[E-Sport] Typowanie na tydzień 5 Summer Split.

Dodane przez  Ryszardzislaw 10.06.2015 (21:57)

 

Przed nami jeszcze tylko 3 tygodnie rozgrywek jeśli chodzi o fazę grupową Summer Splitu. Artykuł jest dodawany w tak późnych porach z racji ważnych uroczystości rodzinnych (pogrzeb), które przeciągnęły się dłużej niż się tego spodziewałem. Ponadto cały czas coś/ktoś mnie rozpraszało podczas pisania tego artykułu (pozdro Ball aka Nowy Gunther) Tak jak przepowiadałem, dziś podsumowanie poprzedniego tygodnia rozgrywek będzie zamieszczone w nieco innej, bardziej czytelnej formie. Mam nadzieję, że się spodoba i przyczyni się do lepszej przejrzystości całości tekstu, jaki dla Was co tydzień przygotowywuję. Zanim przejdę jednak do Summer Split omówię krótko inne najnowsze informacje dotyczące świata E-Sportu Smite. Tak więc zaczynajmy. 

 

 

Na początek informacja jeszcze gorąca, prawie jak wafle, której ona dotyczy. Wczoraj (9 czerwca) drużyna europejska biorąca udział w obecnie trwającym Challenger Cup (zajmowała 2 miejsce) została całkowicie rozwiązana. Drużyna ta przegrała kwalifikacje do obecnie trwającej edycji Summer Split z najgorzej spisującym się teamem, czyli TheNightsWatch. Aby było ciekawiej dwóch graczy, którzy jeszcze wczoraj należeli do teamu ostrych wafli postanowili dołączyć właśnie do drużyny, która ich wykluczyła z rozgrywek SPL. Tak więc NinjaBobat (jungle) oraz legenda rozgrywek E-Sportu -Gamehunter (solo) zasilili szeregi najgorszej póki co drużyny w europejskim Summer Splicie. Gracze Ci automatycznie zostali umieszczeni w pierwszym składzie spychając EnQu i Zindurna do roli zamienników. Jakie będą skutki tych decyzji? Na pewno poziom rozgrywek w Challenger Cup spadnie, przez co łatwiej będzie uzyskać możliwość walki o SPL. Wzmocniona zostaje natomiast najsłabsza drużyna Europejska (ich najgorszą stroną był właśnie jungler) tej większej sceny. Czy odbije się to na rezultatach osiąganych przez drużynę? Na pewno nie odwróci ich sytuacji o 180 stopni, na grę może wpłynąć jednak znacząco. Gamehunter był przecież uważany kiedyś za najlepszego gracza Smite, a takiego tytułu nie zyskał za wygrywanie randomowych conquestów. Co prawda od tamtej pory minęło wiele czasu, a sam gracz zrobił sobie nawet czteromiesięczną przerwę od gry, jednak mistrzowskie doświadczenie, jakie za sobą ma na pewno odbije piętno na ogólny poziom gry TheNightsWatch.

 

 

Pozostańmy jeszcze przy temacie roszad w drużynach. Taka bowiem miała miejsce również w Team Eager. Drużynę opuścił Aror, czyli ich dotychczasowy support. Opuścił to niekoniecznie poprawne słowo użyte w tym wątku, ponieważ chodzą pogłoski, że został z drużyny wyrzucony. Powodem miało być złe dopasowanie, inny styl gry oraz współpraca na "innym" poziomie, niźli oczekiwała od niego reszta drużyny. Miał on nie angażowac się odpowiednio w walki drużynowe i ogółem stanowić słabe ogniwo teamu (z nim w składzie zamiast ciągle poprawiać swoją grę mieli stać w miejscu). Jego miejsce jeszcze tego samego dnia zajął wyrwany z odmętów Challenger Cup PolarBearMike, który przeszedł swój debiut w niedzielę podczas konfrontacji z AFK. Nie błyszczał on tam zbytnio, ale ciężko było oczekiwać od niego czegoś wielkiego w starciu z obecnymi mistrzami. Co sie zaś tyczy Arora to Lassiz (kapitan drużyny), jak i trener życzyli mu powodzenia w szukaniu nowej drużyny i osiąganiu z nią jak najlepszych wyników. W tym tygodniu Eager zmierzy się z niepokonaną do tej pory drużyną Cloud9. PolarBearMike nie ma więc zbyt dużo czasu by przywyknąć do codzienności SPL i pierwsze jego potyczki są od razu z najlepszymi drużynami.

 

 

Przenieśmy się jeszcze szybko w świat trochę mniejszej areny E-Sportu, czyli świat Challenger Cupu. W poprzendim artykule prezentowałem wyniki po 3 tygodniach rozgrywek, w tym natomiast zamieszczę filmiki pokazujące najlepszych graczy tych rozgrywek. W Europie został nim uznany Fexez, mider z drużyny SixSigma. Jego łączne statystyki z tego tygodnia to 29/13/58, a najczęściej wybieranymi przez niego bogami byli Agni i Zhong Kui. W Ameryce natomiast MVP został uznany Fearno -hunter z drużyny Resist Gaming. Tydzień ten zakończył on ze statystykami 26/7/31.

 

 

Powyżej zamieszczam statystyki ogólne po zakończeniu czwartego tygodnia rozgrywek letniej edycji SPL. Jest to więcej niż półmetek, więc sytuacja powinna zostać w miarę ustabilizowana i nie powinno się zbyt wiele zmienić w sytuacji, którą ilustruje powyższa tabelka. Tak jak obiecałem, w tym tygodniu podsumowanie zeszłego tygodnia przybiera trochę inną formę. Have fun!

 

 2-0

Miała być łatwa przeprawa ze strony Titan, wyszło z lekka odwrotnie. TRIG przed tym tygodniem miało zaledwie 2 zwycięstwa przy aż 4 porażkach, co było naprawdę dziwne jak na drużynę, która w fazie grupowej poprzedniego SPL zajęła 1 miejsce. Pisałem, że są oni bez formy i miałem rację. Do czwartku. Albo w końcu tą swoją formę odnaleźli albo zmotywowało ich kiepskie położenie w jakim się znaleźli. Po prostu wygrali te spotkania i nie ma co szukać tutaj winy po stronie Titan. Prawdą jest, że zarówno Confrey, KanyeLife oraz PrettyPriMe zagrali słabe spotkania, ale czy to do końca ich wina? Zwycięstwo TRIG można odbierać na dwa sposoby, oba są po części według mnie prawdziwe. Pierwszy to po prostu wyższość TRIG, drugi to indolencja i niemoc, w jaką wpadło Titan. Jest też trzeci sposób, ale go należy odbierać tylko w żartach. Titan stwierdziło, że w Europie wieje nudą i aby urozmaicić trochę innym walkę o 3 pozycję postanowili podłożyć się dwukrotnie drużynie, która w sumie mogłaby namieszać, lecz miała za słaby bilans. ;)

 

 0-2

Miały być top plejsy, miała być zacięta rywalizacja i miał być dreszczyk emocji towarzyszący starciu dwóch z najlepszych obecnie drużyn w SMITE. Zaczęło się od dominacji C9 w pierwszym meczu i łatwym zwycięstwie po kolejnych popisach Barry, a skończyło na ciekawym comebacku prowadzonym przez andinstera w meczu nr 2. Drugi mecz był ciekawszy, barra po ponad 3 tygodniach dostał w końcu shutdowna i SoloMid skutecznie go ograniczyli (bo zatrzymać to się go po prostu nie da). Na jego szczęście odpowiedzialność za osiągnięcie teamu wziął na siebie wspomniany wyżej andi. SoloMid zaprzepaścili dużą przewagę, którą wyrobili sobie w pierwsze 15-20 minut i mogą za to winić tylko sami siebie. Cloud9 natomiast pokazało klasę udowadniając, że są drużyną kompletną. Jeśli ktoś ma gorszy mecz, odpowiedzialność za całość drużyny bierze ktoś inny, innym razem jeszcze ktoś inny. Każdy gracz daje z siebie wszystko za każdym razem. Finały Summer Splitu będą dużo ciekawsze, gdy w stawce liczyć będzie się również ta drużyna.

 

2-0

Tutaj emocji nikt się chyba nie spodziewał, co nie znaczy, że ich całkowicie zabrakło. Pierwszy mecz był pokazem agresywnej gry obu stron, czego wynikiem była duża ilość killi. Drugi mecz zaczął przebiegać podobnie, lecz drużyna mająca doświadczeie jeśli chodzi o udział w SPL szybciej pokonała wrogów. W tej "strzelaninie" lepsi od początku do końca byli London Conspirancy, którzy po tych zwycięstwach awansowali na 3 miejsce w Europie i w ciągu następnych tygodni na pewno będą próbowali walczyć o to, by to miejsce utrzymać.

 

2-0

Konfrontacja okraszona powrotem. Powrotem nie byle jakim, bo madmanmarca22. Występ tego gracza zaskoczył praktycznie wszystkich, nawet komentatorów. Również mnie -gdybym wiedział o występie ich starego adc wcześniej, to postawiłbym oba mecze na Denial bez chwili zawachania. Może to się wydawać śmieszne, ale ten 14-latek robi znaczącą różnicę w grze tej drużyny. Myślę, że z nim w składzie będą oni w stanie jeszcze namieszać i powalczć o to, by awansować do finałów Summer Split. Naprawdę warto będzie zerknąć okiem w ich kierunku podczas zmagań z AFK w 6 tygodniu, czy Solomidem w ostatnim tygodniu fazy grupowej. O Legionie dużo napisać raczej nie można, zdaje się że marchewki się już wypompowały i nie są tą niespodzianką, którą zdawały się być podczas pierwszych dwóch tygodni rozgrywek. 

 

2-0 

Na sam początek napiszę tu coś, czego nie wspomniałem wyżej podczas opsywania zmian w teamie TheNightsWatch oraz Eager. Mianowicie do COG jako rezerwowy sololaner dołączył ScaryD, który pomógł swoją grą w odniesieniu zwycięstwa drużyny Cognitive w obu tych meczach. Swoją robotę dobrze wykonał również midlaner Hurriwind. Enemy eSports jest natomiast drużyną, która w SPL nie powinna zagrzać miejsca nigdy więcej. Podczas rozgrywek Summer Pro League (ogólnie) mają dotychczas bilans 0-18 i nie zanosi się na to, by osiągnęli swoje pierwsze zwycięstwo.

 

2-0 

Łatwe dwa zwycięstwa drużyny, w której skład wchodzi dwóch Polaków. Przyznaję się do błędu, tylko nie wiem do jakiego. Albo przeceniłem możliwości Upcoming, albo nie doceniłem Dignitasów. Myślę, że oba czynniki miały tu swój udział. Taktyka egzekwowana przez Upcoming przynosiła na początku swoje żniwa i zdawała się być dobra. Gdy jednak jeden z bogów potrzebnych do tej taktyki stał się niedostępny to cały ich plan na grę legł w gruzach razem z ich szansami na zwycięstwo. Nie da się osiągnąć czegokolwiek na SPL potrafiąc grać dobrze zespołowo tylko jednym zestawem bogów -Upcoming jest tego najlepszym przykładem. Dignitas, których natomiast posądzałem o czasem zbyt nieudolne banowanie postanowili zrobić mi psikusa i pokazać, że jak chcą to potrafią. ;)

 

1-1 

Najciekawsza konfrontacja minionego tygodnia. Oba mecze wyrównane z kilkoma fajnymi teamfightami oraz dostarczającymi odpowiednich emocji momentami. Pierwszy mecz został wygrany tak naprawdę przez RealzX i Zyrhoesa, którzy mieli satystyki kolejno 10/5/5 jako Anhur i 6/1/7 jako Janus. Drugi mecz to z kolei pełna motywacja Epsilonu. Widać, że doskonale zdawali sobie sprawę, z tego, że druga porażka z Fnatic może im sporo napsuć w marzeniach. W drużynie Epsilonu jak zwykle już najmocniejszą stroną okazał się być jungler i mider, którzy tym razem przy pomocy sololanera przejęli mecz nr 2 dajac swojej drużynie ważne zwycięstwo. Dzięki temu triumfowi  "Panthera" wciąż pozostaje w grze o awans do finałów Summer Split i może być nie lada niespodzianką, gdy się do nich dostanie.

 

 0-2  

Pierwszy mecz w miarę wyrównany, drugi to kompletna dominacja ze strony obecnych mistrzów SPL. AFK musiało wygrać oba mecze, by być spokojniejszymi co do spraw awansu do finału (przypomnę, że przed nimi jeszcze starcie z C9 w ostatnim tygodniu rozgrywek, oj będzie się działo!). Cel swój zrealizowali w 100%, w pierwszym meczu co prawda trochę się męcząc i pozwalając na dużo Zapmanowi (albo Zapman sobie sam na tyle pozwolił, w końcu jest jednym z czołowych adc Smite) i kończąc mecz dopiero po 44 minutach (warto obejrzeć powtórkę, naprawdę ciekawy mecz). Drugi w nagrodę zakończyli szybko, bo w niecałe 14 minut kompletnie ograniczając swoich przeciwników na każdej linii. Skoro jesteśmy już przy drużynie AFK to przedstawiam Wam najlepszego gracza tego tygodnia rozgrywek. Chodzi oczywiście o CycloneSpina, który w tygodniu tym najpierw jako Awilix miał 9/1/11, a później jako Bastet 5/1/5. Cyclone jest jedynym graczem, który został uznany dwukrotnie MVP podczas Spring Split i jeśli utrzyma swój poziom gry z tego tygodnia ma szansę to powtórzyć również podczas Summer Split. Żarty na temat kolejnej zmiany nazwy drużyny podczas konfrontacji z SoloMidem okazują się być jak najbardziej słuszne. Nowa nazwa brzmieć miała bowiem Team SoloLaner. Nie ma się co dziwić, bo jest to gracz robiący naprawdę ogroooomną różnicę (prawdopodobnie jest więcej warty dla AFK, niż Barra dla C9).

 

 

Potwierdziło się to, co pisałem podczas typowań na tydzień 4. Mianowicie to, że popełnię w tamtym tygodniu więcej błędów niż zazwyczaj, ponieważ wytypowanie zwycięzcy w niektórych parach naprawdę nie należało do łatwych. Tak jak wtedy byłem przkeonany o większej ilości pomyłek, tak teraz jestem pewny, że większość konfrontacji tego tygodnia stanowić będą sposób łatwego zyskania FP. Tydzień ten jeśli chodzi o słuszność moich typowań powinien wyglądać podobnie jak jeden z 3 pierwszych.

 

1. Team Dignitas vs Fnatic, 11 Czerwiec, Czwartek 22.00. Drużyny te walczyły ostatnio podczas Spring Split SPL. Dwukrotnie wtedy lepsza była drużyna Fnatic, teraz powinno być podobnie. Pierwszy mecz wygrany 23-9 w killach i 13k golda przewagi, drugi natomiast 26-10 i 22 tysiące jeśli chodzi o złoto. Fnatic wciąż są drużyną najlepszą w Europie mimo faktu ostatniej porażki z Epsilonem. Nie powinni oni mieć problemów z pokonaniem dwukrotnie Dignitas. Na korzyść Dignitas nie przemawia nawet fakt, że w ostatnim tygodniu pokonali Upcoming 2 razy trochę mnie tym samym zaskakując. Fnatic ma w miarę ustabilizowaną formę, czego o Dignitas w pełni powiedzieć nie można. Jednego tygodnia wyglądają naprawdę dobrze -jak drużyna mogąca zagrozić każdemu w Europie, za tydzień zaś popełniają dużo prostych błędów i sprawiają wrażenie drużyny jeszcze nie gotowej do walki o najwyższe laury.

 

2. Cognitive Gaming vs AFK Gaming, 11 Czerwiec, Czwartek 23.15. Drużyny te rywalizowały między sobą ostatnio 11 marca. AFK (wtedy jeszcze Melior Morior) było dwukrotnie lepsze wygrywając najpierw 30-15 w killach i 14k złota zapasu, później 27-9 z przewagą w złocie wynoszącą 13 tysięcy. AFK to drużyna po prostu lepsza, Cognitive co prawda w tym tygodniu wygrało dwa starcia, ale ich rywal nie był szczególnie wymagający (sorry Enemy). Obecni mistrzowie co prawda w sezonie letnim wypadają już troszkę gorzej niż w wiosennym, ale do finałów powinni wejść bez problemów. Tam mam nadzieję pokażą pazur. ;) Największym atutem drużyny na chwilę obecną nie ma co się oszukiwać jest ich solo oraz duo, z naciskiem na solo. Przed Diviosem, Omegą, Ataraxią czy ManiaKKiem będzie czekać naprawdę trudne wyzwanie w najbliższych finałach SPL. Wyzwanie o nicku CycloneSpin.

 

3. Titan vs Epsilon eSports, 13 Czerwiec, Sobota 19.00. Titan po bolesnej dwukrotnej porażce z TRIG eSports z zeszłego tygodnia na pewno będą chcieli się na kimś odkuć. Tym kims mogą być Epsilon, którzy pojawiają się na ich drodze. Mimo obecnie 3 miejsca Epsilonu to szczerze mówiąc przed rozpoczęciem rozgrywek spodziewałem się trochę więcej po niepokonanej w Challenger Cup drużynie, jaką była dawna Panthera. Rzeczywistość wygląda natomiast tak, że mogą oni, ale nie muszą stanowić zagrożenia dla Titan, które tak jak pisałem będzie szukało zemsty za swoje niepowodzenia z zeszłego tygodnia. Titan jest rządne zwycięstw, a gdy ta rządza jest rozbudzona mało kto potrafi ich zatrzymać. Jeśli natomiast Epsilonowi uda się wykraść chociaż jeden mecz -przybliży ich to bardzo do osiągnięcia wyznaczonego sobie celu (awansu do finałów Summer Split). Konfrontacje z TheNightsWatch i Dignitas w tygodniu 6 i 7 nie będą bowiem stanowiły dla nich strasznego wyzwania i nawet jeden wygrany mecz przeciw wicemistrzom świata może przesądzić o ich przyszłości.

 

4. Cloud9 g2a vs Team Eager, 13 Czerwiec, Sobota 20.15. Cloud9 póki co jest drużyną niepokonaną jeśli chodzi o Summer Split. Niepokonaną nawet po starciach z drużynami takimi jak SoloMid. Najcięższe wyzwanie będzie ich jednak czekało ostatniego tygodnia (konfrontacja z AFK, na którą czekam już od jakiegoś czasu). Do tego czasu powinni wciąż pozostać niepokonani i spacerkiem przejść się po zreformowanym Eagerze w tym tygodniu i Denial w następnym. Eager natomiast jest drużyną średnią, widać gołym okiem, że długo oni odpoczywali od tej naprawdę dużej sceny E-Sportu. Dajmy im przywyknąć, myślę, że w kolejnej edycji SPL pójdzie im znacznie lepiej.

 

5. Team SoloMid vs LegionofCarrots, 13 Czerwiec, Sobota 21.30. Solomid jest wciąż tą samą drużyną. Wciąż są posród drużyn najlepszych, ale nigdy jeszcze nie znajleźli się na samym szczycie tych najlepszych, mimo że okazji mieli do tego kilka. Czy ulegnie to zmianie w najbliższych miesiącach? Ciężko stwierdzić, według mnie niestety zawsze będzie im brakowało tego małego kroczka do osiągnięcia jakiegoś naprawdę dużego sukcesu. Oni są drużyną naprawdę dobrą i nie to, że są gorsi od jakiejś innej drużyny. To te inne (afk czy cloud9) po prostu są lepsze, a to jest duża różnica. Marchewki natomiast wydawało się, że będą swojego rodzaju niespodzianką podczas obecnie trwającej edycji SPL. Po dwóch tygodniach mieli oni 3-1 kradnąc jeden mecz nawet drużynie AFK. Było to jednak zbyt piękne, żeby było do końca prawdziwe. Od tamtej pory zaliczyli 4 porażki z rzędu i nie zanosi się na to, by przełamali tą serię akurat z SoloMidem.

 

6. TRIG eSports vs TheNightsWatch, 14 Czerwiec, Niedziela 19.00. Dobra informacja. Gamehunter powrócił na szczyty E-Sportu! W rywalizacji tej "zadebiutuje" on na wielkiej arenie po raz drugi (pierwszy po powrocie do Smite). Jego debiut będzie nie byle jaki, bo przeciw jego byłym kolegom z mistrzowskiego SoloMidu z 2014 roku (mowa tu o Lawbsterze, Trixtanku i QvoFredzie). Zła informacja. Debiut ten nie będzie dla niego raczej udany, bowiem reprezentować on będzie obecnie najgorszą europejską drużynę spod znaku SPL. Jego przeciwnikami za to będzie drużyna, która dopiero co podbudowała swoją psychikę po dwukrotnym zwycięstwie nad Titan. Czyżby TRIG w końcu zaczynał odzyskiwać swoją formę sprzed paru miesięcy? Jeśli tak, to w odpowiedniej chwili, bo o awans do fazy finałowej muszą się teraz naprawdę starać. Przekonamy się wkrótce.

 

7. Upcoming Stars vs London Conspirancy, 14 Czerwiec, Niedziela 20.15. Upcoming Stars z London Conspirancy ostatnio przegrało dwukrotnie (nie piszę, że zagrało -bo to raczej oczywiste, że przegrało, skoro nie wygrali nic w Spring Splicie, prawda? ;D) 7 marca tego roku. Było to więc ponad 3 miesiące temu. Zwycięstwa LDC były w wymiarze 17-1 z przewagą 20 tysięcy złota oraz 12-6 z 7k złota przewagi. Nie inaczej powinno być teraz. Upcoming co prawda wygrało już 2 mecze (w tym jeden z TRIG) podczas Summer Split, były to jednak zwycięstwa grane tą samą taktyką. Ares support, Ymir jungle, Ra mid i dwóch adc -jeden na duo, drugi na solo. Szanse na to, że London nie zbanują Aresa/Ymira/Ra są bliskie 0. Upcoming prócz powyższej rozpiski nie ma nic do zaoferowania, London Conspirancy zajmują natomiast 3 lokatę (wraz z Epsilonem) i mają realne szanse dostać się do finałów Summer Splitu (awansują tam 3 najlepsze drużyny każdego regionu). Stanowi to dla nich dodatkową motywację. Nie mogą sobie oni bowiem pozwolić na utratę nawet jednego spotkania z rywalami takiej klasy jak Upcoming, bo każda porażka jaką odniosą może pogrzebać ich marzenia o awansie do fazy finałowej. Nie mogą sobie na to pozwolić zwłaszcza, że przed nimi w następnych tygodniach starcia z Fnatic i TRIG, gdzie prawdopodobieństwo błędu jest znacznie większe niż teraz.

 

8. Enemy eSports vs Denial eSports, 14 Czerwiec, Niedziela 21.30. Powroty! Tak jak w tytule jednej z bardziej znanych piosenek happysadu tak i tutaj one występują. Nie tylko bowiem Gamehunter powrócił na dużą arenę. Wrócił także madmanmarc22, który był (według mnie) jedynym naprawdę jasnym ogniwem w drużynie Denial jeśli chodzi o poprzednią edycję SPL. Poprowadził on wtedy swoją drużynę do dwukrotnego zwycięstwa nad Enemy w wysokości 19-6 z 10 tysiącami złota zapasu oraz 17-11 z 12k większą ilością złota od rywali. Denial znów zaczynaja być drużyną, z którą należy się liczyć. Szkoda tylko, że stało się to tak późno. Co prawda zajmują oni obecnie 3 miejsce razem z SoloMidem, ale następne tygodnie to rywalizacja z dwoma naprawdę dobrymi zespołami (AFK oraz wyżej wspomniany SoloMid). E-Sport jest światem pełnym niespodzianek, więc Denial moze jeszcze taką sprawi i wyszarpie finały drużynie, z którą obecnie mają identyczny bilans. Jedno jest pewno, walka o 3 miejsce zarówno w Europie jak i Ameryce na pewno nie będzie nudna!

 

Komentarze (6) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarihjasty (908)
Ostatni tydzień ile tam było niespodzianek, ciekawe jak wypadnie ten ;). Dzięki za kolejną porcję dobrego info :)
12.06.2015 (9:37)
avatarRyszardzislaw (311)
Typy na ten tydzień pojawią się dopiero jutro z przyczyn osobistych, jak i trochę Silentowych - czyli lenistwa, jakbym bardzo chciał to napisałbym je dziś i dodał na portal około 1 w nocy. Wolę się jednak wyspać i dodać je jutro, gdy będę normalniej fukcjonował. Jak przecież wiadomo zaspany człowiek nie jest sobą, podobnie jak człowiek pod wpływem alkoholu. ;)
17.06.2015 (19:49)
avatarCeglus (229)
Ryszardzisław o której mniej więcej będą Twoje typowania?
18.06.2015 (9:31)
avatarRyszardzislaw (311)
Jestem w trakcie ich przygotowywania. Jak długo mi się jeszcze zejdzie? Ciężko stwierdzić, zależy to od kilku czynników. Tak jak pisałem nie raz, stworzenie takiego artykułu to kwestia kilku godzin. Myślę, że około 13 najpóźniej typowania pojawią się na portalu.
18.06.2015 (9:38)
avatarCeglus (229)
Dziękuje za odpowiedz czekam w takim razie :)
18.06.2015 (9:54)
avatarCeglus (229)
Widzę coś się dzieje na serwerach znów kilak godz będzie trzeba czekać na uruchomienie.
18.06.2015 (10:24)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!