[Poradnik] Ciuszki dla Supporta

Dodane przez  PanSIlent 17.06.2015 (11:24)

Breastplate of Valor przez długi czas była ulubionym przedmiotem tych, którzy rozpoczynali swój build od tej zbroi (555 złota, 20 Ochrony Fizycznej na 2 poziomie). Uniwersalność tego przedmiotu w grze czyni go solidnym wyborem na niemal każdej postaci i w dowolnym miejscu na mapie, gdyż zawiera sporą dawkę fizycznej obrony i many, wraz z ogromną ilością redukcji CD. Jednak ostatnie zmiany mety zmuszają do ponownego przemyślenia, dlaczego gracze wybierają Breastplate of Valor znacznie chętniej niż jej siostrę, Mail of Renewal – przedmiot zapomniany przez większość graczy. Zbyt często argumentują oni, że Mail of Renewal nie jest tak efektywna jak Breastplate of Valor, a ja chciałbym wytoczyć przeciwny argument – Mail of Renewal jest silnym przedmiotem w obecnej mecie.

Przyjrzymy się obu przedmiotom:
x

 

Patrząc jedynie na kolory mogłoby się wydawać, że Breastplate jest lepszym przedmiotem. Jednak wybór jest trochę bardziej skomplikowany.

 

Generalnie oszczędzasz 115 złota oraz zyskujesz więcej obrony i redukcji CD, kiedy kupujesz Breastplate of Valor. Jednakże, należy zauważyć brak dodatkowego zdrowia: Mail of Renewal zawiera ogromną ilość zdrowia, porównywalną do Mystical Mail, a o wiele większą niż Sovereignity czy Hide of the Nemean Lion (zapewniają one po 200 zdrowia). Dla Maga na Mid Lane, próbującego wybrać przedmiot dający mu obronę fizyczną, Mail of Reneval zapewnia więcej punktów zdrowia, potrzebnych aby przetrwać magiczne ataki przeciwników, a jednocześnie broni przed fizycznymi przeciwnikami. To daje graczowi na Mid Lane przewagę nad przeciwnikiem, który wybrał Breastplate of Valor - ma on mniej zdrowia, które trzeba mu odebrać, aby go zabić. Dla graczy na Solo Lane oraz w Jungle - to samo.  Uniwersalność Mail of Renewal w swojej obronie pomaga, gdy w Late Game gracze przegrupują się, aby stawić czoło różnym formom zadawanego im ataku.

 

Dla mnie, wybór Mail of Renewal zamiast Breastplate of Valor jest łatwiejszy gdy rozważam rezultaty mojego ogólnego buildu, zwłaszcza jako Mag. Magowie wciąż mają dostęp do Shoes of Focus zapewniających 15% CDR kosztem mniejszej mocy od Shoes of the Magi. Build zawierający Mail of Renewal zawsze może wybrać Shoes of the Magi dla większej mocy we wczesnej fazie gry. Podobnie - budowanie Breastplate of Valor blokuję graczowi drogę do zakupu Chronos’ Pendant - maksymalna redukcja CD wynosi 40%, co znaczy, że przesadziłeś z ilością CD. Skutkuje to kiepskim doborem przedmiotów. Wybór Mail of Renewal zezwala na kupno Chronos’ Pendant oraz Shoes of the Magi co zapewnia 35% redukcji CD oraz niezłego kopa do mocy magicznej, MP5, ochrony fizycznej i zdrowia tylko z pomocą tych trzech przedmiotów. Wybór Breastplate of Valor gryzie się z Chronos’ Pendant co delikatnie zaprzecza wzrostowi MP5 i magicznej mocy.

 

Najważniejszą a pominiętą ciekawostką o Mail of Renewal jest pasywka. Przedmiot uzdrawia 10% maksymalnego Zdrowia i Many przez 5 sekund gdy zdobędziesz zabójstwo lub asystę na graczu. W Late Game, gdzie jest sporo starć między graczami a asysty wchodzą znacznie częściej potencjalnie zapewnia to 50%podczas i po walce - wystarczająco aby zabezpieczyć Gold Fury/Fire Gianta lub pokonać jedną falę minionów przed powrotem do bazy. Pasywka jest najczęściej pomijaną częścią Mail of Renewal i jej następstwa w TeamFightach w szczególności dla gracza Mid Lane gdy jest otoczony zarówno przez wrogów jaki sojuszników są cenniejsze niż gracze mogą sobie wyobrazić.

 

W trybie Conquest gdzie normą jest dwóch (a nawet trzech) bogów z AA - Mail of Renewal ma swoje miejsce. Zdrowie pozwala na wytrzymanie paru ciosów Huntera więcej zapewniając większe wsparcie w walce oraz absorbowanie obrażeń z innych zródeł. Różnica w ochronie fizycznej jest widoczna jak na dłoni lecz nadrabia to dodatkowym zdrowiem. Gracze Mid Lane oraz Solo Lane powinni zacząć rozważać obecność tej zbroi w swoich buildach.

 

Mail of Renewal to wciąż dobry przedmiot. Wymaga lepszego zarządzania swoimi zasobami many i skłania do przemyślenia swojego buildu, ale zapewnia bardzo pomocną regenerację, jeśli umiesz ją wykorzystać. Jeśli następnym razem będziesz klnąć na obecność Hunterów na swojej linii - przpomnij sobie Mail of Renewal. Może ci ocalić życie.

 

Żródło: http://www.hirezstudios.com/smite/latest-news/view/smite-blog/2015/06/11/mail-of-renewal-vs.-breastplate-of-valor

Komentarze (11) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarbartek (27)
+ za fatygę. Lubie "Guariany" tytuł zachęcił mnie do kiliniencia, czytam a tu mag ( trollem zawoniało) :(. Połowa to nie oszukujmy się opis owych itemów. Jak dla mnie troche wodo lejstwo, ale poczatkujacym zapewne sie przyda. Drugi + za próbę przywrócenia starszego iemka. Ogólnie na +. Przydałoby się wiecej "własnych" tego typu notek.
17.06.2015 (12:08)
avatarPanSIlent (1428)
Support też może z tego skorzystać, aby zapewnić sobie bezpieczniejszą pozycję przy ADC. Regeneracja życia, więcej zdrowia kosztem odporności to dobry pomysł.

Mamy w planach parę poradników ale będę szczery - jestem leniem i pisanie takiej ściany tekstu to dla mnie nieliche zadanie.
17.06.2015 (12:20)
avatarihjasty (908)
-,- http://www.hirezstudios.com/hi-rez/latest-news/view/smite-blog/2015/06/11/mail-of-renewal-vs.-breastplate-of-valor, powinno być raczej mamy jeszcze w planach trochę skopiować, ale google translate słabo działa i nie chce mi się myśleć :3
17.06.2015 (13:37)
avatarShirei (1313)
Ihjasty, przecież Silent podał źródło.
17.06.2015 (14:12)
avatarihjasty (908)
Oj tam zedytowal, też umiem
17.06.2015 (15:14)
avatarShirei (1313)
Źródło było tutaj od początku... Tak, to znaczy, że było tu również przed twoim komentarzem.
17.06.2015 (15:33)
avatarihjasty (908)
Dobra wygrałeś, ciesz się twój triumf nie będzie trwał długo muhahahhhaha.
17.06.2015 (16:22)
avatarShirei (1313)
Wystarczy mi, aby trwał do końca czerwca.
17.06.2015 (16:34)
avatarbartek (27)
Kurde, jak tak sobie patrze na buildy, to mam wrażenie że portal RIP. Większość nieaktualna 2014rok.
17.06.2015 (18:31)
avatarPanSIlent (1428)
Zażalenia do Shireia. On pracuje nad buildami.
17.06.2015 (18:35)
avatarShirei (1313)
Niby czemu to moja wina? Portal jest skonstruowany tak, aby każdy mógł tworzyć buildy. To już nie moja wina, że ludzie albo ich nie robią, albo robią je z byle czym w treści. Na SmiteFire jest o wiele więcej buildów, tylko że jest tam 156 buildów, które zawierają jakikolwiek poradnik, wliczając jakiś tam build z 2013 roku nawet. Mają podzielone buildy bez poradników i te z poradnikami. U nas to wygląda tak, że wymagamy poradnika, więc pewnie dlatego mniej osób robi jakieś poradniki. Przy okazji, tylko dlatego, że jakiś build jest z 2014 roku, nie znaczy, że musi być nieaktualny. Oczywiście nie wykluczam istnienia nieaktualnych buildów.
17.06.2015 (18:40)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!