[Poradnik] Czego nie budować w early game?

Dodane przez  Execution 03.03.2017 (10:51)

Dla każdego coś dobrego dzisiaj, a Silent i tak będzie marudził. W oparciu o materiał DukeSloth'a przygotowałem polską wersję poradnika w którym omówię których przedmiotów nie warto budować w wczesnej fazie gry.

Wiele tych przedmiotów jest kierowana bezpośrednio do jakiejś klasy postaci, znajdą się również tutaj lepsze zamienniki dla tych przedmiotów.

 

 - w przypadku SUPPORTÓW. Tak, jest to świetny przedmiot dla solo laner'a, jednakże nie dla supporta. Jest w grze aktualnie wiele przedmiotów które pasują do supporta o wiele lepiej w początkowej fazie gry jak i również tańszych. Pomimo statystyk BoV jest to przedmiot dosyć drogi i nie daje w early tak wiele jak powinien. Nie oszukując się, na początku gry wiele  ludzi idzie bezpośrednio w BoV tylko i wyłącznie ze względua na CDR. W początkowych fazach gry w drużynie bardzo potrzebne są aury, a dla Ciebie jako supporta statystyki takie jak HP5 oraz Zdrowie. Najl...

Komentarze (0) Czytaj dalej

[Poradnik] Smite Season 4 tierlist - ADC

Dodane przez  Execution 03.03.2017 (9:53)

Na dzisiaj przygotowałem do Was tierlistę hunterów w oparciu oczywiście o własne gry, obserwacje, godziny spędzone na SPLu oraz kilku innych źródłach.

Legenda:

SS - jest to bóg którym jest w stanie wygrać mecz sam. Nieważne jaka kompozycja zespołu będzie on pasował tam idealnie jak w każdy inny. Niewielu było bogów którzy byli w SS /np. release Guan/.

S+ - top tier, właściwie must have w zespole. Materiał na first pick'a bądź bana.

S - Trochę powyżej idealnego balansu. Będzie pasował takowy bóg do większości meczy. Często jest tak, że po zmianie jakiegoś przedmiotu czy delikatnym nerfie bóg ten jest idealnie zbalansowany.

A - idealny przykład zbalansowanej postaci. Z reguły takie postacie zostają nietknięte przez dłuższy czas bo są po prostu trafione w punkt.

B - nieco słabsze niż zbalansowane postaci, aczkolwiek nadal można ich używać w niektórych przypadkach. Gracz który po...

Komentarze (3) Czytaj dalej

[Poradnik] Smite Season 4 tierlist - magowie

Dodane przez  Execution 27.02.2017 (10:32)

Jako, że meta zmieniła się dość mocno w oparciu o trochę materiałów i własną wiedzę i obserwację przygotowałem dla Was tierlistę magów w oparciu już o patch 4.3. Meta oczywiście jest dynamiczna i zmienia się praktycznie nieco z każdym patchem więc jeśli checie tierlist reszty klas dajcie znać w komentarzu. Zapraszam do lektury.

 

Przede wszystkim zacznijmy od tego co te wszystkie oznaczenia znaczą:

SS - jest to bóg którym jest w stanie wygrać mecz sam. Nieważne jaka kompozycja zespołu będzie on pasował tam idealnie jak w każdy inny. Niewielu było bogów którzy byli w SS /np. release Guan/.

S+ - top tier, właściwie must have w zespole. Materiał na first pick'a bądź bana.

S - Trochę powyżej idealnego balansu. Będzie pasował takowy bóg do większości meczy. Często jest tak, że po zmianie jakiegoś przedmiotu czy delikatnym nerfie bóg ten jest idealnie zbalansowany.

A - idealny przykład zbalansowanej postaci. Z reguły takie postacie zostają nietknięte przez dłuższy czas bo są po prostu trafione w punkt.

B...

Komentarze (23) Czytaj dalej

[Poradnik] Top 5 miderów

Dodane przez  Execution 06.08.2016 (12:00)

Przed Wami pierwszy z kilku poradników Top 5. Zapraszamy do czytania oraz dzielenia się swoimi opiniami. 

 

5.  Nu Wa

Nu Wa wypadła z mety w czasie, kiedy power potki były podstawowym starterem na środkową linię. Zanim power potki weszły do mety była bardzo dobra, a do tego mogła grać bardzo bezpiecznie, co utrudniało ganki na mida dla wrogiej drużyny. Mimo możliwości grania bezpiecznie, Nu Wa ma potencjał by grać agresywnie na linii. Jednym z głównych warunków jest używanie root'a z pasywki. Nu Wa potrafi radzić sobie z większością wrogów mimo niewysokiej mobilności. Jednak jej umiejętności mogą dać jej trochę czasu na ucieczkę. Teraz gdy power potki są dostępne od 10 poziomu i clear na linii nie jest szalony jest ona o wiele bardziej przydatna. Potrafi zrobić swoje combo z wieloma bogami, co z pewnością pomoże jej być bardziej popularną w aktualnej mecie. Jej początkowy clear nie jest idealny, ale może rywalizować z i...

Komentarze (7) Czytaj dalej

[Poradnik] Kontry solo lane

Dodane przez  Execution 04.08.2016 (11:38)

 

Oto podobno długo wyczekiwany poradnik dotyczący kontr warriorów na solo lane. Zapraszamy do lektury.

 

 

Amaterasu: Osiris, Ravana, Tyr, Odin (hard counter)

 

Amaterasu posiada kiepskie early game, co czyni ją słabą przeciw bogom, którzy potrafią szybko zdominować linię, jak np. Ozyrys czy Ravana. Równie dobry przeciwko Amaterasu jest Tyr, gdyż grając nią musisz zbliżyć się do fali minionów by ją wyczyścić, co dobry Tyr może szybko wykorzystać, używając swojego combo. Z kolei Odyn nie tylko szybko wyczyści linię, ale również posiada klatkę, która kontruje wszystko, co Amaterasu posiada. Nie potrafisz się leczyć, nie uciekniesz dash'em. Jedyne co Ci pozostaje to ult oraz redukcja obrażeń. Mimo wszystko taki obrót sprawy spowoduje, że grając Amaterasu na Odyna możesz być zmuszony do kupna P...

Komentarze (3) Czytaj dalej

Powrót syna marnotrawnego - Poradnik

Dodane przez  Execution 17.05.2016 (11:36)

Przejście z League of Legends do Smite’a – poradnik.

 

Jak wszyscy dobrze wiemy, League of Legends znajduje się rynku dużo dłużej od Smite’a, mino to wynikło w ostatnim czasie wiele debat i dyskusji na temat która z tych gier jest lepsza. Nie o tym jednak będzie ten artykuł. W ciągu ostatnich kilku miesięcy poznałem wielu graczy LoL’a którzy zainteresowali się Smite. Jednakże uważają oni, że Smite jest kompletnie inną grą, mimo to, że gry są MOBAmi Smite oferuje inną rozgrywkę która czyni ją unikalną spośród wszystkich gier typu MOBA. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek dla graczy League of Legends którzy pragną spróbować Smite’a.

 

W czym LoL jest podobny do Smite?

 

LoL jest podobny do Smite w wielu aspektów. Oby dwie gry posiadają tryb gry na którym rozgrywane są gry turniejowe – dla LoL’a jest to Summoner’s Rift, a dla Smite Conquest. Oby dwie mapy posiadają trzy lin...

Komentarze (11) Czytaj dalej

[Poradnik] Poziomy skórek

Dodane przez  PanSIlent 27.01.2016 (16:51)

Trzeba zrobić małą ściągawkę. Wyprowadzę z błędu sporą grupę osób. Dodatkowo widząc, że użytkownicy z najbardziej oficjalnej społeczności proszą enkiego oraz ekipę CD-Action o Archon Thanatosa to aż zgrzytam zębami.

 

POZIOM 1 (Tier 1) - 100 gemów lub 9500 Favoru

Recolory. To standardowy model boga, zmieniają się jedynie kolory ciuchów, skóry, włosów, itd. Efekty umiejętności bez zmian. Voicepack - podstawowy.

Przykładowo:

Blood Moon Awilix         &n...

Komentarze (1) Czytaj dalej