Bogowie

ArtioNiedźwiedzia Bogini Popraw informacje o BoguArtio
Typ:Walczący wręcz, magiczny
Rola:Stróż
Rasa: Celtycki
Plusy:Wysoka kontrola tłumu, wysoka wytrzymałość.

Umiejętności
DecomposeEnergy Surge (Maul)Entangling Vines (Ferocious Roar)Life Tap (Heavy Charge)Shapeshift
Opis

Kaskady wód ze stopionych lodowców zmierzają z hukiem w dół wyszczerbionych łańcuchów górskich i wtłaczają się w kręte, spienione rzeki toczące swe wody do zimnych mórz. Nareszcie uwolnione spod przytłaczającego ciężaru śniegu drzewa i zarośla niczym starcy powoli unoszą swe czoła ku słońcu. Nadeszła wiosna i cały świat budzi się z mrocznego, zimowego snu ku nowemu życiu. Teraz jej zimowy sen dobiegł końca. Odziana w wiosenny deszcz Artio, bogini niedźwiedzica, przepełnia swym rykiem mroźne, poranne powietrze.

Jest strażnikiem cyklu - nie upływu czasu, ale równowagi wszelkiej rzeczy. Nie ma bowiem wiosny bez zimy, śmierci bez życia, ciemności bez światła i dobra bez zła. Natura uczyniła z tych przeciwieństw swe prawo a Artio czuwa nad jego zachowaniem.

Wraz z niedźwiedziami przemierza lasy raz w postaci kobiety zwinnej i dzikiej, czasem zaś jako okrutna, brunatna niedźwiedzica. Nigdzie nie uświadczy się kapliczki jej poświęconej, gdyż większym cieszy się szacunkiem niźli czcią. Być może jest tak dlatego, gdyż o jej groźniej obecności przypomina każdej nocy rozgwieżdżone niebo, pośrodku którego króluje gwiazdozbiór Wielkiej Niedźwiedzicy.

teraz zaś nastała wojna. Nikt nie poznał by pokoju, gdyby ona nie istniała, zwycięstwa - bez grozy klęski, chwały - bez gorzkiego smaku porażki. Artio musi stanąć w szranki walczących choćby po to, by zadbać o trwanie cyklu rzeczy. Albowiem nic ani nikt nie potrafi się sprzeciwić naturze tak jak bogowie.Reklama
Najczęściej używane przedmioty
Brak buildów

Reklama
Najczęście wyświetlane buildy
Brak buildów


Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!