[E-Sport] Typowanie na tydzień 7 Summer Split.

Dodane przez  Ryszardzislaw 24.06.2015 (20:41)

 

 

Witajcie. Przed nami ostatni tydzień rozgrywek Summer Split SPL. Nie znaczy to jednak, że tydzień pozbawiony emocji. Przeciwnie! Największe emocje dopiero teraz się zaczną, w tym tygodniu przed nami kilka ciekawych konfrontacji (tych na szczycie, jak i na dnie), jak i innych wydarzeń. Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł wynagrodzi Wam trochę brak takiego w tamtym tygodniu. Tym razem odpowiednio się zabezpieczyłem, będę miał też nauczkę na przyszłość aby to robić. ;) Tak więc nie przeciągam już i zapraszam do lektury. Miłego czytania!

 

 

 

 

Zakończył się 5 tydzień rozgrywek Challenger Cup, przed nami zostaje druga runda oraz faza finałowa. W drugiej rundzie udział biorą przedstawione wyżej drużyny. Tak jak widać w każdym regionie utworzone są dwie grupy, w których każda drużyna rozegra z każdą po 2 mecze w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. Po tym czasie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zaawansują do fazy finałowej. Będzie to "drzewko", w którym do finału Summer Challenger Cupu awansują drużyny lepsze w półfinałowej rywalizacji "best of 5" (do 3 zwycięstw). Finaliści z kolei otrzymują szansę na to, by rywalizować w kwalifikacjach do następnej edycji SPL. Rozgrywki te można śledzić na drugim kanale twitcha

 

 

 

 

Pisałem "coś więcej" o Dignitasach w ubiegłym tygodniu i można powiedzieć, że przepowiedziałbym przyszłość gdyby treść artykułu szczęśliwie wylądowała na portalu. Pisałem tam o fakcie, że Dignitas nie osiągną nigdy niczego większego jeśli nie zmienią niczego w swoim teamie. Nadmieniłem również, że ich najsłabszymi ogniwami według mnie są solo oraz adc i to tam powinni szukać wzmocnień. Niecały tydzień po tych moich rozmyślaniach na reddicie wylądowała wiadomość o tym, że Dignitasów opuścił ich dotychczasowy hunter -YOUNGBAE. W ostatnim tygodniu rozgrywek zastępować go będzie trener drużyny, znany jako Barn, który wraz z zarządem drużyny uznał, że zmiana huntera jest konieczna jeśli drużyna chce coś osiągnąć. Po rozgrywkach tych będą oni jednak aktywnie poszukiwać nowego ADC do swojego teamu. YOUNGBAE ostatnimi czasy był coraz mniej zadowolony z gry dla drużyny i podobno źle to wpływało na "chemię" w drużynie, jak i zaangażowanie jego, oraz kolegów. Według mnie jest to jak najbardziej ruch dobry i mogący stanowić o lepszej przyszłości Dignitasów. Ostatni tydzień i tak już nic nie zmieni, aby zweryfikować jak słuszna była to decyzja musimy poczekać do zimowej edycji SPL.

 

 

 

 

W piątek 26 czerwca będzie miał miejsce drugi w tym roku charytatywny event organizowany przez Hi-Rez. Rozpoczęcie o 18 na oficjalnym kanale twitcha, zakończenie około 0.30-1 w nocy. Wszystkie zebrane podczas tej imprezy datki zasilą konto Ameryańskiego Czerwonego Krzyża. Goścmi specjalnymi na tym evencie będą gracze z dwóch najlepszych drużyn Smite, których starcie już następnego dnia. Mowa tutaj oczywiścieo AFK Gaming i Cloud9 g2a. Gracze tych teamów, jak i pracownicy Hi-Rezu będą brać udział w wielu zabawach i minigrach jakie miały miejsce podczas pierwszego charytatywnego eventu. Między innymi rzucanie jajkami (która para graczy będzie potrafiła rzucić między sobą jajko na jak najdalszą odległość nie uszkadzając go wygrywa), przyjmowanie ciasta z bitą śmietaną na twarz w sposób bezpośredni i błyskawiczny (klik), jak i wiele wiele innych. Naprawdę warto będzie zajrzeć chociaż na chwilę, ponieważ dodatkowo tak jak i podczas pierwszego takiego eventu na chacie twitcha może dojść do różnorakich giveawayów! Dodatkowo podczas tego wydarzenia będziemy mogli ujrzeć przedsmak tego co nas będzie czekało w sobotę. Mowa oczywiście o starciu drużyn AFK i C9 (raczej nie standardowy conquest 5v5, a raczej jousty czy coś innego). W każdym razie emocji na pewno nie zabraknie!

 

 

 

 

Powyżej zamieszczam tabelę przedstawiającą bilans drużyn po zakoćńzeniu się szóstego tygodnia rozgrywek SPL. Cloud9, AFK, Titan i Fnatic to drużyny, które już mogą być pewne udziału w finałach tejże edycji SPL. Pozostałe dwie drużyny, które uzupełnią to grono poznay po zakończeniu ostatniego tygodnia fazy grupowej Summer Splitu. Poniżej znajdziecie krótki opis meczy z zeszłego tygodnia.

 

 1-1 

HiRez stwierdził, że Epsilonowi szło za dobrze i postanowił zbanować ich supporta na 2 tygodnie. TheNightsWatch okazję wykorzystało w pełni i wygrało swój pierwszy mecz w Smite Pro League. Po wzmocnieniach, o których ostatnio pisałem jest to drużyna, która w przyszłości może reprezentować poziom nawet takich drużyn jak London Conspirancy, czy Dignitas. W każdym bądź razie będą oni musieli walczyć w kalifikacjach o to, by w kolejnej edycji SPL wziąć udział. Co się zaś tyczy Epsilonu tak jak się spodziewałem przed rozpoczęciem Summer Splitu będzie to drużyna, która zajmie miejsce w środku stawki. Czy stać ich na coś więcej zobaczymy w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

 

1-1 

Marchewki lubiły sprawiać niespodzianki już podczas tego Splitu, postanowiły więc zrobić to raz jeszcze. Pierwszy mecz jednak niczego nie zapowiadał. Było to łatwe zwycięstwo Eageru, do którego poprowadził swoją drużynę nie kto inny jak DaretoCare. Drugi mecz to natomiast dobra współpraca podczas teamfightów i konsekwentne wykonywanie "celów" mapy przez Legion. Tak jak po Eagerze każdy spodziewał się gry na dość wysokim poziomie, to Legion jest swojego rodzaju niespodzianką podczas tej edycji SPL. Jest to drużyna nieco specyficzna, raz potrafiąca łatwo przegrywać z Denial, drugim razem natomiast robiąca nie lada kłopoty drużynom takim jak Eager, AFK, czy SoloMid. Bardzo ciekawi mnie ich przyszłość, mam nadzieję, że jeszcze w tym roku na SPL ich zobaczę. ;)

 

0-2 

Tak jak się spodziewałem. Gracze TRIG wyszli do tych starć w pełni zmotywowani. Widać było, że zdawali sobię sprawę z tego, ze każda porażka może ich wykluczyć z udziału w finałach SPL. Motywację tą było widać szczególnie po QvoFredzie, który został uznany za najlepszego gracza szóstego tygodnia rozgrywek Summer Splitu. Nic dziwnego, był on głównym silnikiem napędowym swojej drużyny i osiągał on statystyki 7/0/7 oraz 10/2/16 w dwóch meczach grając Cabrakanem junglę. Gracz ten może być czynnikiem decydującym o awansie do finałów SPL podczas starcia z London Conspirancy, które już w niedzielę. Tutaj jego najlepsze zagrania.

 

0-2 

SoloMid musiało wygrać oba te mecze by być w lepszej sytuacji niż Denial i wykonało swoje zadanie łatwo. Nie ma się o czym rozpisywać, dwa łatwe zwycięstwa ze strony Teamu SoloMid nad drużyną, która miejsce w SPL powinna ustąpić innym drużynom, chociażby którejś z Challenger Cup..

 

 2-0 

To samo co wyżej, nie ma zbytnio o czym pisać. Dwa łatwe zwycięstwa ze strony AFK, Cyclone po raz kolejny udowadnia jak bardzo jest op i ogółem wszystko po staremu. Naprawdę nie mogę się doczekać sobotniego spotkania AFK z C9, które niestety będę chyba musiał oglądać z nagrań. :C

 

1-1 

Najciekawsza konfrontacja minionego tygodnia. Fnatic wygrało pierwszy mecz dzięki świetnemu zabezpieczeniu fire gianta przez ManiaKK'a przed wrogim teamem. Dobrze spisał się też (jak praktycznie zawsze z resztą) CaptainTwig na jungli jako Serqet. Drugi mecz miał wyglądać podobnie -zwycięstwo Fnaticu po przewalczeniu niezbyt ciężkiej linii oporu London Conspirancy. Tymczasem sytuacja w drugim meczu była trochę odmienna. LNDC starali się grać agresywnie od początku wiedząc, że porażka rónież w drugim mecuz moze pogrzebać ich szanse na awans do finałów SPL. O zwycięstwie w tym meczu zaważyły tak naprawdę dwa wygrane teamfighty. London po przejęciu tego meczu wciąż jest w grze. Ostateczne starcie z TRIG rozstrzygnie, która drużyna reprezentować będzie Europę na finałach SPL wraz z Fnatic i Titan.

 

2-0 

Czy ktoś wierzył, że Upcoming Stars mogą stanowić realne zagrożenie dla Titan? Bo ja nie. Łatwiutkie dwa zwycięstwa drużyny Titan i zapewnienie sobie awansu do finałów Summer Splitu. GG. WP. 

 

2-0 

Tutaj to już wgl nie ma czego komentować. Mógłbym się rozpisać o tym jak Barra dobrze grał, jak andinster dobrze gankował i ogółem jak dobrze współpracowało całe C9, ale po co? Przeciw Enemy eSports każdy gra jak takie C9 czy AFK. Naprawdę nie ma co tu pisać, bo to co prezentuje drużyna mająca w logu uśmiechniętego diabełka to jakiś nieśmieszny żart. Ciekawi mnie jedynie fakt, czy gracze Enemy eSports w tickecie SPL stawiają na siebie, żeby nie zapeszyć porażki czy zdając sobie sprawę z tego, że i tak przegrają obstawiają na swoich przeciwników? A Wy, jak myślicie?

 

 

 

 

Tydzień ten nie jest najprostszy jeśli chodzi o poprawne wytypowanie zwycięzców, nie jest też najtrudniejszy. Standardowo już poniżej opisuję czemu typy wyglądają tak, a nie inaczej.

 


1. Team Dignitas vs Epsilon eSports, Czwartek 22.00. Dignitas jest drużyną taką sam jak na wiosnę. Tak jak i w Spring Splicie, tak teraz tylko dobrze zaczęli rozgrywki SPL. Ostatnie tygodnie to regularne porażki z drużynami nie ukrywajmy -po prostu lepszymi (a takich jest jak widać w Europie dużo). Dignitas na szczyt nie dojdą jeśli czegoś w drużynie nie zmienią. Sytuacja ku temu nadarzyła się idealna, ponieważ jak wspomniałem wyżej ich adc (YOUNGBAE) opuścił drużynę. Był to gracz co prawda z mistrzowskiej drużyny z 2014 roku, lecz teraz na tle innych europejskich hunterów wypadał słabo. Jest to szansa na zrobienie kroku w przód jeśli chodzi o Dignitas, ale jest to raczej bardziej przyszłościowy plan. Teraźniejszość to pojedynek z Epsilonem, do którego wrócić na ten tydzień powinien już iRaffer. Gracz ten dostał dwutygodniowego bana na rozgrywki SPL za "harassment" -miał się źle on wypowiadać o systemie banowania oraz jednym z komentatorów. Te dwa czynniki nie stawiają Dignitas w zbyt dobrej sytuacji i Epsilon powinno odnieść dwa łatwe zwycięstwa.

 

2. Cognitive Gaming vs Eager, Czwartek 23.15. Eager to jedyna drużyna, która do tej pory pokonała Cloud9 podczas Summer Split. Nie mają oni już szans na to by awansować do finałów Summer Splitu, ale wciąż mają szanse na to by zgarnąć 4.500 $, które przysługują drużynie za zajęcie 4 miejsca podczas fazy grupowej. Będą oni też chcieli najpewniej udowodnić, że są drużyną, która w przyszłości moze coś osiągnąć. Aby to się stało dwa zwycięstwa nad COG to przymus. Problemów w osiągnięciu tego celu raczej mieć nie powinni, ponieważ Cognitive podczas obecnej edycji SPl wygrało tylko 2 mecze -oba z drużyną jeszcze gorszą (Enemy eSports).

 

3. TheNightsWatch vs Upcoming Stars, Sobota 19.00. Pojedynek na szczycie. O ile oczywiście odwrócimy tabelę Europejskiego Summer Splitu do góry nogami. Jest to konfrontacja dwóch najgorszych europejskich drużyn podczas tej edycji SPL. W bezpośrednim starciu lepsza okazać się powinna drużyna co prawda z gorszym bilansem, ale większymi aspiracjami na przyszłość. TheNightsWatch zostało niedawno wzmocnione, o czym również pisałem. Wzmocnienie to załatało ich największą wadę -junglera, oraz pozwoliło zrobić "upgrade" na pozycji solo lane. Upcoming wygrało 2 mecze, ale oba w praktycznie takim samym ustawieniu -Ra (healer) mid, Ares support, Ymir jungle i dwóch hunterów: jeden na duo, drugi solo. Nie licząc tego ustawienia to nie pokazali oni przez całą tą edycję SPL-u nic specjalnego. TheNightsWatch natomiast niejednokrotnie byli bliscy zwycięstwa nawet z dobrymi drużynami, dlatego też według mnie są oni zespołem lepszym. Jak to wyjdzie w rzeczywistości okaże się w Sobotę.

 

4. LegionofCarrots vs Enemy eSports, Sobota 20.15. Drużyna mająca bilans 0-22 podczas tegorocznych rozgrywek SPL-u będzie próbowała walczyć o swoje pierwsze zwycięstwo. Będzie próbowała walczyć, bo realnie walczyć z Legionem to oni nie powinni być w stanie. Marchewki stawiały ciężkie warunki nawet takim drużynom jak AFK, czy SoloMid dlatego też nie powinny mieć problemu w tym, aby łatwo się przejechać po najgorszej drużynie z tej większej sceny Smite.

 

5. AFK Gaming vs Cloud9 g2a, Sobota 21.30. Bez wątpienia najciekawsze starcie tego wieczoru. Pojedynek na szczycie, tym razem tym prawdziwym szczycie! AFK i Cloud9 to dwie najlepsze drużyny jeśli chodzi o bilans zmagań w Ameryce. Dodatkowym smaczkiem tej rywalizacji będzie fakt, że to AFK było główną przyczyną wyeliminowania drużyny Cloud9 z poprzednich finałów SPL. Wygrali oni bowiem z Cloud9 dwukrotnie podczas 5 tygodnia (ostatniego) rozgrywek Spring Splitu (przed rozpoczęciem to Cloud9 było premiowane awansem). Raz wygrali mając w killach remis 18-18 a w złocie będąc 2 tysiace w tyle (wow), drugi raz (w trzecim meczu -bo wtedy rozgrywki były best off 3) 24-11 w killach i 15k w złocie w międzyczasie przegrywając raz w killach 26-11 a w złocie 20 tysiącami. Przy okazji tego starcia MVP tygodnia został wybrany nie kto inny jak CycloneSpin, który w obu wygranych meczach pokazał czemu jest najlpeszym sololanerem na świecie. Swoją drogą AFK ubiegłe finały SPL (z których wyeliminowali C9) wygrali, tak więc mamy tutaj rywalizację obecnych mistrzów SPL z obecnymi misrzami SWC! Osobiście stawiam dwa mecze na AFK, bo jest to moja ulubiona drużyna i jej kibicuję. Jest to starcie, gdzie wszystkie cztery opcje są tak samo możliwe, więc nie kierujcie się moim głosem a zdecydujcie sami jak postawić. ;)

 

6. Fnatic vs Titan, Niedziela 19.00. Spotkanie na szczycie tabeli Europejskiej. Obie drużyny mają już zagwarantowany udział w finałach Summer Splitu, więc nie muszą się już starać. Obie drużyny jednak są dumne i myślę, że będą się starały udowodnić przeciwnikom, która z nich jest lepsza. Ostatnie takie starcie miało miejsce 14 marca podczas Spring Splitu, gdzie to Fnatic wygrało 17-16 w killach i z zapasem 8 tysęcy złota, a następnie 17-5 z przewagą złota 18 tysięcy. Tutaj, jak w powyższej sytuacji (AFK vs C9) wszystkie 4 opcje są według mnie jednakowo prawdopodobne. Osobiście drużynę Fnatic bardziej lubię, lecz wydaje mi się, że ostatnio jakoś opadli z formy. Często męczyli się oni z drużynami gorszymi. Titan natomiast gra w miarę stabilnie i przed tą rywalizacją wydaje się być tym mocniejszym teamem. Jak jednak potoczą się te mecze i kto jest obecnie najlepszą drużyną europejską przekonamy się wkrótce.

 

7. TRIG eSports vs London Conspirancy, Niedziela 20.15. Obie drużyny mają w tej chwili taki sam bilans (8-4) i toczyć będą między sobą bezpośrednią walkę o awans do finałów Summer Split. Ostatnia konfrontacja między tymi zespołami to trzymeczowa batalia. Dwukrotne zwycięstwo TRIG (1 i 3 mecz), raz 28-9 z przewagą złotą równą 15 tysięcy, drugi raz 24-4 wygrywając w złocie 20 tysiącami. London drugi mecz wygrało natomiast 20-6 i 14 tysięcy w złocie. TRIG jest drużyną z większym (nawet mistrzowskim) doświadczeniem, które w tym pojedynku myślę, że będzie miało duże znaczenie. W przypadku remisu (1-1) drużyny wciąż będą miały identyczny bilans więc będzie miała miejsce dodatkowa dogrywka, lecz nie wiem kiedy i jak ona będzie wyglądała (czy 3 mecz, którego nie można obstawić w niedzielę, czy może dodatkowe bestof3 w innym terminie). London na tle ogólnego poziomu europejskiego jest drużyną dobrą, ale nie tak dobrą, by mogła w ewentualnych finałach Summer Splitu stanowić zagrożenie dla kogokolwiek. Lepiej dla poziomu tych finałów by było, gdyby to TRIG wygrało i tak powinno się właśnie stać.

 

8. Team SoloMid vs Denial eSports, Niedziela 21.30. Obie drużyny grały ze sobą ostatnio podczas Spring Split. Pierwszy mecz wygrało Denial 22-12 z przewagą złota wynoszącą 20 tysięcy, w trzecim natomiast 20-5 z przewagą złota 15 tysięcy. Drugie spotkanie wygrała drużyna SoloMidu 24-17 z zapasem złota równym 10 tysięcy. Wtedy to Denial eSports okazało się być lepsze w bezpośredniej konfrontacji, ale to było inne Denial. Denial mające wtedy Madmanmarca22, który naprawdę robił różnicę wtej drużynie (wiem, że się powtarzam -ale taka jest prawda). Skoro jesteśmy już przy temacie tego gracza ostatnio dowiedziałem sie dwóch ciekawych informacji o nim. 1. dmbrandon jest jego ojcem :o. 2. Jak sam gracz twierdzi proponował drużynie Denial, że do nich wróci, lecz odrzucili oni jego propozycję -wciaż zostaje on więc bez drużyny. SoloMid ma bilans o dwa zwycięstwa lepszy od drużyny Denial, więc aby doprowadzić do dogrywki Denial musiałoby wygrać oba mecze przeciw SoloMidowi. Jest to według mnie po prostu niemożliwe. Nie w ich obecnym składzie. SoloMid to drużyna po prostu lepsza i starczy im jedno zwycięstwo by zapewnić sobie udział w finałach Summer Split. Myślę, że nie poprzestaną oni jednak na jednej wygranej i odniosą dwa łatwe zwycięstwa pokazując czemu zasługują na udział w finałach SPL.

Komentarze (17) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarVazon (10)
Good job Rysiu! twoje typowania niemal zawsze się sprawdzają :D
24.06.2015 (22:23)
avatarRyszardzislaw (311)
Jeśli jeszcze nie kupiliście biletu SPL i nie zbieracie FP to kupujcie jak najszybciej. Naprawdę warto, kolejnymi nagrodami są między innymi skrzynki, announcer packi i nowe skiny. Ponadto będzie jeszcze więcej nagród!
24.06.2015 (22:46)
avatarDovahkiinP98L (135)
A mam pytanie odnośnie tej skórki robota do ah muzen caba za wygrane ligówki. Do kiedy można go wygrać? bo nie wiem czy zdąże zostało mi do wygrania 12 meczy.
25.06.2015 (3:12)
avatarExecution (405)
Do końca sezonu drugiego czyli jakieś pół roku jeszcze masz.
25.06.2015 (8:45)
avatarNukL3 (513)
Nie wiem czy kupywac bo 0 punktow to nie zdarze nawet chyba 1000 uzbierac?
26.06.2015 (18:43)
avatarPanSIlent (1428)
Nie zapominaj o tym, że będzie możliwość kupna 500 punktów FP za 300 gemów. To wersja głównie dla spóźnialskich, ale inni też moga z tego skorzystać.
26.06.2015 (18:47)
avatarNukL3 (513)
Do kiedy mozna zbierac punkty?
26.06.2015 (18:48)
avatarNektarynek05 (252)
O ile pamiętam to do końca sezonu.
I według moich obliczeń wynika, że robiąc 5 winów dziennie do końca roku uzbierasz ponad 14k fp - więc zluzuj :D
26.06.2015 (19:01)
avatarNukL3 (513)
Czyli mamy czas do konca roku?:D
26.06.2015 (19:05)
avatarRyszardzislaw (311)
Zbieranie punktów jest aż do SWC 2016 (styczeń/luty 2016 roku). Odpowiadam na to pytanie na tym portalu już jakiś piąty raz. Serio.
26.06.2015 (19:49)
avatarPanSIlent (1428)

A do kiedy można zbierać punkty?

26.06.2015 (20:32)
avatarShirei (1313)
Właśnie, do kiedy?
26.06.2015 (21:04)
avatarExecution (405)
A do kiedy można dostać skórkę Ah Muzena z lig?
26.06.2015 (21:35)
avatarDovahkiinP98L (135)
do kiedy można zbierać punkty i do kiedy skórka ah muzen caba? xDD
27.06.2015 (1:24)
avatarShirei (1313)
Dovakhin nie wiem. Spytaj kogoś innego.
27.06.2015 (3:02)
avatarHasira (650)
Teraz trochę rozbudowali tą tabelkę ze wszystkim i średnio ją ogarniam, ale widzę, że teraz jest typowanie Summer Finals. Czy Ryszard też przy tym dopomoże?

I kiedy właściwie jest ten finał bo w tabeli nie pisze, hm.

Tak wiem, kolejne pytanie, ale chyba jeszcze takiego nie było :D
30.06.2015 (19:07)
avatarRyszardzislaw (311)
Wszystko będzie w swoim czasie, spokojnie. Zajmowałem się E-Sportem już przed Summer Splitem i będę się nim zajmował wciąż. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że innych E-Sport nie interesowałby ani trochę, gdyby nie był to sposób na zdobywanie FP. Nie znaczy to jednak, że nie dodawałbym artykułów na ten temat -takie moje zadanie. Robiłem to już kilkukrotnie wcześniej(gdzie często artykuły te nie miały ani jednego komentarza i wielu użytkowników ich pewnie nawet nie zauważyło) i będę to robił dalej. Wszystko więc pojawi się w odpowiedniej chwili, spokojnie. Ryszard wie co, gdzie i kiedy napisać i czuwa nad tym wszystkim. ;)
30.06.2015 (19:35)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!