Bogowie

BacchusBóg Wina Popraw informacje o BoguBacchus
Typ:Walczący wręcz, magiczny
Rola:Stróż
Rasa: Romański
Plusy:Wysoka kontrola tłumu, wysoka obrona

Umiejętności
Drunk-O-MeterChugBelly FlopBelch of the GodsIntoxicate
Opis

Jedz, pij i raduj się, bo możesz nie dożyć jutra. Nikt nie hołduje tej filozofii bardziej niż Bachus, rzymski bóg wina, rozpusty i szaleństwa.

Po spędzeniu lat na kształceniu się u swego, nad wyraz nabzdryngolonego, mentora Solinusa, którego Bachus miłuje niczym ojca, bóg wina został wędrowcem i nauczycielem. Przemierzył całą Azję i przez Indie wrócił do Rzymu, nauczając "tajemnic winorośli", rytuału związanego z nieobliczalnymi ilościami wina, niszczącego wszelkie zahamowania, uwalniającego z oków norm społecznych, ograniczeń płci, tabu, czy po prostu... odstresowującego. Jeśli jakiś rytuał cieszył się powodzeniem, to na pewno ten.

Jego znaczna część zdaje się pochodzić od Solinusa, który znany jest ze swej ogromnej wiedzy i umiejętności przepowiadania przyszłości, choć tylko wtedy, gdy jest kompletnie pijany. Król Midas, zazdrosny o tę wiedzę, pojmał Solinusa i próbował ją wydobyć, goszcząc uczonego najwyśmienitszym jedzeniem i napitkiem oraz zapewniając tyle rozrywki, ile tylko zdołał. Bachus odnalazł wreszcie swego mentora na dworze Midasa i zastał go nakarmionym i zadbanym. Midas szybko skłamał, iż Solinus błąkał się zagubiony, więc przyjął go pod swój dach, ale Bachus przejrzał jego łgarstwa i zaproponował monarsze zdradziecki dar. Midas poprosił o to, by wszystko, czego dotknął, zamieniało się w złoto, a Bachus bez wahania spełnił życzenie. Król wypróbował swój dar na gałązce oraz kamieniu, które natychmiast zamieniły się w złoto. Podekscytowany, rozkazał urządzić ucztę, ale jedzenie, którego dotknął, stało się złotem, podobnie jak jego własna córka. Głodujący i oszalały, Midas błagał Bachus o zabranie przeklętego prezentu. Bachus zgodził się, pozwalając, by chciwy król obmył ręce w rzece Paktol, a gdy złocący dotyk opuszczał jego ciało, piaski rzeki zalśniły złotem.

Naturalnie można przypuszczać, iż z powodu ciągłego nadużywania alkoholu i nieprzyzwoitego zachowania, Bachus mógł być zwyczajnie szalony.Reklama
Najczęściej używane przedmioty
Void Stone0,0%
Travelers Shoes0,0%
Breastplate of Valor0,0%
Reinforced Greaves0,0%
Rod of Tahuti0,0%
Sovereignty0,1%
Heartward Amulet0,0%

Reklama
Najczęście wyświetlane buildy
ocena: 3
: 3633
ocena: 5
: 3572


Komentarze

avatarMaKrXxxPL
Bacchusa jak juz sie go ogarnie to jest nie do zastapienia
22.07.2014 (20:48)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!