[Poradnik] Top 5 miderów

Dodane przez  Execution 06.08.2016 (12:00)

Przed Wami pierwszy z kilku poradników Top 5. Zapraszamy do czytania oraz dzielenia się swoimi opiniami. 

 

5.  Nu Wa

Nu Wa wypadła z mety w czasie, kiedy power potki były podstawowym starterem na środkową linię. Zanim power potki weszły do mety była bardzo dobra, a do tego mogła grać bardzo bezpiecznie, co utrudniało ganki na mida dla wrogiej drużyny. Mimo możliwości grania bezpiecznie, Nu Wa ma potencjał by grać agresywnie na linii. Jednym z głównych warunków jest używanie root'a z pasywki. Nu Wa potrafi radzić sobie z większością wrogów mimo niewysokiej mobilności. Jednak jej umiejętności mogą dać jej trochę czasu na ucieczkę. Teraz gdy power potki są dostępne od 10 poziomu i clear na linii nie jest szalony jest ona o wiele bardziej przydatna. Potrafi zrobić swoje combo z wieloma bogami, co z pewnością pomoże jej być bardziej popularną w aktualnej mecie. Jej początkowy clear nie jest idealny, ale może rywalizować z innymi bogami bez obaw na to, że zostanie w tyle z pushem. Nu Wa posiada również ultimate, który jest niezwykle przydatny w końcowej fazie rozgrywki.  Dodatkowo combo które oferuje (2+3+1) jest naprawdę mocne. Aby stosować nasze combo jeszcze lepiej, ładujmy pasywkę na minionach, lecz zużywajmy je tylko na bogów. Powoduje to, że możemy albo zabić wrogiego junglera/midera, albo obić go tak, że będzie musiał cofnąć do bazy, a my będziemy mogli pushować wieżę.  

 

Plusy:

+Wysokie obrażenia z combo.

+Globalny ultimate zadający w late dużo obrażeń, a do tego dający wizję drużynie.

+Przydatna w teamfightach.

 

Minusy:

-Stosunkowo kiepska mobilność.

-Miniony z drugiej umiejętności czasami dostają udaru i nie idą na wrogów.

 

Proponowany start w grze:

  • Soul Stone + lost artifact + 1potka na HP + 1potka na manę
  • Soul Stone + 2potki na HP + 2 potki na manę. Po pierwszym powrocie kupujemy buty (które - to już zależy od Waszych upodobań).

 

 

4. Janus

Tak jak w przypadku Nu Wy, Janusowi zdecydowanie pomógł fakt, że Power potki nie są dostępne od początku gry. Jego clear jest dobry, mimo tego, że nie potrafi zabić całej fali minionów na pierwszym poziomie. Wraz ze wzrostem poziomu Janus staje się coraz lepszy. Jego ultimate, który jest globalny, może nie jest kluczem w jego umiejętnościach, ale jest bardzo, bardzo ważny. Można go użyć po to by zabić wroga na drugiej stronie mapy, możesz pomóc przedostać się na inną stronę mapy swojej drużynie, uratować kogoś. Podczas gankowania solo lane jego ult może ponownie przenieść drużynę w okolicy Gold Fury. Jego obrażenia z drugiej umiejętności oraz z combo 1+2 są olbrzymie, a mobilność którą mamy po piątym poziomie jest naprawdę na najwyższym poziomie. Dobre ustawienie oraz gra Janusem poprawnie to powody, dla których przewyższa innych bogów. Janus nie musi znajdować się w środku teamfight. Jego dwójka, która przechodzi przez ściany, z reguły kogoś trafi i zada duże obrażenia, a portal możemy zachować, by uratować kogoś z naszej drużyny. Janus w tej mecie nigdzie się nie wybiera, a to dlatego, że w dobrych rękach jest naprawdę bardzo dobry.

 

Plusy:

+Wysoka mobilność.

+Wysokie obrażenia.

+Globalny ultimate.

 

Minusy:

-Złe użycie ult'a może popsuć teamfight.

-Portale mogą zepsuć combo twojej drużynie, gdy są użyte w nieodpowiednim czasie.

 

Proponowany start w grze:

  • Soul Stone + lost artifact + 1potka na HP + 1potka na manę
  • Vampiric Shroud + lost artifact + 1potka na HP + 1potka na manę

 

 

3. Neith

Ten wybór z pewnością zaskoczy wielu z Was. Neith już dawniej była grana na midzie, jak pewnie pamiętacie, wielu ludzi używało ADC na midzie. Neith może być grana praktycznie jako mag na midzie. Neith może być budowana bardziej pod siłę z umiejętności, gdyż posiada wysokie skalowania. W czasie, gdy Golden Bow był podstawowym przedmiotem dla ADC, Neith była o wiele słabsza, co powodowało, że była rzadko widywana w grach. Jako, że Golden Bow nie jest już dłużej w grze, Transcendence lub Death Tool są świetnym wyborem na początek gry. Transcendence jest dobry na Neith, głównie dlatego, że jej umiejętności są dosyć manożerne, a Trans doda i manę, i bardzo potrzebny power. Neith posiada naprawdę świetny clear oraz świetnie może się prezentować w teamfightach ze względu na root, który może być również obszarowy. Każdy bóg nie posiadający wysokiej mobilności mocno oberwie od Neith gdy ta użyje root'a poprawnie. A do tego, może spokojnie oddalić się z pola walki umiejętnością Backflip. Dodatkowo Neith posiada globalny ultimate, który pomaga zabić wroga lub spowolnić go, gdy ucieka przed naszą drużyną. 

 

Plusy:

+Świetny clear.

+Globalny ultimate.

+Dobra ucieczka.

+Leczenie z dwójki.

 

Minusy:

-W late jej ultimate nie robi już tak dużo.

-Słabsze podstawowe ataki niż u innych adc.

 

Proponowany start w grze:

  • Drugi poziom Transcendence +3potki na HP + 3 potki na manę.

 

 

2. Sol

Kolejny wybór, który może Was zszokować, ale jednak nie powinien. Obrażenia Sol bez power potki są wciąż bardzo duże, co zapewnia jej umiejętność pasywna. Sol posiada świetną umiejętność do clearu, jak i nie najgorszą do podleczenia siebie, a do tego posiada bardzo dobrą mobilność. Nie jest to dash ani skok, ale możliwość zamiany się w chodzący Aegis oraz Beads  jest genialny. Sol, która posiada dobry clear, ma również dobry poke z dwójki zadający ogrom obrażeń dla wrogiego midera. Na 5 poziomie posiada już combo pozwalające na zdobycie killa. Sol jeszcze nie tak dawno była częściej grana na midzie, teraz na niego wraca. Możesz spokojnie wyczyścić linię, a chwilę później walczyć o harpie. Jeśli dobrze trafiasz z drugiej umiejętności, możesz obić wroga tak, że będzie musiał się cofnąć, a Sol z całą pewnością dobrze wykorzysta ten moment by obić lub zniszczyć wrogą wieżę. Mimo wszystko, nie musisz grać  tylko i wyłącznie Sol by być dobry midlanerem. Jednakże, jej umiejętności powodują, że jest ona bardzo dobra. 

 

Plusy:

+Świetny push wież.

+Dobry clear i sustain.

+Możliwość mocnego pokeowania wrogów.

+Świetna trzecia umiejętność.

 

Minusy:

-Gorsza w early.

-Trzeba mieć dobre oko do ulta.

 

Proponowany start w grze:

  • Soul Stone + lost artifact + 1potka na HP + 1potka na manę

 

 

1. Raijin

Ten wybór już Was nie zaskoczy. Raijin jest świetny. Jego clear bez Power potki jest wciąż świetny, i nie można nic z tym zrobić. Posiada możliwość dobrego pokeowania wrogów swoim combo 2+1. Nawet jego trójkę można użyć do pokeowania, jednak lepiej zachowywać ją na ewentualną ucieczkę przed gankiem, co zapewnia mu jedną z najlepszych mobilności jeśli chodzi o magów. Jego ultimate, który ma duży zasięg, jest świetny. A tryby, które możemy wybrać, są bardzo przydatne dla teamfightów. Chcesz zadać mniej dmg, ale pozwolić drużynie zabić wrogów? Użyj taunt'u. Wrogowie ogłuszeni? Użyj pełnych obrażeń. Do wyboru, do koloru. Jego obrażenia z combo są zabójcze, dodatkowo wzmacniane bardzo dobrą pasywką. Zaś to, co czyni go numerem jeden, to fakt, że potrafi zczyścić całą linię z reguły na pierwszym poziomie, a jeśli nie, to na drugim, i nikt nie może się z nim równać.

 

Plusy:

+Świetny clear.

+Dobra ucieczka.

+Zabójcze combo.

 

Minusy:

-Mimo wszystko da się go skontrować.

-Wymaga celnego oka.

 

Proponowany start w grze:

  • Soul Stone + lost artifact + 1potka na HP + 1potka na manę
  • Vampiric Shroud + lost artifact + 1potka na HP + 1potka na manę

Komentarze (7) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarRavana (3)
Sol odpadła pare patchy temu. Chyba że nie mówisz o Conq
06.08.2016 (12:37)
avatarTerc (89)
https://m.youtube.com/watch?v=A75tIvd1B_A
06.08.2016 (14:55)
avatarTerc (89)
Pomylił mi się film https://m.youtube.com/watch?v=Y-jmwmRbsSo
06.08.2016 (14:58)
avatarR3krut (17)
Z Raijinem i Janusem się tylko zgodze co do top 5
06.08.2016 (15:36)
avatarihjasty (908)
Terc dzięki, słabo trochę wzorować się na czymś nie podając tego w źródłach. Ktoś mógłby pomyśleć, że to twoje zestawienie. Fajna sprawa poradnik na stronę, ale podaj źródła. Nie potrafię grać Rajinem i Jankiem moje granie na midzie tymi postaciami to nie porozumienie także dla każdego gracza na tej planecie jest inne top nie raz widziałem carrujące postacie dolnych tierów tych śmiesznych list. Postać to tylko narzędzie w rękach kogoś dobrego lub słabego, nawet najlepsze buty nie pozwolą nam szybko biegać. Bardziej proponowałbym poradniki odnośnie taktyk gry itp, a nie co wziąć zeby wygrać:P
06.08.2016 (19:04)
avatarkonradsob123 (2)
nuwa ,neith ,sol top pick? grasz wyłącznie casuale??
07.08.2016 (11:33)
avatarmedjuluk (141)
@up
Gościu robi artykuły na podstawie filmików Weakena. Tak, weaken gra wyłącznie casuale.
07.08.2016 (11:35)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!