Bogowie

DiscordiaBogini konfliktu Popraw informacje o BoguDiscordia
Typ:Walczący na dystans, magiczny
Rola:Mag
Rasa: Romański
Plusy:Wysokie obrażenia obszarowe

Umiejętności
Contest of GodsUnruly MagicStrifeErratic BehaviorGolden Apple of Discord
Opis

Mówi się, że Rzymu nie zbudowano w jeden dzień. Ani szerokie łuki Koloseum, ani długie przęsła akweduktów, ani potęga murów Serwiusza - żadne z nich nie dało początków Wiecznemu miastu. Choć Rzym osiągnął prawdziwą potęgę, być może nigdy by się to nie stało, gdyby nie psota bogini Discordii.

Wśród Greków znana kiedyś jako Eris, złośliwa bogini niezgody, Discordia pragnęła ukazać swą moc w pełni, odsłonić najgłębsze intencje nienawidzących ją śmiertelników i bogów. I znalazła na to sposób - próżność.

Eris stworzyłą złote jabłko i rzuciła przed siebie. Na nim zaś umieściła słowa "Dla najpiękniejszej". Zdanie to poróżniło Atenę, Herę i Afrodytę. Skłoniło Parysa do porwania Heleny, żony Menelaosa. I wreszcie dało początek wojnie trojańskiej.

Nastał chaos, upadały miasta, herosi z Grecji i Troi padali pod ciosami mieczy a między bogami rosła coraz to większa nienawiść. I tylko nikt nie spyta, skąd wzięło się złote jabłko. Cóż za mistrzowski plan! Na koniec wojna trojańska osiągnęła swe apogeum a Eris przyłączyła się do śmiertelnika o imieniu Eneasz. Wyprowadziła go bezpiecznie z Troi i powiodła przez morza i pustkowia do miejsca gdzie zrodzić miał się nowy naród. Tam Eneasz założył Rzym.

Wolna od osądów Greków i pogardliwych spojrzeń innych bogów, Eris zmieniła imię na Discordia. Stałą się rzymską boginią o dużym znaczeniu i znamienności. Rzeczywiście, Rzym nie powstał w jeden dzień. Miasto to było kulminacją planu bogini, która postanowiła wymyślić się na nowo.

I wszystko to dzięki jednemu, złotemu jabłku.Reklama
Najczęściej używane przedmioty
Brak buildów

Reklama
Najczęście wyświetlane buildy
Brak buildów


Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!