[E-Sport] Kilka newsów

Dodane przez  Ryszardzislaw 11.03.2015 (18:16)

Jeśli śledzicie Spring Split SPL NA to wiecie zapewne, że w ostatniej chwili zmieniono uczestników tego turnieju z compLexity na Melior Morior. Kim oni są? Postaram się to pokrótce wytłumaczyć, mianowicie są to gracze znani jako: Incon, KikiSoCheeky, Weak3n, Allied oraz CycloneSpin. Jeśli ktoś zna się na składach drużyn z topki pomyśli "zaraz, zaraz, ale przecież to jest identyczny skład co compLexity". Zgadza się, skład jest ten sam. Różnica natomiast polega na tym, że od tej pory grają oni na własną rękę i budują tylko swoją reputację opuszczając swojego sponsora słowami "nie byli do nas odpowiednio dopasowani". Pożegnanie się ze swoim sponsorem (jakim było dla nich compLexity) najwidoczniej na drużynę wpłynęło dobrze, ponieważ w swoim debiucie na większej arenie pod nazwą Melior Morior (na Spring Split SPL właśnie) pokonali w dość łatwy sposób 2:0 Denial eSports (którzy przecież słabi też nie są).

 

 

Jedni się ze sponsorami pożegnali, drudzy natomiast przywitali. Enemy eSports jest dość znaną marką z gier typu Dota, czy LoL. Poszerzyli oni swoją działalność również o Smite podpisując kontrakt z kolejną drużyną biorącą udział w Spring Split SPL Ameryki Północnej, mianowicie BUSTER. Co zyskał skład w postaci: Tocketty, Whalrus, Awesome2damax, BronxBombers oraz Soulshiner? Na pewno będą bardziej rozpoznawalni, szanowani i szybciej zdobędą popularność, no i zarobki oczywiście nie zmaleją. Enemy eSports (bo od czasu podpisania kontraktu właśnie pod taką nazwą funkcjonuje dawne BUSTER) nie zaliczy jednak swojego debiutu do tak udanych, jak powyższe Melior Morior, ponieważ przegrali oni 0:2 z Cognitive Gaming, lecz powiązanie się z taką marką rokuje im dobrze na przyszłość.

 

Skoro jednych pożegnalismy, a drugich przywitaliśmy to czas przywitać kogoś na nowo. Fnatic jest chyba marką znaną każdemu z Was, byli oni bowiem sponsorami niejednego rosteru Smite w przeszłości (w tym np. Team Dignitas). Teraz zainteresowali się składem znanym Wam z SWC (gdzie zajęli 4 miejsce) jako SK-Gaming składającym się z: Realzx, Badgah, ManiaKK, Captain Twig, Zyrhoes. Kapitan składu (Realzx) wyraża się o Fnatic w samych superlatywach podkreślając jak bardzo są popularni (w to chyba nie wątpi nikt) i jak profesjonalną są marką. Zarówno członkowie drużyny, którzy teraz będą znani jako właśnie Fnatic, jak i członkowie organizacji pozytywnie odnoszą się do nawiązania współpracy i wierzą, że rok 2015 będzie dla nich rokiem pełnym sukcesów. Pierwszą okazją do odniesienia takich sukcesów będzie dzień 15 marca, gdzie w ramach Spring Split SPL Fnatic zmierzą się z Titan (przypominam, ze zajęli oni 2 miejsce na SWC) i TRIG eSports. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko pełne emocji!

 

Powyżej zamieszczam również tabelkę przedstawiającą ile punktów jakiej drużynie udało się uzbierać w pierwszym tygodniu Challenger Cup. Przypominam, że turniej ten rozgrywany jest przez 7 tygodni, a drużyny które mają największą ilość punktów na zakończeniu tego turnieju mają szanse dostać się do Summer Split SPL.

 

Dla przypomnienia umieszczam również link, gdzie umieściłem szczegółowy kalendarz wraz z wynikami meczy rozgrywanych podczas Spring Split SPL. http://smitebuild.pl/home/esport-dzi-startuj-2-turnieje/

Link nie przekierowywuje do artykułu. :C Musicie poszukać na 2 stronie, przejść przez mój profajl, lub skopiować link.

 

Komentarze (5) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarNukL3 (513)
Duo polaczkow ze skinami premade idzie na short linie po czym robia sobie 0-10 i 0-14. Oboje w platynie. Dziekuje dobranoc.
11.03.2015 (19:37)
avatarm4rain (93)
W esporcie trudno bez pieniedzy więc jak MM będą funkcjonować bez sponsora? Bedą wykładać swoje póki czegoś sami nie zgarną? ciekawi mnie jak to bedzie wygladać. Co do zmiany SK Gaming na Fnatic to zastanawiam się czy SK jest tak mniej znane że trzeba było zmienić organizacje. Pewnie też chodzi o hajsy. Tak czy inaczej na dniach zobaczymy jak sie każdy prezentuje :)
11.03.2015 (21:45)
avatarRyszardzislaw (311)
Jeśli MM się zaprezentują z dobrej strony (w sumie właśnie to zaczęli robić) to na pewno znajdą jakiegoś sponsora, który "będzie lepiej do nich dopasowany". No ale póki co myślę, że będą wykładać swoje, bo raczej wszystkiego od compLexity to nie przepuścili, jakieś zaskórniaki sobie mogli zostawić. ;) Co do SK, myślę, że w grę weszły głównie pieniądze. Fnatic wiadomo nie od dziś, że Smitem się jako tako interesuje, a przecież nie "kupią" żadnej drużyny, która nie byłaby perspektywistyczna, ani takiej bez szans na to, by zaistnieć na większej scenie.
11.03.2015 (22:08)
avatarStanislavv (3)
Autorze, Jerbie od pewnego czasu już nie gra w MM (Complexity), do teamu dołaczył CycloneSpin, który gra na solo a na mida powędrował KikiOrNah.
11.03.2015 (23:28)
avatarRyszardzislaw (311)
Faktycznie, dziękuję. Artykuł zaczynałem pisać na nowo jakieś 4 czy 5 razy, więc na końcu początek pisałem już w pewnym sensie machinalnie. Mimo wszystko doceniam wynajdowanie takich błędów.
12.03.2015 (6:13)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!