[Poradnik] Kontry solo lane

Dodane przez  Execution 04.08.2016 (11:38)

 

Oto podobno długo wyczekiwany poradnik dotyczący kontr warriorów na solo lane. Zapraszamy do lektury.

 

 

Amaterasu: Osiris, Ravana, Tyr, Odin (hard counter)

 

Amaterasu posiada kiepskie early game, co czyni ją słabą przeciw bogom, którzy potrafią szybko zdominować linię, jak np. Ozyrys czy Ravana. Równie dobry przeciwko Amaterasu jest Tyr, gdyż grając nią musisz zbliżyć się do fali minionów by ją wyczyścić, co dobry Tyr może szybko wykorzystać, używając swojego combo. Z kolei Odyn nie tylko szybko wyczyści linię, ale również posiada klatkę, która kontruje wszystko, co Amaterasu posiada. Nie potrafisz się leczyć, nie uciekniesz dash'em. Jedyne co Ci pozostaje to ult oraz redukcja obrażeń. Mimo wszystko taki obrót sprawy spowoduje, że grając Amaterasu na Odyna możesz być zmuszony do kupna Phantom'u - reliktu którego raczej w innym przypadku nie potrzebujesz.

 

 

Bellona: Herkules, Tyr, Cabrakan, Sun Wukong i Amaterasu

 

Wszyscy Ci bogowie mogą przerwać zabójczą broń Bellony, czyli Bludgeon, i sprawić, że jej faza farmienia na linii zamieni się w piekło. Sun Wukong może obijać ją często, a do tego utrudniać jej czyszczenie linii. Ta sama historia jest z Herkulesem oraz Cabrakanem. Amaterasu, która również posiada umiejętność, która przerwie Bludgeon, a dodatkowo jeśli dojdziecie do late game Amaterasu zniszczy Bellonę w większości sytuacji. Tyr również jest kontrą na Bellonę, ponieważ jej clear wymaga zbliżenia się do linii tak jak w przypadku Amaterasu ułatwi mu to wykonanie swojego combo.

 

 

Cabrakan: Herkules, Vamana, Sun Wukong, Tyr, Amaterasu (hard counter)
 

Cabrakan posiada ogromną ilość obrażeń, którą jest w stanie wykorzystać w kilka sekund, a jego umiejętność Tremors pomaga mu dobijać wrogów. Bogowie, którzy potrafią anulować Tremors, sprawiają, że jego clear jest o wiele gorszy, a dodatkowo również otrzymuje wtedy obrażenia od minionów i Ciebie. Wszyscy wyżej wymienieni Bogowie posiadają umiejętności, które kontrują Tremors. Amaterasu może być zamknięta w jego ultimate, ale z Winged Blade oraz aurą na szybkość poruszania się spowoduje, że Cabrakan nawet nie będzie w stanie Cię złapać.

 

 

Chaac: Odin
 

Na Chaaca nie ma zbyt wiele kontr, ale on sam też niespecjalnie kogokolwiek kontruje. Jego leczenie pomaga przetrwać poke od bogów jak Ravana czy Bellona. Guan Yu dobrze radzi sobie na Chaac'a, ponieważ ten nie potrafi mu przerwać Taolu Assault. Jednak jedyną, prawdziwą kontrą na niego jest Odyn. Po tym jak Chaac użyje topora lub drugą umiejętność, Odyn może łatwo zamknąć go w klatce i anulować leczenie.

 

 

Guan Yu: Sun Wukong, Osiris, Cabrakan, Amaterasu, Odin (hard counter)

Guan posiada bardzo mocną umiejętność (Taolu Assault), która kradnie protekcję i dodatkowo zadaje mnóstwo obrażeń. Może jednak być przerwana przez takich bogów jak Sun Wukong, Cabrakan czy Amaterasu. Bogowie Ci mogą ogłuszyć lub wyciszyć Guan'a, który nie będzie mieć jak wyczyścić linii. Z drugiej strony znajduje się Odyn, który nie potrafi anulować tej umiejętności Guana, aczkolwiek w klatce Guan jest prawie bezbronny.
 

 

Hercules: Vamana, Odin

 

Herkules, podobnie jak Chaac, nie ma zbyt wielu kontr i nie kontruje wielu bogów. Vamana kontruje go, ponieważ może spokojnie czyścić linię pod wieżą nie narażając się na combo Herkulesa. Może on oczywiście spróbować go wyrzucić spod wieży, ale jest to łatwe do uniknięcia. Odyn kontruje go na podobnej zasadzie jak robi to z Chaac'iem i Amaterasu. Klatka jest bardzo mocna przeciwko Herkulesowi.
 

 

Odin: Bellona, Ravana, Osiris
 

Wyżej wymieniona trójka bogów nie do końca kontruje Odyna, ale czyni jego farmę piekłem. Ravana ma wiele umiejętności, które mogą obijać Odyna, który nie może się wyleczyć tak jak Ravana, Bellona czy Ozyrys (Death tool).

 

 

Ozyrys: Nikt na linii, postacie które są nastawione na late game takie jak Amaterasu, Vamana czy Guan Yu są lepsze od Ozyrysa w tym czasie gry.

 

Ozyrys posiada bardzo dobre early, które jest trudne do skontrowania. Jeśli wybierzesz jakąś mocną postać pod early (np. Ravana), Ozyrys nie będzie miał łatwego zadania. Bellona również może uczynić go bezbronnym na sekundę używając disarm. Mimo to, Ozyrys prawdopodobnie wygra na te postacie - wiele zależy oczywiście od umiejętności graczy. Warto pamiętać, że przydatność Ozyrysa w teamfigtach nie jest najlepsza, co powoduje, że wiele innych wojowników uczyni go bezużytecznym, ponieważ mogą zrobić w nim więcej niż Ozyrys.
 

 

Ravana: Osiris, Bellona
 

Dokładnie ta sama sytuacja co u Ozyrysa. Ravana ma jedno z najlepszych early i tylko postacie jak Bellona lub Ozyrys mogą się mu postawić. Jego przydatność w teamfightach jest jednak gorsza niż Guan Yu bądź Amaterasu.

 

 

Sun Wukong: Osiris, Tyr, Bellona, Ravana
 

Sun Wukong posiada wachlarz umiejętności, które mogą obijać wroga, ale jednak może mieć on ciężkie zadanie na postacie, które z łatwością mogą się wyleczyć z obrażeń jakie SWK im zada, a do tego wyczyścić linię tak szybko jak on, co powoduje, że może go to zmusić do zakupu Mark of Vanguard. Tyr również radzi sobie bardzo dobrze na SWK, ponieważ posiada ogromne leczenie, które powoduje, że łatwo mu przetrwać poke'owanie SWK.

 

 

Tyr: Guan Yu

 

Tyr jest irytujący jak cholera. I nie jest to fajne uczucie grać na niego. Ta postać zmusza cię do wzięcia Mark of Vanguard w wielu przypadkach, co uchroni cię od umierania. Oczywiście okrążanie go jest dobrą opcją do czyszczenia linii, ale nie każdy Tyr nabierze się na tę sztuczkę. Jedyną postacią na którą Tyr nie radzi sobie zbyt dobrze jest Guan Yu, ponieważ gdy ten używa Taollu assault, Tyr nie jest w stanie go podrzucić. Zabawnym jest, że stary Rata kontrował go - mogłeś użyć dash'a podwójnie, co powodowało dezorientację u przeciwnika, i do tego wyleczyć się tyle co on.
 

 

Vamana: Odin, Guan Yu

 

Vamana posiada bardzo mocne early game i wiele umiejętności, które mogą obijać wrógów. Bogowie, którzy posiadają leczenie, jak Guan czy Amaterasu, mogą poradzić sobie na Vamanę. Oczywiście, Odyn jest kontrą ponownie, ponieważ gdy Vamana użyje ulta, a Odyn go zamknie w klatce, spowoduje to, że Vamana się nie wyleczy i będzie łatwym celem.
 

 

Komentarze (3) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarMonten (39)
Co się stało w Smite po tych 107mb dzisiaj? :P
04.08.2016 (12:03)
avatarXeonnPL (8)
czyli na Tyr'a nie ma countera?
04.08.2016 (12:43)
avatarExecution (405)
Chryste Panie, wybaczcie, nie skopiował mi się cały tekst. Teraz jest całość.
04.08.2016 (14:18)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!