Powrót syna marnotrawnego - Poradnik

Dodane przez  Execution 17.05.2016 (11:36)

Przejście z League of Legends do Smite’a – poradnik.

 

Jak wszyscy dobrze wiemy, League of Legends znajduje się rynku dużo dłużej od Smite’a, mino to wynikło w ostatnim czasie wiele debat i dyskusji na temat która z tych gier jest lepsza. Nie o tym jednak będzie ten artykuł. W ciągu ostatnich kilku miesięcy poznałem wielu graczy LoL’a którzy zainteresowali się Smite. Jednakże uważają oni, że Smite jest kompletnie inną grą, mimo to, że gry są MOBAmi Smite oferuje inną rozgrywkę która czyni ją unikalną spośród wszystkich gier typu MOBA. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek dla graczy League of Legends którzy pragną spróbować Smite’a.

 

W czym LoL jest podobny do Smite?

 

LoL jest podobny do Smite w wielu aspektów. Oby dwie gry posiadają tryb gry na którym rozgrywane są gry turniejowe – dla LoL’a jest to Summoner’s Rift, a dla Smite Conquest. Oby dwie mapy posiadają trzy linie z otaczającą je dżunglę oraz fontannami na obu końcach mapy.  Oby dwa tryby polegają na tym samym – zdobądź doświadczenie, złoto, zniszcz wieże, feniksy (turety) i na samym końcu zabij tytana/nexusa. Linie oraz pozycje jakie są na nich zajmowane są również podobne – solo to top, duo lane to linia z ADC oraz jego suportem, a miejsce junglera znajduje się w dżungli.

 

Gdy przechodzisz z Leauge of Legends do Smite’a, prawdopodobnie będzie Cię kusić by próbować rezerwować sobie „top” bądź „bot”,  jednak w Smite nie ma góry lub dołu mapy ponieważ jest to zależne od tego po której stronie mapy będziesz się znajdować. Po stronie order, duo znajduje się po lewej podczas gdy solo po prawej; po stronie Chaosu duo znajduje się na prawej, a solo po lewej. Najprostszym rozwiązaniem jak rozpoznać która linia jest która jest ich długość – linia solo jest krótsza niż linia duo. Dodatkowo, przy linii solo znajduje się Fire Giant, a przy duo Gold Fury.

W League of Legends znajduje się 6 typów postaci podczas gdy w Smite 5:

Mage=Mage

Slayers = Assassins

Fighters = Warriors

Tanks = Guardians

Marksman = Hunter

Różnicą jest klasa Controller która może być podjęta przez różnych bogów w Smite poprzez ich umiejętności. Przykładowo : Isis która zapewnia dodatkowe HP5 i MP5 dla sojuszników bądź Khepri który nakłada tarczę na siebie i sojuszników.

 

Relikty (Summoner Spells) to przedmioty które możesz zdobyć podczas rozgrywki. W przeciwieństwie do LoLa w Smite możesz zakupić jeden relikt na początku gry za darmo, lecz na drugi musisz zaczekać do poziomu 12. Różnica jest taka, że podczas gdy wyjdziesz z fontanny nie możesz już zmienić zakupionego reliktu.

Dodatkowo:

·         IP = Favor

 

·         RP = Gems

 

Zerknijmy teraz na różnice:

 

Pomijając grę, jest kilka różnic dotyczących wbijania poziomów twojego konta. W smite, nie ma run, masteries co równa się z tym, że twoje konto jest takie same jak konto na maksymalnym  poziomie.

W grze, Smite jest grą z perspektywy trzeciej osoby, gdzie grasz zza pleców swojej postaci podczas gdy LoL posiada izometryczny widok pozwalający Ci widzieć grę z góry. Widok z perspektywy trzeciej osoby jest używany w większości gier RPG.

Dlatego z powodu różnych widoków na grę, Smite i LoL posiadają różną rozgrywkę. Umiejętności w Smite bazowane są na tak zwanych skill shotach, więc tak, musisz trafiać swoje podstawowe ataki w Smite. I tak, jeśli jesteś ADC możesz zostać zabity przez wrogiego ADC gdy on trafia swoje ataki, a Ty nie.  Smite posiada również spowolnienie poruszania się podczas atakowania podstawowymi atakami, a ilość mapy którą widzisz jest wadą ponieważ Smite to gra z widoku trzeciej osoby.

Przykładowo, poruszasz się wolniej jeśli poruszasz się na boki (strafe) lub do tyłu, więc musisz być ostroszy podczas gry by stać w odpowiedniej opozycji oraz bacznie obserwować mini mapę.  Wrogi jungler może z łatwością podejść Cię od tyłu bez twojej wiedzy i zabić. Dodatkowo, jeśli będziesz uciekać od wrogiej drużyny nie będziesz w stanie zobaczyć gdzie są co powoduje, że musisz sam przewidywać ich odległość od Ciebie i możliwość oberwania atakami.

Na samym początku meczu, przez pierwsze kilka poziomów, minion są zabójcze. Próbując atakować wroga podczas gdy znajdują się na linii wrogie miniony spowoduje otrzymanie wielu obrażeń pochodzących od łuczników. Nie potrzebujesz jednak zadania ostatniego uderzenia by dostać złoto, wystarczy, że będziesz znajdować się w pobliżu zabijanych minionów, jednakże zadawanie ostatniego uderzenia powoduje, że dostajesz więcej złota i doświadczenia. Jednak jest jeden haczyk, gdy twoja wieża uderzy miniona – nie otrzymujesz wtedy za niego nic. Podczas zabijania obozu w dżungli trzeba podnieść buffa, nie zdobywa go ten który go zabija.

Jak gracz League of Legends może dostosować się do Smite?

Wiele z moich znajomych graczy LoL’a którzy sprawdzili Smite’a mieli problem z trafianiem skill shotów. Jak w każdej grze, musimy poświęcić wiele czasu by wyćwiczyć mechanikę gry. Więc nie oczekujcie, że jeśli będziecie świetni w LoL’u niekoniecznie przełoży się to na Smite’a. Jednakże, nie musisz grać w Smite’a by uczyć się skill shotów. Takie gry jak Call of Duty, Team Fortress czy chociażby World of Warcraft również oferują taką mechanikę umiejętności.  Kluczem dla polubienia Smite jest przyzwyczajenie się do widoku zza pleców. 

 

Źródło: Team Dignitas

Komentarze (11) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarAgraelRaelag (621)
To teraz proszę o podobny poradnik, tyle że w drugą stronę: przejście ze Smite do League of Legends ;) Ostatnio wzięła mnie chętka na powrót do lola, ale po rozegraniu jednego mecza, stwierdzam, że nie potrafię już w to grać :( (chociaż nigdy jakiś w lolu dobry nie byłem w porównaniu do smite ). Strasznie dużo pozmieniali.
17.05.2016 (12:02)
avatarSilverMaxy (17)
Widzę lekki błąd - mianowicie jeśli wieża trafi miniona to bez względu kto go zabije otrzymasz tylko doświadczenie :P
17.05.2016 (12:04)
avatarihjasty (908)
Wystarcz że go nawet z targetuje i już golda się nie dostanie :P
17.05.2016 (12:24)
avatarExecution (405)
Tłumaczyłem tekst z inglisza na polski prosto z strony Dignitas. Wg tekstu nie dostaje się ani złota ani exp za uderzonego przez wieżę miniona.
17.05.2016 (12:25)
avatarDzikaSwinia (64)
Jeśli zbijesz dla miniona bardzo dużo hp a wieża tylko go dobije to dostaniesz golda, a jeżeli wieża uderzy pierwsza to już nie. Tzn nie zawsze sie tak dzieje ale zdaża sie. Ale co ja mogę wiedzieć, jestem tylko zwykłym ślepym szarakiem xDD
17.05.2016 (13:01)
avatarSilverMaxy (17)
Gram od bety, i wiem trochę coś na ten temat - JEŻELI Wieża i feniks zaatakują miniona czyli zadadzą mu obrażenia zabicie go SKUTKUJE nie otrzymaniem ZŁOTA jednakże Doświadczenie leci. Wiem bo gram z włączonymi EXP/GOLD więc widzę co dostaje.
A wiec :
Otrzymujesz pełne Złoto i Doświadczenie za zabicie miniona
Otrzymujesz część złota i pełne doświadczenie jeżeli nie zabijesz a będziesz przy asyście
Otrzymujesz Tylko pełne doświadczenie jeżeli miniona zostanie trafiony przez wieżę i feniksa

Tutaj macie info

http://smite.gamepedia.com/Minions
17.05.2016 (13:08)
avatarmare3k (12)
Poradnik ładny, ale jak dla mnie troche bez sensu. Jak ktoś chce przejść z LoL'a do Smite to i tak najwięcej nauczy się grając, a nie czytają poradniki co nie oznacza, że czasami może komuś się przydać.
17.05.2016 (16:40)
avataradasm95 (202)
Mogę napisać z autopsji poradnik jak przejść ze Smite na LoLa.
17.05.2016 (20:03)
avatarCrucy (659)
Mogę napisać poradnik o tym, że LoL to gówno, a Smite dostaje raka B)
17.05.2016 (20:10)
avatarihjasty (908)
Czytajcie od tyłu to będzie jak przejść ze smite na lola :>
17.05.2016 (22:40)
avatarDzikaSwinia (64)
Satingid maet :ołdórź .... to już wiem co robiłem źle przy próbie przejścia xD
18.05.2016 (10:04)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!