[Poradnik] Tierlista warriorów oraz guardianów

Dodane przez  Execution 07.03.2017 (16:55)

Ostatnia już tierlista przed najnowszym patchem. Później będę omawiał już tylko postaci które otrzymały jakiekolwiek zmiany bądź zmiany przedmiotów na nich wpłynęły. 

Uwaga, bogowie którzy są w A+ równie dobrze mogłyby się znaleźć w S- ale takowego tieru tutaj nie uwzględniam bo by był zbyt wielki zamęt. Tak samo jak w pewnych wypadkach A tier może sprawdzać się jak A+ itp. Miejcie to na uwadze.

Legenda:

SS - jest to bóg którym jest w stanie wygrać mecz sam. Nieważne jaka kompozycja zespołu będzie on pasował tam idealnie jak w każdy inny. Niewielu było bogów którzy byli w SS /np. release Guan/.

S+ - top tier, właściwie must have w zespole. Materiał na first pick'a bądź bana.

S - Trochę powyżej idealnego balansu. Będzie pasował takowy bóg do większości meczy. Często jest tak, że po zmianie jakiegoś przedmiotu czy delikatnym nerfie bóg ten jest idealnie zbalansowany.

A - idealny przykład zbalansowanej postaci. Z reguły takie postacie zostają nietknięte przez dłuższy czas bo są po prostu trafione w punkt.

B - nieco słabsze niż zbalansowane postaci, aczkolwiek nadal można ich używać w niektórych przypadkach. Gracz który posiada wielkie umiejętności wyciągnie z takiej postaci więcej niż średni gracz. Nie są to złe picki no ale są lepsze.

C - postaci słabe, żeby miały jakikolwiek sens cała drużyna musi być zbudowana wokół niej.

D - bardzo, bardzo słaby pick, nawet rzadko spotykany w rękach profesjonalnych graczy.

 

SS

Brak tak mocnych postaci :)

S+

 - jeden z najlepszych supportów w obecnej mecie. Jego clear jest naprawdę dobry, a dodatkowo posiada bardzo dobre CC. Jego ultimate pozwala na rzucanie sie głęboko w walkę postacią które mogą zmienić przebieg teamfightu typu Serqet, a następnie ją uratować. Oczywiście, jego ultimate kontruje Ao Kuang czy Thanatos swoimi egzekucjami, mimo wszystko jednak dobrze użyte CC i ultimate potrafią być zbawienne dla twojej drużyny.

 - bardzo dobry clear na początku gry pomimo jego nerfu na bazowe obrażenia. Bardzo dobre leczenie i ult do teamfightów. Raczej bez problemu można złapać  na nim przewagę na duo lane ze względu na to, że wraz z swoim adc wybijecie linię niezwykle szybko. Jego największą bolączką jest brak mobilności przez co nieuważnego Sylvanusa bardzo łatwo postawić w kiepskiej sytuacji. Chyba wszyscy pamiętamy finał SWC.

S

 - po zmianach jakie otrzymał jest to bez wątpienia jeden z najlepszych solo lanerów aktualnie w grze. Dodatkowo Shield of Regrowth sprawi, że nie dość, że ciężko będzie Was zabić to na dodatek trudno dogonić. Bardzo dobry clear już w początkowej fazie gry, a żeby było mało może Was wrzucić pod wieżę gdy jest naprzeciw Ciebie dobry gracz Herkulesa. Z całą pewnością jest to top pick na solo lane, a dodatkowo nieźli gracze potrafią grać nim również na supporcie.

 - bardzo dobry zarówno na solo lane jak i na supporcie. Jego clear jest bardzo dobry, dodatkowo anti-heal oraz świetna ucieczka i inicjacja. Bardzo dobry ult który potrafi rozproszyć wrogów przez co łatwiej zabić kogoś kto jest sam na mapie niż w otoczeniu trzech czy czterech innych bogów. Również całkiem nieźle działa na nim Shield of Regrowth.

 - S lub A+. Otrzymał oczywiście nerf na jego leczenie ale był zdecydowanie zasłużony. Bardzo dobry wave clear już na pierwszym poziomie ze względu na posiadanie dwóch umiejętności. Świetny do teamfightów oraz trudny do skontrowania. Najłatwiej jednak skontrować go jako Herkules ale potrzeba do tego wprawy. Razem z blinkiem czy Flickering Ritual potrafi skutecznie denerwować papiery wrogiej drużyny.

A+

 - wahałem się troszku czy nie dać jej w S, ale byłaby to przesada. Postać posiadająca i dająca bardzo wiele w late game głównie ze względu na bardzo częstego ulta (45sekund przy 40% CDR). Jej największy problem to early game które jest przeciętne i bardzo często zostanie zmuszona farmić nieco mniej efektywnie. Bardzo dobrze potrafi wykorzystać pasywkę z Shield of Regrowth. Jej aury są w stanie dać bardzo dużo twojej drużynie. W ostatnim czasie można ją również spotkać jako support. 

 - Athena tak jak i Bacchus jest na pograniczu A i A+. Nie jest może aż tak często używana w tym sezonie, tak jak i w końcówce poprzedniego niż w czasach jej świetności ale nadal nie jest to słaby pick. Jest to bardzo agresywny typ support'a, czasem grany również na solo czy jungli. Globalny ultimate i taunt może bardzo pomóc w teamfightach. Dodatkowym plusem jest możliwość ucieczki jedynką bądź ultimate'm w ostateczności.

 - Bacchus jest na pograniczu A i A+. Jest to chyba na ten moment najlepszy agresywny support. Jego clear nie jest bardzo dobry, ale obrażenia w early game mogą spowodować, że już w wcześniej fazie gry nałoży sporo presji na wrogiego adc który będzie musiał farmić pod wieżą. Jego ogromnym atutem jest dobra inicjacja oraz 3 formy kontroli tłumu - ogłuszenie, intoxicate oraz podrzucenie.

- również jest na pograniczu A i A+ ale umieszam go jednak w A+ pomimo pewnych obiekcji co do tego wyboru. Bardzo dobry solo laner który podczas posiadania Mark of Vanguard otrzymuje bardzo mało obrażeń. Cabrakan jest postacią która spełni się całkiem dobrze aż na trzech rolach - solo, dżungla i od biedy support. To głównie dlatego znalazł się on w A+. Posiada bardzo ciekawe i mocne CC oraz oczywiście ult który może szybko zablokować drogę ucieczki wrogowi.

 - nie ma najgorszego clearu ale za to posiada ogromną ilość CC oraz self-heal'a. Jego ultimate  jest naprawdę świetny do pushowania linii czy zabijaniu GF czy FG głównie ze względu na jego drugą umiejętność. Drugim plusem jego ult'a jest naprawdę, naprawdę dobra możliwość opóźnienia wrogiej drużyny która próbuje skraść jakiś objective. Jeśli nie czujecie się również zbyt mobilnie możecie wypróbować Shield of Regrowth na Fafnirze.

 - pomimo kiepskego early clear'u jest to postać wręcz stworzona do teamfight'ów poprzez jego ultimate. Jest to postać która naprawdę potrafi wyratować swoją drużynę z opresji w wielu sytuacjach. Bardzo dobra mobilność ze względu na jego pierwszą umiejętność która potrafi zrobić niezłego gank'a. Ale mimo wszystko, nie próbujcie go na dżungli tak jak MikeTheMagikarp ;).

 - największym atutem Nike jest jej pasywka. Ludzie często jej się obawiają jednak bardzo łatwo ją skontrować. Pomimo to jest to postac która jest bardzo mocna i przy nieprzerwaniu jej pierwszej umiejętności potrafi zadać bardzo dużo obrażeń w krótkim czasie. Nie jest to jednak postać która jest materiałem na pierwszego bana w grze. 

 - często wybierana na solo lane. Po buffie który spowoduje, że jej clear będzie o wiele łatwiejszy powinna wrócić nieco do mety. Całkiem dobre CC i możliwość ucieczki no i oczywiście ultimate który jest w stanie pomóc całej drużynie bez względu na to gdzie się znajdujesz. Zmiana obrażeń Monolithu również pomoże w teamfightach zadać nieco więcej obrażeń niż wcześniej.

 - zdecydowanie lepiej sprawdza się jako twardy solo laner niż jako support mimo, że na tej drugiej roli też potrafi sobie dobrze radzić. Całkiem w porządku clear jak na guardiana. Jego root oraz ultimate potrafią być zmorą dla postaci które nie posiadają ucieczki bądź aktywnych beads'ów. 

 - kolejny z guardianów który bardzo dobrze radzi sobie na solo głównie ze względu na obrażenia jakie posiada.  Pomimo braku ucieczki jest to postać którą dosyć trudno zabić szczególnie gdy ma opcję odgrodzenia się ścianą.  W teamfightach jego stun potrafi bardzo sporo namieszać, a w połączeniu z spowolnieniem z drugiej umiejętności oraz naszymi sojusznikami jest często zabójczy dla postaci nie posiadających zbyt wielu protekcji. 

A

 - jego clear nie jest dobry, aczkolwiek jego ultimate w wczesnej fazie gry potrafi być świetny nawet przy mniejszych teamfightach. Postać ta zyskała nieco na buffie blinka oraz wprowadzeniu Flickering Ritual. Ares wraz z blinkiem ma naprawdę bardzo łatwe ganki. Jednakże, jego słaby clear może spowodować, że to wrogie duo może zgarnąć first blood'a. Dodatkowo jego bardzo dużym minusem jest znikoma mobilność. 

 - Bellona zyskała bardzo mocno na buffie Death Tool'a który zapewnia jej bardzo dużo sustain'u na linii. Jest to bardzo agresywny solo laner ale nadal jest to postać zbalansowana która w pewnych sytuacjach jest w stanie być śmiało w A+. Bardzo dobra w early game. Jej największą bolączką jest oczywiście możliwość przerwania jej drugiej umiejętności. Jest w stanie zaoferować drużynie dość sporo również w late game, aczkolwiek są postacie które są lepiej stworzone do późnejszej fazy gry. 

 - nie da się rady na nim przegrać swojej linii. Bardzo duże obrażenia w early oraz świetny wave clear. W late game jednak nie jest on najlepszą postacią i prócz wyciszenia z ult'a nie oferuje praktycznie nic w teamfightach. Jako, że posiada on całkiem niezłe leczenie Shield of Regrowth jest na niego bardzo dobrym wyborem. 

 - Erlang'a bardzo mocno zabolały jego nerfy. Jest to postać którą śmiało można zagrać na solo i oczywiście będzie on zdecydowanie lepszym wyborem niż np. Chaac. Ale trzeba pamiętać, że nie jest to już top pick który sprawdzi się na solo, dżungli czy supporcie. Moim zdaniem ostatnia rola czyli support nadal jest możliwa ze względu na dobry poke oraz CC. Posiada on bardzo dobrą ucieczkę jak i inicjację i to jego największe plusy.

 - otrzymał nieco nerfów na początku tego sezonu przez co nie jest już tak dobry jak był. Bardzo ciężki do grania na solo ale wprawiony gracz sobie poradzi. Nieco częściej i efektywniej gra się nim na supporcie ze względu na niezłe leczenie i przede wszystkim ultimate którym można świetnie skontrować inicjację wrogiej drużyny. 

 - Odyn posiada bardzo zabójcze combo w early game jednak jego obrażenia bardzo mocno zmniejszają się wraz z upływem czasu. Odyn to solo/support który jest counter pickiem. Nie ma większej potrzeby pickowania Odyna jeśli w przeciwnej drużynie nie ma żadnych leczących postaci i postaci które nie potrafiłyby zwiać z naszej klatki.

 - Ozyrys pomimo otrzymania buff'u w 4.3 nadal pozostaje w tierze A. Owszem zada on więcej obrażeń niż przed tym buffem ale nie są to na tyle drastyczne zmiany aby cała meta miała być skupiona na Ozyrysie. Również nieco pomógł mu buff Death Tool'a w sustainie. Raczej dość ciężka postać do gry gdyż wymaga od nas sporo wprawy, ale w dobrych rękach potrafi działać cuda. 

​ - sprawa z Wukongiem ma się tak. Nie masz już picknąć czego innego na solo to picknij Wukonga, linii jakoś bardzo nie przegrasz,w  teamfightach również się przydasz. Niezły poke, niezła inicjacja i dobra ucieczka. Czego chcieć więcej?

 - bóg który jest bardzo dobrze zbalansowany. Posiada naprawdę dobry wave clear właściwie od początku gry oraz jest bardzo bezpieczny. Shield of Regrowth działa nieźle w połączeniu z jego ultimate. Potrafi być niezwykle trudny do zabicia, a w przypadku dive'u na tył przeciwnej drużyny nieraz również zabójczy dla maga czy adc.

B+

 - pomimo jego dobrego late game nie jest to postać która zaoferuje tyle co inni supporci czy nawet niektórzy warriorzy na roli supporta. Posiada on bardzo dobre CC jednak jego początkowy clear jest naprawdę kiepski i czasami również ryzykowny. Nie jest to jednak bóg który zawali Wam grę gdyż dobrzy gracze ciągle potrafią nieźle nim ogarniać teamfight i czas spędzony na linii.

B

 - mimo, że jest to nowa postać jest to na ten moment chyba najgorszy support w grze. Pomimo, że w połączeniu z Thornsami jego dwójka wydaje się być zabójcza wystarczy go nie atakować przez te kilka sekund. Oczywiście oferuje on niezły clear, jednak jego dwójkę bardzo łatwo uniknąć. Jego jedynym atutem jest ultimate który może nieźle namieszać  jednakże ma  on kiepski zasięg. Raczej postać bardziej nadająca się na Areny aniżeli Conquesty.

C

Brak tak słabych postaci.

D

Brak tak słabych postaci.

Komentarze (6) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarlapacz (43)
Wiem że ten artykuł jest przestażały ale chciałbym zgłosiś do autora pewien błąd. W tym tierliście nie ma rawany.
01.07.2017 (9:23)
avatarExecution (405)
Chociaż ktoś to czyta. Nie wiem właściwie jak to się stało, musiałem go gdzieś przeoczyć. Zresztą od tego czasu się pozmieniało bardzo dużo. Przede wszystkim wzrost Bellony i Ozyrysa, a spadek m.in. Tyra, Sylvanusa czy Herka. Ravana jest gdzieś pomiędzy A+, a S.
01.07.2017 (9:38)
avatarPanSIlent (1428)
Zastanawiałem się ostatnio nad powrotem do pisania Tierlist, ale spotkały się one z wieoma negatywnymi komentarzami przeciwników mety.
Kto wie, może jak znajdę chętnego do pisania poradników to wrócimy do tego?
01.07.2017 (17:48)
avatarlapacz (43)
Co ludzie mają przeciwko tirlistom? W tierlistach można się troche dowiedźieć, a poza tym to się fajnie czyta:)
01.07.2017 (20:34)
avatarlapacz (43)
Gdybym nie był w wieku gimbazjalnym i umiałbym (poprawnie) wstawiać obrazki do artykółów, to by sie zgłosił do pisania, a raczej uzupełniania tierlistów.
01.07.2017 (20:50)
avatarHasira (650)
Z tierlistami problem jest taki, że wymagają częstej aktualizacji bo HiRez bawi się w rosyjską ruletkę. A tutaj o te aktualizacje trudno, dlatego lepiej już na tierlisty popatrzeć sobie na smiteguru czy tam gdzieś od topki.
02.07.2017 (0:21)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!