkie nagrody, które można zdobyć za zakupienie biletu." Będą prawdopodobnie jeszcze jakieś, bo zbieranie fp nie zatrzymuje się na 3000. Widziałam gości co mają ich nawet po 5000(zgadliście, Rosjanie! Ja nie wiem skąd oni biorą tyle tych punktów ale chyba kupują na ichniejszym allegro za grosze) więc coś czuję, że jeszcze jakieś nagrody będą, więc trza zbierać ile się da :P

Ale i tak z góry dziękuję Ci Ryszardzie za pomoc w ich zbieraniu bo gdyby nie twoje typowania to najpewniej nadal byłabym na pułapie 800 FP, jakoś idzie mi to jak krew z nosa. A tak to mam aktualnie coś ponad 1300, jest progres!
04.06.2015 (13:47)
avatarm4rain (93)
Czy ktokolwiek w ogole mysli ze Barra nie jest najlepszym ADC na świecie? Jest i to od dawna, pierwszy zawodnik w Masters z gigantyczną przewagą a pozatym to mega sympatyczny zawodnik, wiecznie uśmiechnięty, śmieje sie co chwile. A najlepsze że swoją mistrzowską wiedza i skillem dzieli się na Jutube, gdzie regularnie co kilka dni wstawia ligówki na ADC i to każdą postacią. Tylko oglądać i się uczyć jak grac na tej pozycji. Mój ulubiony esportwiec.

Co do wpisu mimo braku czasu i tak super sprawa. dzieki! :)
04.06.2015 (17:20)
avatarAdamkazmirowicz (807)
Barraccudda umarł [*] cloud 9 jako jedyni 8-0 wow.Ten comeback w 2gim meczu był niesamowity.
05.06.2015 (7:40)
avatarMissRedhead (148)
Rip BaRRaCCuDDa [*]
I tak, Andinster był niesamowity.
Chociaż szkoda mi TSM, lubię ich, ale drugi mecz przegrali trochę na swoje życzenie.
05.06.2015 (10:45)
avatarAdamkazmirowicz (807)
Mógłby ktoś napisać wyniki z wczoraj nie mam jak wejść na smite a na yt smitepro tez jeszcze nie ma tych meczy ;d
06.06.2015 (9:47)
avatarPanSIlent (1428)
Lepiej abyś nie wiedział. Na konfie spaliliśmy Rysia na stosie za te typowania :D
Ale spoko, każdy ma swoje złe dni.
06.06.2015 (9:53)
avatarHoneey (265)
Trig wygrał z Titans 2:0, tak samo jak Cloud 9 z TSM.
06.06.2015 (10:09)
avatarHasira (650)
Ogólnie to znowu jest jakiś zastój z typowaniami, czy faktycznie Ryszarda spaliliście na stosie i więcej już nie będzie? xD
10.06.2015 (20:31)
avatarPanSIlent (1428)
Spaliliśmy. Rysio is ded.
10.06.2015 (20:52)
avatarHasira (650)
No to RIP darmowe fap pointsy ;_;
10.06.2015 (21:07)
avatarRyszardzislaw (311)
Zastój jest, ponieważ napisanie tak obszernego artykułu jak robię to ja to nie kwestia 30-40minut, a KILKU godzin. Zawsze zaczynałem go pisać we wtorek, a kończyłem w środę od godzin porannych (wrzucałem koło południa, łatwo obliczyć ile czasu to zajmuje). Tak jak obiecałem, w tym tygodniu mam więcej wolnego czasu niźli w ostatnim i artykuł zawierać będzie więcej informacji -zarówno tych ważniejszych, jak i mniej ważnych. Istnieją niestety też wydarzenia losowe, których czasem uniknąć się nie da i też "zjadają" cenny czas. Ponad pół dnia spędziłem dziś będąc na pogrzebie i uwierz mi, wolałbym ten czas beztrosko spędzać przed kompem nie martwiąc się o nic i pisząc dla Was artykuł.
10.06.2015 (21:57)
avatarAdamkazmirowicz (807)
Po za tym po kilku artykułach można samemu w miarę dobrze obstawic mecze :) kiedy po 1 artykule nie wiedziałem nic teraz wiem dużo o tym typowaniu i o drużynach :) dzięki Ryszardzie za poświęcony dla nas czas.
10.06.2015 (22:02)
avatarCeglus (229)
Dokładnie ja tez wiem już coś na temat ekip i wgl. Nawet już nie liczę na te punkty mi się miło czyta jego artykuły.
10.06.2015 (22:56)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!