Bogowie

IsisBogini Magii Popraw informacje o BoguIsis
Typ:Dystansowy, magiczny
Rola:Mag
Rasa: Egipski
Plusy:Wysokie obszarowe obrażenia, wysoka kontrola tłumu

Umiejętności
Funeral RitesWing GustSpirit Ball Dispel MagicCircle of Protection
Opis

Izyda urodziła się boginią. Po ślubie została królową. Natomiast w wyniku legendarnej podróży, mającej na celu wskrzeszenie jej zamordowanego męża, stała się zbawczynią.

Izyda, córka boga ziemi i bogini niebios, urodziła się jako prawowita bogini. Wielbiona zarówno przez bogatych, jak i biednych, była bohaterką grzeszników i niewolników, rzemieślników i arystokratów. Posiadła magiczną moc, gdyż znała prawdziwe imiona wielu rzeczy, a to zapewniało wielką władzę.

Wraz ze swym mężem Ozyrysem, byli symbolami ładu i prawości i razem rządzili Egiptem, który pod ich panowaniem osiągnął wielki dobrobyt. Jednakże brat Ozyrysa, Set, żywił w sercu nienawiść i zazdrość, i uzurpował sobie prawo do tronu. Nie dość mu było morderstwa, więc zabiwszy Ozyrysa, poćwiartował go na kawałki i rozrzucił je po całym Egipcie.

Uciekając przed gniewem Seta, Izyda podróżowała w ukryciu po kraju, zbierając szczątki męża. W międzyczasie, pod panowaniem Seta w Egipcie zapanował wielki chaos i wydawało się, że wszystko już stracone. Izyda nie była w stanie znaleźć ostatniego kawałka, lecz nie mogła już dłużej czekać i przywołała potężne moce magii, by przywrócić ciało męża do życia. Tamtej nocy poczęty został owoc ich miłości- Horus, który pomścił swojego ojca i wygnał nikczemnego Seta z Egiptu.

Dzięki swej odwadze, zuchwałości, umiejętnościom i miłości, Izyda ocaliła Egipt i stała się matką wszystkich faraonów. Przez długi czas modliła się, by chaos już nigdy nie powrócił i nie obalił rządów ładu i dobrobytu. Jednak czas pokoju powoli dobiega końca. Tym razem to nie jej mężowi, lecz całemu światu grozi rozdarcie, i nawet moc bogini magii może nie wystarczyć, by przywrócić mu dawną świetność.Reklama
Najczęściej używane przedmioty
Shoes of the Magi0,1%
Polynomicon0,1%
Book of Thoth0,1%
Rod of Tahuti0,1%
Warlock's Sash0,0%
Chronos Pendant0,0%
Spear of the Magus0,0%
Bancroft's Talon0,0%

Reklama
Najczęście wyświetlane buildy

Do you want see the power of magic?

Dodany przez Glacio 2014-01-15 19:46:49

ocena: 7
: 11439

Beautiful IsiS

Dodany przez Runini 2014-08-01 23:41:31

ocena: 6
: 4266

Isis okrutna zła i podła

Dodany przez aditirex 2016-10-19 23:09:19

ocena: 4
: 1548


Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!