Bogowie

Cu ChulainnOgar Ulsteru Popraw informacje o BoguCu Chulainn
Typ:Walczący wręcz, fizyczny
Rola:Wojownik
Rasa: Celtycki
Plusy:Wysokie obrażenia obszarowe, wysoka kontrola tłumu

Umiejętności
BerserkBarbed Spear (Ground Slam)Vent AngerSalmon's Leap (Furious Charge)Spear of Mortal Pain (War Cry)
Opis

Jako potrójnie urodzone dziecko bogów i królów Cu Chulainn jest żywą legendą. To niezrównany wojownik, który samodzielnie powstrzymał całą armię; to człowiek o żelaznej woli i odwadze, który oparł się zarówno pokusom, jak i groźbom Morrigan; to wreszcie bohater tragicznej wieszczby, w której chwała nierozerwalnie związana jest z przedwczesną śmiercią. Jego czyny opiewa tak wiele legend, że nikt jeszcze nie zdołał opowiedzieć ich wszystkich. Jednakże na każdy jego tryumf cieniem kładzie się śmierć, przepowiedziana i pewna.

Już jako pacholę o imieniu Setanta wyróżniał się siłą i zręcznością, czym zwrócił na siebie uwagę króla Conchobara. Ten zaprosił chłopca na ucztę wydaną przez mistrza kowalskiego Culanna.

Gdy Sótanta przybył, rzucił się na niego straszliwy pies strażniczy, którego przez niedopatrzenie zapomniano uwiązać. Chłopiec zabił bestię gołymi rękami. Wstydząc się swego czynu, Setanta obiecał Culannowi, że wytrenuje mu nowego psa, a do tego czasu sam będzie pełnił straż. Swym zachowaniem wywarł tak wielkie wrażenie na druidzie Cathbadzie, że ten nadał mu imię Cu Chulainn - Pies Culanna.

Tak narodził się bohater, którego śmierć zapisana jest w przepowiedni. Cathbad, druid, który nadał mu imię, obiecał grupie chłopców, że “jeśli któryś z nich chwyci tego dnia za broń, zostanie bohaterem". Nie wysłuchawszy dalszego ciągu, pragnący wielkości Cu Chulainn rzucił się na poszukiwanie oręża. W myślach snuł wizje lat pełnych zwycięstw, niezrównanych osiągnięć, zostania prawdziwą legendą. Dla Cathbada był to jednak powód do smutku. Druid wiedział bowiem, że o tych, którzy chwycą tego dnia za broń, szybko upomni się śmierć.Reklama
Najczęściej używane przedmioty
Titan's Bane0,0%
Qin’s Sais0,0%
Warrior Tabi 0,0%
Mystical Mail0,0%
Pestilence0,0%
0,0%

Reklama
Najczęście wyświetlane buildy

Można coś ugrać

Dodany przez Ignacjo 2017-07-19 22:13:00

ocena: 3
: 1391


Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!