[Poradnik] Czego nie budować w early game?

Dodane przez  Execution 03.03.2017 (10:51)

Dla każdego coś dobrego dzisiaj, a Silent i tak będzie marudził. W oparciu o materiał DukeSloth'a przygotowałem polską wersję poradnika w którym omówię których przedmiotów nie warto budować w wczesnej fazie gry.

Wiele tych przedmiotów jest kierowana bezpośrednio do jakiejś klasy postaci, znajdą się również tutaj lepsze zamienniki dla tych przedmiotów.

 

 - w przypadku SUPPORTÓW. Tak, jest to świetny przedmiot dla solo laner'a, jednakże nie dla supporta. Jest w grze aktualnie wiele przedmiotów które pasują do supporta o wiele lepiej w początkowej fazie gry jak i również tańszych. Pomimo statystyk BoV jest to przedmiot dosyć drogi i nie daje w early tak wiele jak powinien. Nie oszukując się, na początku gry wiele  ludzi idzie bezpośrednio w BoV tylko i wyłącznie ze względua na CDR. W początkowych fazach gry w drużynie bardzo potrzebne są aury, a dla Ciebie jako supporta statystyki takie jak HP5 oraz Zdrowie. Najlepszym zamiennikiem dla tego przedmiotu jest . Zapewnia on praktycznie tyle samo protekcji, aczkolwiek dodaje HP5 oraz Zdrowie, a na dodatek jest tańszy o 200.  Jeśli mimo wszystko chcesz ruszyć od razu z Brestplate of Valor zbuduj chociaż Mark of the Vanguard który zapewni nieco zdrowia.

Dlaczego owe zdrowie jest takie ważne?

Otóż dlatego, że dzięki większej ilości zdrowia jesteś na siebie w stanie przyjąć więcej niż w przypadku zbudowania BoV. Odnosi się to głównie do tego, że fizyczne postaci już Ci tyle nie zrobią, a dzięki temu możesz przyjąć na siebie nieco więcej magicznych obrażeń zanim zbudujesz przedmiot na magiczną obronę.

 

 - w przypadku magicznych postaci. Chronos Pendant jest naprawdę bardzo drogi w tym sezonie (2900 złota). Chronos Pendant pokazuje swój cały potencjał w późniejszej czasie gry. Dodaje on jednakże tylko 60 magicznej siły, nieco MP5 oraz CDR. W przypadku gdy posiadasz Sands of Time (10% CDR), buty na CD (10% CDR) oraz ten przedmiot (20% CDR) oczywiście, masz już 40% CDR i możesz czerpać z jego mimo wszystko świetnej pasywki.W tym przypadku jednak nie masz zbyt wiele obrażeń oraz penetracji i nikt nie zwróci uwagi na to, że masz często umiejętności skoro nie będą one praktycznie nic robić. Przedmiot ten warto zakupić gdy masz już zakupiony cały swój core build ponieważ kupując przedmiot za 2900 złota na początku gry opóźniasz w kupnie przedmioty które możesz w tym czasie np. nastackować. Oznacza to również, że mimo iż Rod of Tahuti jest droższy tylko o 400złota nie jest on również przedmiotem który chcemy w początkowej fazie gry. Potrzebujesz prawdopodobnie coś co da Ci odrobinę protekcji czy np. penetracji.

 

Czy mając w późniejszej fazie gry 40% CDR (z zakupionym Chronos Pendantem) jestem w stanie mieć częsciej umiejętności niż z z 40% CDR bez Chronosa?

Tak! Właśnie z względu na jego pasywkę która ma sens dopiero w późniejszym czasie gry. Za każde 10s w grze nasze umiejętności mają dodatkowo skrócony czas odnowienia o 1s. W przypadku oczekiwania na ultimate np. 54 sekundy pasywka uruchomi się 5 razy co spowoduje, że faktyczny czas czekania na tą umiejętność będzie wynosić około 50 sekund!

 

 - ponownie w przypadku magów. Przedmiot ten posiada oczywiście sporą ilość magicznej mocy, coś penetracji, ciekawy pasyw oraz 10% CDR jednak ponownie, jest on strasznie drogi co spowolni nasz cały build. Sprawdza się on jednak w pewnych sytuacjach - głównie gdy jesteśmy szybko do przodu z zabójstwami. Jeśli chcesz mieć jakąś penetrację w wczesnej fazie gry zbuduj te oto buty . Zdecydowanie można znaleźć tańsze oraz lepsze zamienniki niż Spear of Desolation. W początkowej fazie gry lepszym wyborem może być np.  który da Ci może mniej magicznej siły, ale zapewni Ci lepszy sustain z względu na kradzież zdrowia, a dodatkowo znajdziesz tam również przydatne CDR. Jeśli jednak wolisz penetrację to lepszym wyborem będzie . Ciągle ten przedmiot daje całkiem sporą ilość magicznej mocy oraz niezłą penetrację, a kosztuje zaledwie 2300 złota. 

 

Więc kiedy mi się opłaca kupić ten przedmiot?

Zdecydowanie w przypadku kiedy nie jesteś w tyle z złotem tylko sporo do przodu. Drugim ważnym aspektem jest to, żeby wykorzystać dobrze pasywkę tego przedmiotu. Jeśli Twoja drużyna sporo zabija i jesteś przy sporej ilości zabójstw ten przedmiot z pewnością będzie dobrym wyborem.

 

 - kolejny bardzo drogi przedmiot który znowu tylko spowolniłby zakup reszty przedmiotów. Nie posiada on wbudowanej żadnej penetracji, a jedynie 80 magicznej siły i 20% szybkości ataku. Pasywka oczywiście jest bardzo mocna ale w późniejszej fazie gry oferuje o wiele więcej niż w early game. Dużo lepszym wyborem na początek gry będzie Demonic Grip który doda Ci również szybkości ataku oraz w pewnym sensie penetrację.

 

Ale przecież nastackowany Telkhines da mi 50 magicznej siły. Co Ty za bzdury piszesz?

Oczywiście, że da. Ale w przypadku gdy mamy nieco więcej szybkości ataku jesteśmy go w stanie nastackować dużo szybciej i efektywniej, a dodatkowo posiadać już jakąś penetrację co zwiększy efektywność tego przedmiotu.

 

 - bardzo drogi przedmiot który kosztuje 2850 złota, mimo posiadania 75 fizycznej siły, 15% kradzieży zdrowia i ciekawą pasywkę. Jest to dobry przedmiot w early ale na arenie gdzie często można złapać szybko fraga. Bloodforge NIE jest przedmiotem którego potrzebujemy w early game. Bloodforge ma właściwie do zaoferowania sporą ilość fizycznej siły. Nie jest to przedmiot który jest warto zbudować jako pierwszy bądź drugi przedmiot po butach. Szczególnie w przypadku assassinów którzy często budują go bardzo często jeszcze przed penetracją i CDR co jest błędem. Na ADC zdecydowanie lepszy wyborem będzie Asi bądź Devourer's Gauntlet. 

 

Ale otrzymam tarczę która pozwoli mi trochę przeżyc więc może jednak warto go zbudować?

Jasne, to nie jest zły przedmiot jednak nie warto go budować wcześnie w momencie gdy za zadania mamy nafarmić się jak najszybciej by kupić jak najwięcej przedmiotów, a przedmiot który kosztuje prawie 3000 złota na pewno nam w tym nie pomoże.

 

 - jest to taki nieco sytuacyjny przedmiot który sprawdza się w early ale tylko na niektórych postaciach takich jak np. Freya. Przedmiot ten jest oczywiście całkiem niezły ze względu na otrzymaną penetrację jednak nie jest to przedmiot który buduje się przed butami. Warto przypomnieć, że przedmiot ten nie daje żadnej mocy co  z pewnością nie pomoże w clearze jeśli nie posiadamy butów. Postawi Cię to raczej w kiepskiej sytuacji przeciwko komuś kto posiada już jakikolwiek power w swoim buildzie. 

 

Ale przecież można się "przykleić" do wroga już na początku gry i go obijać. Czemu niewarto go w takim razie kupić?

W obecnej mecie ważne jest również aby szybko zbić linię. Nie posiadając mocy fizycznej na pewno nie uda nam się tego zrobić przed wrogim adc. A mimo opcji, że przykleimy się do wroga nie będziemy mu robić zbyt dużo ponieważ nasza siła ataków będzie naprawdę bardzo znikoma.

Komentarze (0) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!