Bogowie

GaneshaBóg Sukcesu Popraw informacje o BoguGanesha
Typ:Walczący wręcz, magiczny
Rola:Stróż
Rasa: Hinduski
Plusy:Przekazywanie zdobytych zabójstw

Umiejętności
Good FortuneTurn of FateOhmRemove ObstaclesDharmic Pillars
Opis

Po drobiazgowo przeprowadzonym obrzędzie Parvati, bogini miłości i płodności, zmyła kurz i pot ze swego ciała. Jego warstwa unosiła się na powierzchni wody, bezkształtna i bezużyteczna. Za przyczyną jednego ruchu ręki zamieniła się jednak w wizerunek chłopca, jej syna, który stanął na straży drzwi, by mogła dokończyć kąpie). Shiva, najwyższy byt, powrócił i odnalazł dziecię uparcie blokujące mu drogę. W obawie o zdrowie swej żony, Shiva wyciągnął miecz i pozbawił chłopca głowy.

„To Twój syn' - krzyknęła Parvati - „Musisz go ocalić!'

Shiva w pośpiechu zastąpił głowę chłopca głową najmądrzejszej istoty na świecie - słonia. Tak właśnie narodził się Ganesha.

Szczodry, dobroduszny i optymistycznie nastawiony do życia, został patronem tego, co jego matka uparcie stawiała na jego drodze - wszelkich życiowych przeszkód. Tym, których serca przepełnione są arogancją, Ganesha utrudnia postęp. Problemy finansowe, wadliwe materiały i ogólnie pojęty smutek towarzyszą im na każdym kroku. Natomiast tym, których charakteryzuje szczerość i pracowitość, Ganesha prostuje ścieżki życia. Ich codzienność płynie pod bezchmurnym niebem, pełna szczęścia i radosnego śmiechu.

Przeszkody można stawiać lub usuwać, dlatego właśnie do Ganeshy modlą się wszyscy śmiertelnicy, którzy podejmują się nowych przedsięwzięć. Proszą, by droga do świetlanej przyszłości stanęła przed nimi otworem. By pozwolił im odnieść sukces.

Ganesha dołączył do bitwy bogów raczej niechętnie. Przemoc to ostatnia przeszkoda, którą bóg słoń pragnie stawiać na czyjejkolwiek drodze. Jednak to nie śmiertelnicy decydują o przetrwaniu. To domena bogów i nadszedł wreszcie czas, by Ganesha postanowił, kto odniesie sukces, a kto posmakuje gorzkiego smaku porażki.Reklama
Najczęściej używane przedmioty
Meditation Cloak0,0%
Healing Potion0,0%
Lono's Mask0,0%
Watcher’s Gift0,0%
Mana Potion0,0%
Heavenly Wings0,0%

Reklama
Najczęście wyświetlane buildy
ocena: 11
: 1526


Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!