Sezon 5 nadchodzi - pierwsze informacje

Dodane przez  Execution 20.12.2017 (10:17)

Sezon 5 już niebawem, więc Hi-Rez postanowił się podzielić z nami pierwszymi informacjami na temat mapy na tryb Conquest.

Zacznijmy od mini mapy, a później przejdziemy do reszty.

Celem Hi-Rezu jest polepszenie rozgrywki poprzez zmiany symetrii mapy co ma spowodować również mniejszy efekt snowballu.

Mapa w sezonie 5 będzie idealnie symetryczna. Linie i ścieżki w dżungli będą miały ten sam kształt na dole mapy, jak i na górze. Zbalansuje to mapę i usunie różnice w czasie dla każdej stronie. Stworzy to bardziej spójną rozgrywkę w sezonie 5.

Snowball jest problemem który chcą naprawić w nadchodzącym sezonie. Snowball stawał się problemem gdzie gracze nie byli w stanie zrobić comeback'u. Aktualnie, gdy gra się np. Scyllą na midzie i wrogi mag z junglerem zabija mnie na 1 poziomie nie będzie się miało żadnego wpływu na początkową fazę gry. W 5 sezonie będzie więcej szans by jednak mieć jakiś wpływ. 

Poniżej kilka zmian które mają pomóc w rozgrywce:

 

  • Zmiana: Mapa jest 20% szersza.  

  • Cel: Ma zachęcić graczy, aby wykonywali bardziej strategiczne decyzje na temat pozycjonowania. Gdy rotateujemy jako drużyna jest to coś dużego i jest większe ryzyko na nieudany rotate, ale nagroda jest równie duża. 

 

  • Zmiana: Obozy w dżungli odnawiają się szybciej ale są warte mniej XP i złota. 

  • Cel: Dżunglerzy mają więcej opcji wyboru. Dobry dżungler może zmaksymalizować ich wkład w grę, a wczesna pomyłka nie skończy gry. 

 

  • Zmiana:  Wartości dzielenia się XP zostaną zmniejszone. 

  • Cel: Aktualnie jeśli się nie grupujesz i nie dzielisz się XP, robisz bardzo źle. W sezonie 5 gracze będą mogli wybrać kiedy się zgrupować, a kiedy grać solo. 

 

  • Zmiana: Potwory w dżungli i miniony będą warte więcej wraz z czasem gry. 

  • Cel: Wierzymy, że początkowa faza gry jest zbyt ważna. Chcemy spowolnić ją bez wydłużania gry. Ta zmiana powinna dostroić tempo gry.

Wszystkie te zmiany spowodują, że w sezonie 5 będzie wiekszy nacisk na wkład pojedynczych graczy na grę. Zmiany w wielkości mapy itp. stworzą więcej możliwości do rozdzielenia się, a grupowanie nie będzie jedyna opcją.

Za kilka dni Hi-Rez ma wypuścić kolejne informacje na temat nowej mapy w trybie Conquest.

Na koniec screen z nowej mapy:

 

Komentarze (0) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!