Bogowie

VamanaPiąty Avatar Vishnu Popraw informacje o BoguVamana
Typ:Walczący wręcz, fizyczny
Rola:Wojownik
Rasa: Hinduski
Plusy:Wysoka wytrzymałość, wysoka obrona

Umiejętności
Sleeping giantClear the PathArmored UmbrellaUmbrellarangColossal Fury
Opis

Z Vamaną, piątym awatarem Wisznu, należy się liczyć, mimo jego niepozornej postury. Bolesne lekcje pokory, jakich udzielił dumnym królom, niejednemu przysporzyły nie lada wstydu.

Król demonów, Bali, był sprawiedliwy i uczciwy, jednak cechowała go również ogromna pycha i ambicja. Po podbiciu podziemnego świata i całej Ziemi, Bali wyszarpał władzę nad niebiosami z rąk boga Indry. Pokonany Indra zwrócił się z błagalną prośbą o pomoc do Wisznu, który przybrał postać małego śmiertelnika, kapłana o imieniu Vamana.

W swoim wspaniałym pałacu. Bali rozdawał dary bogobojnym ludziom. Przebrany za kapłana Wisznu, z drewnianą parasolką, zażądał tylko tyle ziemi, ile może przemierzyć trzema krokami.

Bali zaoferował Vamanie wyspę, lecz Vamana obstawał przy swojej prośbie, którą Bali w końcu spełnił, mimo sprzeciwów swego doradcy. Po chwili, Vamana urósł do niebotycznych rozmiarów, przebił sklepienie pałacu i wypełnił całe niebiosa. Jednym wielkim krokiem przemierzył całą Ziemię i świat podziemny. Drugim krokiem przemierzył całe niebiosa. Wszystkie dostępne obszary przemierzył dwoma krokami i zabrakło mu miejsca na wykonanie trzeciego. Zażądał od Balego, by ten wycofał swoje słowo lub zaproponował miejsce, gdzie Vamana mógłby wykonać trzeci krok. Armia demonów Balego ruszyła naprzód, lecz król demonów powstrzymał ją. Pochylając się z pokorą, Bali zaproponował, by Vamana wykonał trzeci krok, stając na jego głowie. Vamana wysłał Balego do podziemi, jednak w uznaniu dla jego dobrej woli i poświęcenia okazał łaskę, dając mu władzę nad tym światem.

Wisznu z powrotem oddał panowanie nad niebiosami w ręce Indry i zostawił swój awatar, a razem z nim pewną cenną lekcję. Nawet najpotężniejsi i najbardziej aroganccy królowie mogą dostać lekcję pokory od niepozornych ludzi.Reklama
Najczęściej używane przedmioty
Frostbound Hammer0,1%
Warrior Tabi 0,1%
Qin’s Sais0,1%
Mystical Mail0,1%
The Executioner0,0%
Midgardian Mail0,0%
Hide of the Nemean Lion0,0%
0,0%
Heavenly Wings0,0%
Spirit Robe0,0%

Reklama
Najczęście wyświetlane buildy

Grube paskudne dziecko by Demo

Dodany przez Demokop 2015-09-24 16:16:00

ocena: 11
: 3996

Vamana Ultimate Form

Dodany przez Nirwel 2015-09-27 01:39:51

ocena: 4
: 2926

Po prostu Vamana

Dodany przez M4k4veli 2017-03-30 23:39:24

ocena: 0
: 787


Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!